Vibin mini

Nazwa: Vibin mini
Kategoria: tabletki antykoncepcyjne
Substancja czynna: etynylestradiol, drospirenon
Dawka: 0,02 mg + 3 mg
Opakowanie: 28 tabletek / 84 tabletki
Źródło:https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/22775/leaflet

Vibin mini - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zastanawiasz się nad antykoncepcją hormonalną, ale obawiasz się, jak wpłynie na Twoją wagę lub poziom libido? Postaw na niezawodne tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, które bez efektów ubocznych uchronią Cię przed nieplanowaną ciążą. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat leku i dowiedz się, czy takie pigułki są dla Ciebie.Już teraz skorzystaj z e-wizyty z e-receptą, którą otrzymasz w kilka minut na swojego e-maila!

Vibin mini – czym jest środek antykoncepcyjny w postaci jednofazowych tabletek?

Vibin mini – czym jest środek antykoncepcyjny w postaci jednofazowych tabletek? Vibin mini to doustne, jednofazowe pigułki antykoncepcyjne przeznaczone do długoterminowego stosowania w celu uniemożliwienia zajścia w ciążę. Stosuje się je jako jeden ze sposobów antykoncepcji hormonalnej. Każda tabletka Vibin mini zawiera taką samą zawartość substancji czynnej.

Jaka jest zawartość i jak działa lek Vibin mini?

Antykoncepcja hormonalna w postaci tabletek Vibin mini jest monofazowym preparatem złożonym, przyjmowanym doustnie. W skład leku wchodzą dwie substancje czynne: etynylestradiol oraz drospirenon, które powstrzymują owulację i uniemożliwiają zajście w ciążę. W praktyce zażywanie tabletek Vibin mini spowalnia wydzielanie hormonów w organizmie kobiety odpowiedzialnych za proces owulacji. W wyniku tego nie tylko nie dochodzi do uwolnienia się komórki jajowej z pęcherzyka w jajniku i produkcji jajeczek, ale również zmienia się konsystencja śluzu w szyjce macicy, co utrudnia zapłodnienie.

Co zawiera opakowanie preparatu Vibin mini?

W opakowaniu Vibin mini znajdziesz 28 tabletek leku (21 tabletek w kolorze różowym z substancjami czynnymi oraz 7 tabletek w kolorze białym, tzw. placebo, nie zawierających substancji czynnej). Pigułki w blistrze ułożone są według kolejności zażywania, a regularne i prawidłowe przyjmowanie preparatu ułatwiają samoprzylepne paski dołączone do opakowania.

Czy Vibin mini to lek dostępny bez recepty?

Antykoncepcja hormonalna w postaci tabletek od Vibin mini to lek udostępniony wyłącznie z przepisu lekarza. O jego wdrożeniu decyduje specjalista, biorąc pod uwagę badania oraz opinię na temat stanu zdrowia pacjentki. Ponieważ jest to lek do długotrwałego stosowania, warto zadbać o stałą opiekę lekarską.

Jak prawidłowo stosować tabletki antykoncepcyjne Vibin mini?

Środek antykoncepcyjny Vibin mini należy przyjmować w sposób doustny przez cały cykl menstruacyjny, zachowując pełną regularność, która jest gwarancją prawidłowego działania. Należy przyjmować pigułkę raz na dzień – najlepiej o stałej porze, niezależnie od konsumowanych posiłków. Tylko zachowanie odpowiedniej kolejności wszystkich tabletek (również placebo) pozwala skutecznie zapobiec ciąży.

Czy ważna jest kolejność przyjmowania pigułek Vibin mini?

Tabletki Vibin mini należy stosować zgodnie z kolejnością ich umieszczenia na blistrze. Najpierw przez 21 dni należy dawkować różowe tabletki zawierające substancje czynne, a potem w ciągu 7 dni zażyć po jednej białej tabletce bez substancji czynnej. Opis na plastrze pomaga zachować odpowiednią kolejność przyjmowania. Pierwsza pigułka jest oznaczona słowem "Start", a każdą kolejną należy zażyć zgodnie z symboliką na blistrze.

Czy wskazana jest przerwa przed rozpoczęciem nowego opakowania Vibin mini?

Nie należy robić przerw w przyjmowaniu kolejnych opakowań leku Vibin mini, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na jego skuteczność. Po przyjęciu ostatniej tabletki w kolorze białym z wcześniejszego blistra, wskazane jest rozpoczęcie nowego opakowania i zażycie pierwszej różowej tabletki z substancją czynną. Zamawiając e-receptę możesz zaopatrzyć się w kilka opakowań Vibin mini od razu!

Czy możliwe jest zajście w ciążę podczas przyjmowania placebo Vibin mini?

Jeśli kobieta zachowuje prawidłową kolejność zażywania pigułek i nie korzysta z leków mogących niekorzystnie wpłynąć na efektywność działania preparatu Vibin mini, zajście przez nią w ciążę jest niemożliwe również podczas stosowania tabletek placebo, które nie mają w swojej formule etynylestradiolu i drospirenonu.

Kiedy pojawia się krwawienie z odstawienia przy stosowaniu Vibin mini?

Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się u kobiety już po 2 lub 3 dniach przyjmowania białych tabletek placebo. Może różnić się swoją intensywnością i kolorem od miesiączki, która miała miejsce przed wdrożeniem antykoncepcji hormonalnej i nie powinno to być powodem do niepokoju.

Czy możliwe jest krwawienie podczas przyjmowania Vibin mini?

Krwawienie z odstawienia pojawia się wyłącznie podczas przyjmowania tabletek placebo. Przy przyjmowaniu tabletki Vibin mini z substancją czynną, krwawienie nie powinno się pojawić. Jeśli jest inaczej, należy zasięgnąć opinii lekarza. Może się zdarzyć, że podczas pierwszych kilku miesięcy zażywania tabletek antykoncepcyjnych Vibin mini, kiedy to organizm przystosowuje się do ich działania, nieprzewidziane krwawienia wystąpią w czasie stosowania pigułek z substancją czynną. Jednak nie powinny się one powtarzać, a tym bardziej występować po kilku miesiącach od pierwszego zażycia leku.Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !