Uronorm

Uronorm - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Problem nietrzymania moczu jest wstydliwą dolegliwością, która może objawiać się na wiele różnych sposobów, a jej wyleczenie zajmuje dużo czasu. Im szybciej zostaje podjęte leczenie, tym szybciej będzie można pozbyć się tego problemu. W tym celu pomagają leki, takie jak Uronorm. Z opisu poniżej i ulotki dowiesz się, jakie jest jego działanie i jak go dawkować. Umów się na teleporadę z jednym z naszych lekarzy i sprawnie zdobądź e-receptę, która już w kilka minut trafi na Twój adres mailowy.

Skład i zawartość opakowania leku Uronorm

Lek Uronorm tworzy 5 lub 10 mg substancji czynnej w postaci bursztynianiu solifenacyny. Dawki leku odróżnić można dzięki ich różnej kolorystyce. Uronorm 5 mg są jasnożółtymi, okrągłymi, dwustronnie wypukłymi tabletkami, te 10 mg mają kolor jasnoróżowy. W składzie leku Uronorm znajduje się także m.in. laktoza jednowodna czy skrobia kukurydziana. Pełna lista składników tworzących medykament znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Czym jest lek Uronorm?

Lek Uronorm stosowany jest w leczeniu dolegliwości urologicznych. Tabletki przepisywane są przez specjalistę w konsekwencji diagnozy u przez pacjenta zespołu nadreaktywnego pęcherza oraz zwiększonej ilości bądź częstotliwości oddawania moczu. Dzięki stosowaniu tabletek możliwe jest wydłużenie odstępu między kolejnymi wizytami w toalecie. Lek Uronorm przynosi znaczną ulgę i zmniejsza objawy choroby.

Na jakie dolegliwości stosuje się lek Uronorm?

Tabletki Uronorm stosuje się przede wszystkim w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, charakteryzujących się nagłym, częstszym i o wiele intensywniejszym oddawaniem moczu lub niezdolnością do zatrzymywania go w pęcherzu. Dzięki ich stosowaniu pacjenci mogą odczuć ulgę, zmniejszyć częstotliwość wypróżnień oraz pożegnać się sytuacjami, gdy nie zdążyli do toalety.

Uronorm– dawkowanie leku

Lek Uronorm należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Specjalista dobiera dawkowanie leku odpowiednio do potrzeb pacjenta. Tabletki dostępne są w 2 dawkach - 5 i 10 mg. Tabletki o zwiększonej ilości solifenacyny można podzielić na dwie kapsułki z mniejszą ilością substancji czynnej. Pacjent powinien przyjąć dziennie dawkę 5 mg leku, chyba że lekarz postanowi, że do efektywnego leczenia powinna zostać ona zwiększona do 10 mg. Ważne jest, aby tabletki Uronorm przyjmować dokładnie tak, jak zostały przepisane. W przypadku pominięcia dawki należy uzupełnić brakującą tabletkę, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej pigułki. W takiej sytuacji należy przyjąć ją według dotychczasowego schematu przyjmowania leku. Ważne jest bowiem, aby nie stosować w leczeniu więcej niż jednej tabletki dziennie. Przedawkowanie pigułek Uronorm związane być może z nastąpieniem skutków ubocznych, takich jak ból głowy, trudności w oddychaniu, zatrzymanie moczu, senność, zaburzenia widzenia czy drgawki. Pełna lista możliwych objawów przedawkowania znajduje się w ulotce dołączonej do leku.

Jak przyjmować lek Uronorm?

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Nie należy miażdżyć ani rozdrabniać leku. Nie ma znaczenia czy lek jest przyjmowany z jedzeniem, czy poza posiłkami. Przed przerwaniem leczenia konieczna jest konsultacja z lekarzem. Nagłe zaprzestanie stosowania leku Uronorm może bowiem spowodować nasilenie lub nawrót objawów nadreaktywnego pęcherza moczowego. Aby nie pogorszyć swojego stanu, każdą zmianę dawkowania leku należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwskazania przed stosowaniem leku Uronorm

Leku tego nie mogą przyjmować dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. Stosowanie leku musi być także poprzedzone wywiadem z pacjentem ze względu na działania niepożądane, jakie może u niego powodować. Do przeciwskazań przed zastosowaniem leku Uronorm należy uczulenie na bursztynian solifenacyny lub którykolwiek ze składników tworzących lek. Nie mogą go także przyjmować osoby, które mają problemy m.in. z zatrzymaniem moczu czy cierpią na zaburzenia żołądka, jelit, wątroby lub nerek. W przypadku ryzyka spowolnienia pracy przewodu pokarmowego, zaparć czy zaburzeń układu nerwowego należy skonsultować przyjęcie leku z lekarzem. Należy także powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o lekach przyjmowanych przez pacjenta oraz o tych, które pacjent planuje stosować. Pełna lista przeciwskazań znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania leku Uronorm.

Jakie mogą być działania niepożądane po stosowaniu leku Uronorm?

Jak każdy lek, także Uronorm może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, choć nie u każdego się one pojawią. Przyjmowanie leku może prowadzić do zaparć, suchości w ustach, dyskomfortu w jamie brzusznej, bólu brzucha czy niewyraźnego widzenia. Rzadziej pacjenci narzekają na trudności z oddawaniem moczu oraz są senni lub zmęczeni. Pełna lista możliwych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem leku Uronorm znajduje się w ulotce informacyjnej dla pacjenta.


Uronorm – podstawowe informacje · Kategoria: tabletki na nietrzymanie moczu · Substancja czynna: solifenacyna bursztynianu (solifenacini succinas) · Dawka: 5 lub 10 mg · Opakowanie: 3/5/10/20/30/60/90/100/200 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!