Vibin mini recepta

65.00 

REALIZACJA W 15 MINUT 24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na kolejną e-konsultację medyczną

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Dane pacjenta do e-Recepty

Kategoria:
Opis

Vibin mini recepta – wszystko co warto wiedzieć

Potrzebujesz recepty na środki antykoncepcyjne? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz ją w zaledwie kilka minut. W dodatku bez wychodzenia z domu!
Vibin mini recepta to zapytanie, które bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach. Wspomniany lek jest bardzo znany i popularny, a wiele kobiet decyduje się na jego stosowanie. Preparat ten wykazuje skuteczne działanie hamujące owulację oraz zmniejszające ryzyko zapłodnienia. Chętnie stosują go więc kobiety, które boją się zajść w ciążę oraz takie, których stan zdrowia nie pozwala na posiadanie dziecka. Warto jednak wiedzieć, że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych nie zawsze wiąże się z chęcią zapobiegnięcia ciąży. Niektóre osoby decydują się na rozpoczęcie kuracji tym lekiem ze względu na jego działanie poprawiające cerę oraz cechy antyandrogenne. W dzisiejszym artykule odpowiadamy kiedy warto zastosować ten lek, przedstawiamy sposoby na uzyskanie recepty, która umożliwi jego zakup, a także poruszamy kwestię przeciwwskazań uniemożliwiających rozpoczęcie kuracji.

  • Kiedy zalecany jest Vibin mini?
  • Jak uzyskać receptę umożliwiającą jego zakup?
  • Istnienie jakich przeciwskazań uniemożliwia stosowanie leku?

Kiedy zalecana jest Vibin mini recepta?

Vibin mini recepta może zostać wygenerowana przez lekarza ginekologa. Mogą ją otrzymać jedynie kobiety, u których nie występują żadne przeciwskazania do stosowania leku, a które sprawiłyby, że przyjmowanie preparatu wiązałoby się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem dla zdrowia. Lek jest przeznaczony do antykoncepcji. Zawiera dwie substancje czynne – drospirenon oraz entyloestradiol. Preparat charakteryzuje się skutecznym działaniem, dzięki czemu sprawdzi się u kobiet, które nie chcą zajść w ciążę lub ze względów zdrowotnych nie mogą dopuścić do zapłodnienia. Jeden blister tabletek, w których składzie znajdziemy 21 żółtych pigułek z aktywnymi substancjami czynnymi oraz 7 pigułek placebo, które przyjmowane są w okresie zaplanowanego krwawienia.

Jakie działanie ma wspomniany lek?

Vibin jest dwuskładnikową tabletką antykoncepcyjną, która charakteryzuje się skutecznym działaniem w zapobieganiu ciąży. Dzięki regularnemu stosowaniu zahamowana zostaje owulacja, a także następują zmiany, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Ponadto stosowanie leku może mieć działanie antyandrogenne, dzięki któremu zostaną podkreślone kobiece cechy, takie jak zmniejszenie owłosienia oraz promienna i gładka skóra. Vibin działa szybko i skutecznie – już po upływie dwóch godzin preparat przyjmuje maksymalne stężenie we krwi pacjentki. Dzięki temu lek ma ogromną przewagę nad innymi preparatami antykoncepcyjnymi, które wchłaniają się z reguły nawet do czterech godzin. Przez pierwsze 28 dni cyklu pacjentka powinna zażywać żółte tabletki zawierające substancję czynną. Po zakończeniu tego okresu należy przejść na tabletki placebo. Po zmniejszeniu się stężenia substancji czynnych we krwi dojdzie do krwawienia. Zwykle następuje ono drugiego lub trzeciego dnia po odstawieniu pigułek. Po zakończeniu pierwszego blistra należy natychmiast przejść do kolejnego. Nie wolno robić przerw między kolejnymi opakowaniami. Ciągłe i systematyczne przyjmowanie tabletek zapewni skuteczną i pewną ochronę antykoncepcyjną.

Jak uzyskać Vibin mini receptę?

Vibin mini recepta może zostać uzyskana na kilka różnych sposobów, dzięki czemu pacjentka sama może zdecydować, który z nich będzie dla niej najbardziej satysfakcjonujący i wygodny. Przede wszystkim może ona skorzystać z usługi wizyty lekarskiej w gabinecie. W trakcie takiego spotkania będzie ona mogła skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą, a także poddać się niezbędnym badaniom. Jeśli w przypadku konkretnej pacjentki będzie to możliwe i nie będą istniały żadne przeciwwskazania do stosowania leku, lekarz wygeneruje odpowiednią receptę. Dokument ten można uzyskać również bez wychodzenia z domu, na przykład korzystając z konsultacji telefonicznej lub online z wybranych medykiem. Po dokładnym i rzetelnym wywiadzie lekarz zadecyduje, czy pacjentka może stosować tabletki antykoncepcyjne. Jeśli nie będą istniały żadne przeciwskazania, gotowa recepta zostanie przesłana do niej drogą elektroniczną. Wiele osób decyduje się również na skorzystanie z usługi generowania recept oferowanej przez specjalne, dedykowane strony internetowej. Po kliknięciu w odpowiednią witrynę, oczom pacjentki powinien ukazać się formularz dotyczący stanu jej zdrowia oraz pożądanych przez nią leków. Po wypełnieniu go i opłaceniu złożonego zamówienia, recepta zostanie wygenerowana i przesłana na jej konto. Warto wiedzieć, że nad każdą z takich stron internetowych czuwa uprawniony lekarz, który zadba o to, aby recepta była prawidłowo wystawiona i nie sprawiła żadnych kłopotów podczas realizacji.

W jakich sytuacjach należy unikać wspomnianego leku?

Okazuje się, że nie wszystkie pacjentki mogą skorzystać z możliwości kuracji antykoncepcyjnej. Ze stosowania leku powinny zrezygnować przede wszystkim kobiety uczulone na jego substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik. Przeciwwskazaniem do zastosowania preparatu jest ryzyko powstawania zakrzepów, które wywołuje między innymi żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, zatorowość płucna, a także cukrzyca i nadciśnienie. Lek nie powinien być stosowany również u osób zmagających się z dławicą piersiową oraz chorobami naczyń mózgowych. Preparatu nie powinny zażywać również osoby cierpiące na choroby wątroby oraz niewydolność nerek. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji antykoncepcyjnej jest występowanie lub podejrzenie występowania nowotworu.
Potrzebujesz recepty na środki antykoncepcyjne? Dzięki naszej stronie internetowej uzyskasz ją w zaledwie kilka minut. W dodatku bez wychodzenia z domu!