Kwetaplex

Kwetaplex - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zaburzenia snu to kategoria dolegliwości, które mogą wpływać nie tylko na samopoczucie pacjenta, ale także na stan jego zdrowia. Dla przykładu, nieleczona bezsenność może prowadzić do niemal całkowitego wycieńczenia organizmu. Zdrowy sen jest podstawą witalności człowieka. Osoby, które zmagają się z tą dolegliwością, powinny zastosować odpowiednie leczenie, które pozwoli im powrócić do pełni zdrowia i sił. W wielu przypadkach z pewnością sprawdzi się lek Kwetaplex. Charakteryzuje się silnym, skutecznym działaniem, dzięki czemu wspomniana dolegliwość może zostać szybko i trwale wyleczona. Aby kuracja wspomnianym lekiem przebiegła bezpiecznie i bez żadnych komplikacji, przed jej rozpoczęciem należy zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego rozwiązania. Jeśli preparat ten okaże się wskazany w Państwa sytuacji, receptę umożliwiającą jego zakup w aptece będzie można uzyskać za pośrednictwem naszej strony internetowej w zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Kwetaplex?

Lek Kwetaplex jest preparatem stosowanym głównie w leczeniu zaburzeń i psychicznych. Doskonale sprawdza się w leczeniu bezsenności. Produkt ten występuje w formie tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Można go zakupić jedynie po okazaniu odpowiedniej ważnej recepty. Dokument ten powinien być wygenerowany przez uprawnionego lekarza.

Co zawiera lek Kwetaplex?

Lek Kwetaplex zawiera substancję czynną zwaną kwetiapiną. Substancja ta należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Charakteryzuje się skutecznym działaniem, dzięki czemu wspomniany lek może być stosowany w leczeniu wielu dolegliwości.

Kiedy warto zastosować lek Kwetaplex?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, lek Kwetaplex może być stosowany w leczeniu wielu różnych dolegliwości natury psychicznej. Przede wszystkim warto go zastosować w leczeniu bezsenności. Doskonale sprawdzi się również w leczeniu depresji, zaburzenia dwubiegunowego, a także manii. Działanie leku może zostać wykorzystane również w leczeniu schizofrenii. W cięższych przypadkach depresyjnych wspomniane lek można łączyć z innymi preparatami. Należy jednak je dokładnie przeanalizować, aby ich działanie było skuteczne i bezpieczne.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji lekiem Kwetaplex?

Okazuje się, że nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać ze skutecznego działania leku Kwetaplex. Przede wszystkim powinni unikać go pacjenci uczuleni na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli w rodzinie pacjenta występowały choroby serca lub jeśli on sam posiada jakąkolwiek wadę tego narządu. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest również przebyty udar lub zawał serca. Należy unikać leków w przypadku posiadania chorób lub zaburzeń pracy wątroby.

Czy lek Kwetaplex może wchodzić w interakcje z innymi preparatami?

Leku Kwetaplex należy nie wolno łączyć ze niektórymi preparatami, ponieważ może on wchodzić z nimi w interakcję, a tym samym osłabiać lub potęgować swoje lub ich działanie. Przede wszystkim należy unikać leków stosowanych w leczeniu wirusa HIV. Niewskazane są również preparaty z grupy azoli, czyli leków stosowanych w leczeniu zakażeń grzybiczych. Szczególną ostrożność należy zachować również podczas stosowania erytromycyny oraz klarytomycyny przeznaczonych do leczenia zakażeń.

Czy lek Kwetaplex może nasilać epizody depresyjne?

Na początku stosowania leku Kwetaplex mogą pojawić się intensywniejsze myśli samobójcze oraz depresyjne. Taki efekt często pojawia się podczas stosowania większości leków przeciwdepresyjnych. Pacjenci zmagający się z depresją powinni poddawać się reakcji po dokładną kontrolą lekarza. Powinni oni mieć również obok siebie bliskie i zaufane osoby, od których dostałyby wsparcie i potrzebną pomoc.

Czy w trakcie stosowania leku Kwetaplex można spożywać alkohol?

Należy absolutnie unikać spożywania napojów alkoholowych podczas przeprowadzania kuracji lekiem Kwetaplex. Połączenie tych substancji może prowadzić do znacznego pogłębienia się stanu upojenia. To z kolei może wywołać większą Senność oraz brak kontroli. Zarówno alkohol, jak i składniki zawarte we wspomnianym leku oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy, co może być niebezpieczne dla pacjenta.

Czy lek Kwetaplex może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Z reguły zaleca się, aby unikać rozpoczynania kuracji nowymi preparatami w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, powinna ona być dokładnie skonsultowana z lekarzem. W przypadku leku Kwetaplex, nie zaleca się stosowania go ani w trakcie ciąży, ani w trakcie karmienia piersią. Stosowanie go we wspomnianych okresach może prowadzić do pojawienia się wad oraz skutków ubocznych u płodu lub dziecka.


Kwetaplex (tabletki o przedłużonym uwalnianiu, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: bezsenność • Substancja czynna: kwetiapina • Dawka: 200 mg • Opakowanie: 60 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !