Azimycin

Azimycin - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Infekcje bakteryjne lub grzybicze to dolegliwości, które wymagają odpowiedniego leczenia. Bez wprowadzenia go, pokonanie choroby może okazać się znacznie utrudnione. W przypadku zapalenia gardła, objawy, takie jak ból, pieczenie lub trudności z przełykaniem, są wskazaniem do rozpoczęcia odpowiedniej, dedykowanej kuracji. U wielu pacjentów powinien doskonale sprawdzić się lek Azimycin. Przed jego zastosowaniem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które przedstawiliśmy poniżej. W razie potrzeby, receptę umożlwiającą zakup leku Azimycin można uzyskać w zaledwie kilka minut na naszej stronie internetowej.

Co zawiera lek Azimycin?

Lek Azimycin zawiera substancję czynną zwaną azotrymycyną. Składnik ten należy do grupy antybiotyków. Jest półsyntetyczną pochodną erytromycyny, dzięki czemu można uniknąć niektórych wad naturalnego składnika.

Jak działa lek Azimycin?

Działanie leku Azimycin opiera się głównie na hamowaniu syntezy białek bakteryjnych. Efekt ten zostaje osiągnięty dzięki zablokowaniu bakteryjnych rybosomów, czyli struktur niezbędnych do przeprowadzenia wspomnianego procesu syntezy. Dzięki temu baterie nie mogą się rozmnażać, a tym samym rozwój infekcji zostaje powstrzymany.

Jak szybko działa lek Azimycin?

Okazuje się, że lek Azimycin bardzo szybko się wchłania, a następnie przenika do surowicy pacjenta. W efekcie jego działanie przeciwbakteryjne zostaje bardzo szybko aktywowane. Pozwala to na szybkie pokonanie infekcji. Dzięki temu, że azotrymycyna zawarta w leku gromadzi się w fagocytach, może szybko dotrzeć do tkanek objętych infekcją.

Jak długo powinna trwać kuracja lekiem Azimycin?

Azotrymycyna zawarta w leku Azimycin charakteryzuje się długim okresem półtrwania. W efekcie czas kuracji może zostać skrócony nawet do jednego dnia. Z reguły zakłada się, że czas stosowania wspomnianego preparatu powinien wynieść około 5 dni.

Kiedy wskazane jest zastosowanie leku Azimycin?

Lek Azimycin doskonale sprawdzi się u osób zmagających się z zakażeniem górnych dróg oddechowych, do których należy między innymi zapalenie gardła lub migdałków czy zapalenie zatok. Preparat może być stosowany również przez pacjentów cierpiących na zapalenie ucha środkowego. Wskazaniem do zastosowania wspomnianego leku jest zakażenie dolnych dróg oddechowych, czyli oskrzeli oraz płuc, a także zakażenie skóry i tkanek miękkich.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji lekiem Azimycin?

Okazuje się, że nawet jeśli istnieją wskazania do rozpoczęcia kuracji lekiem Azimycin, nie każdy pacjent może skorzystać z takiej możliwości. Istnieje kilka przeciwskazań, których istnienie uniemożliwia bezpieczne stosowanie wspomnianego leku. Przede wszystkim preparatu powinny unikać osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Nie zaleca się stosowania go również u pacjentów nadwrażliwych na inne antybiotyki makrolidowe lub ketolidowe, do których należy azotrymycyna.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić w trakcie kuracji lekiem Azimycin?

W trakcie stosowania leku Azimycin mogą pojawić się rożne skutki uboczne, dlatego warto pozostawać czujnym i obserwować swój organizm. Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi są reakcje alergiczne. Mogą one objawiać się wysypką, zaczerwienieniem skóry czy obrzękiem. U niektórych pacjentów mogą pojawić się również zaburzenia pracy wątroby. W sporadycznych przypadkach może dojść do zaburzeń pracy serca, takich jak spowolnienie jego bicia czy złagodzenie impulsów.

Czy stosowanie leku Azimycin może wpływać na zmniejszenie zdolności do kierowania pojazdami?

Teoretycznie nie istnieją wskazania do powstrzymania się od prowadzenia pojazdów po zastosowaniu leku Azimycin. W praktyce jednak, po zażyciu preparatu mogą pojawić się zawroty głowy, zaburzenia widzenia oraz senność. Objawy te niosą ze sobą pewne ryzyko, którego nie należy ignorować. Z tego względu, po zastosowaniu leku Azimycin, pacjent powinien odczekać odpowiednią ilość czasu przed kierowaniem pojazdem, dzięki czemu podróż przebiegnie bezpiecznie.

Jak należy dawkować lek Azimycin?

Z reguły u osób dorosłych zaleca się stosowanie 500 mg leku na dobę. Ilość ta powinna zostać przyjęta w jednej dawce. Czas kuracji powinien trwać 3 dni. W ciągu całej kuracji pacjent nie powinien przyjąć więcej niż 1500 mg leku. Gdyby dawka okazała się zbyt duża lub niewystraczająca, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy dzieci mogą stosować lek Azimycin?

Nie zaleca się stosowania leku Azimycin u dzieci. Wynika to z faktu, że w tej grupie wiekowej skuteczność i bezpieczeństwo kuracji nie zostało dokładnie zbadane. Lek może być stosowany przez pacjentów, których waga wynosi minimum 45 kg. W takim przypadku dawkowanie wygląda tak samo, jak u osób dorosłych.


Azimycin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: zapalenie gardła • Substancja czynna: azytromycyna • Dawka: 500 mg • Opakowanie: 3 tabletki powlekane, 6 tabletek powlekanych



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !