Vesoligo

Vesoligo - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Nietrzymanie moczu jest problemem, który jak najszybciej musi zostać zażegnany, a bagatelizowany może jedynie pogłębić problemy zdrowotne. Na rynku znajduje się wiele leków pomagających w przypadku tej dolegliwości. Jednym z nich jest Vesoligo. Opis poniżej i ulotka dołączona do opakowania zawiera informacje, jak go stosować i dla kogo jest przeznaczony. By zakupić lek, umów się na teleporadę i szybko oraz sprawnie zdobądź e-receptę.

Czym jest lek Vesoligo?

Tabletki Vesoligo przyjmowane są przez pacjentów w przypadku problemu z nietrzymaniem moczu. Ich zadaniem jest zmniejszenie aktywności nadaktywnego pęcherza, a także zwiększenie ilości moczu, który człowiek jest w stanie w nim utrzymać. Dzięki temu umożliwione jest wydłużenie odstępów w wypróżnianiu i rozwiązany zostaje problem, w wyniku którego pacjent nie jest w stanie zdążyć skorzystać z łazienki.

Vesoligo – wskazania użycia leku

Lek Vesoligo przyjmuje się przede wszystkim w konsekwencji leczenia objawów nadreaktywnego pęcherza, charakteryzującego się epizodami niespodziewanej potrzeby oddania moczu, częstomoczu lub niemożliwości wstrzymywania go w pęcherzu.

Vesoligo – dawkowanie leku

Ważne jest, aby lek przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, dobierając dawkowanie indywidualnie do potrzeb pacjenta. Tabletki są dostępne w 2 dawkach - 5 i 10 mg. Te o zwiększonej ilości substancji czynnej w leku można podzielić na dwie kapsułki z mniejszą ilością składnika aktywnego. Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Nie należy ich kruszyć ani rozdrabniać w zębach. Nie ma znaczenia czy lek jest przyjmowany z posiłkiem, czy bez posiłku – sposób aplikacji leku zależy od preferencji pacjenta.

Jak przyjmować lek Vesoligo?

Zalecana dawka dla pacjentów to jedna tabletka 5 mg na dobę. Lekarz może w razie potrzeby zlecić zwiększenie dawki do 10 mg. Ważne jest, aby Vesoligo przyjmować zgodnie z jego zaleceniami, ponieważ w przypadku przyjęcia większej dawki niż przepisana, konieczne będzie skorzystanie z pomocy medycznej. Jeśli pominięto dawkę, wszelkie pozostałe tabletki należy przyjąć tak szybko, jak to możliwe, chyba że zbliża się pora przyjęcia następnej pigułki. Ważne jest, aby nie przyjmować więcej niż jednej tabletki dziennie. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić bowiem działania niepożądane, takie jak ból głowy, senność, zaburzenia widzenia, duszność, zatrzymanie moczu i drgawki. Pełna lista możliwych objawów przedawkowania znajduje się w ulotce dla pacjenta. Ważne jest również, aby skonsultować się z lekarzem przed przerwaniem leczenia. Nagłe zatrzymanie stosowania leku może spowodować pogorszenie lub powrót objawów nadreaktywnego pęcherza. Aby nie pogorszyć swojego stanu, każdą zmianę dawkowania leku należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwskazania do stosowania leku Vesoligo

Tabletki Vesoligo przeznaczone są tylko do stosowania przez osoby dorosłe. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek ze składników zawartych w Vesoligo. Nie należy przyjmować go także m.in. w przypadku choroby nerek lub wątroby, zatrzymania moczu, poważnych zaburzeń żołądka lub jelit czy jaskry z wąskim kątem przesączania. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w ulotce. Należy koniecznie poinformować lekarza przed rozpoczęciem leczenia o wszelkich chorobach, które pacjent miał lub obecnie przechodzi. Należy także przekazać specjaliście listę leków, które chory przyjmuje lub zamierza przyjąć w najbliższej przyszłości. Ważne jest również, aby zdiagnozować rzeczywistą przyczynę nietrzymania moczu przed rozpoczęciem leczenia Vesoligo, ponieważ objawy mogą dotyczyć różnych chorób, na które stosowanie tego leku okaże się nieskuteczne.

Jakie mogą być skutki uboczne po stosowaniu leku Vesoligo?

Jak każdy lek, stosowanie Vesoligo może prowadzić do pojawienia się działań niepożądanych, choć nie u każdego muszą się one wystąpić. Do najczęściej objawiających się działań niepożądanych należą niewyraźne widzenie, nudności, zgaga, senność, ból brzucha czy poczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Pacjenci przyjmujący ten lek narzekali także na suchość skóry, zmęczenie czy zawroty głowy. Są to jednak tylko niektóre ze skutków ubocznych, które mogą wystąpić. Rozszerzona lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dla pacjenta.

Co zawiera skład i opakowanie leku Vesoligo?

Lek Vesoligo tworzy substancja czynna – solifenacyna w postaci bursztynianiu w 5- lub 10 mg dawce. W składzie leku znajduje się także m.in. skrobia i laktoza, stąd występują przeciwskazania do stosowania leku wśród pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W opakowaniu leku Vesoligo znajduje się 10, 20 bądź 30 tabletek powlekanych w blistrach. Te w 5 mg dawce są produkowane w kolorze jasnożółtym, a te w ilości 10 mg są jasnoróżowe. Lek należy przechowywać w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci.


Vesoligo – podstawowe informacje · Kategoria: tabletki na nietrzymanie moczu · Substancja czynna: solifenacyna bursztynianu (solifenacini succinas) · Dawka: 5/10 mg · Opakowanie: 10/20/30 tabletek powlekanych



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!