Tianesal

Tianesal - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Bezsenność to uporczywa dolegliwość, która znacznie wpływa na obniżenie komfortu życia pacjenta. Nieleczona może prowadzić do rozwijania się wielu innych chorób. Dlatego tak ważne jest od zastosowanie odpowiedniego i skutecznego leczenia. W przypadku bezsenności istotne jest trafianie w źródło problemu. Samo maskowanie objawów może okazać się na dłuższą metę nieskuteczne. Jeśli cierpisz na bezsenność i szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci skutecznie wyeliminować tę dolegliwość, z pewnością doskonale sprawdzi się u ciebie lek Tianesal. Przed zastosowaniem tego preparatu warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które przedstawiliśmy poniżej. W razie potrzeby recepta umożliwiające zakup wspomnianego leku będzie mogła zostać uzyskana za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Co zawiera lek Tianesal?

W składzie leku Tianesal możemy znaleźć substancję czynną zwaną solą sodową tianeptyny. W każdej tabletce powlekanej znajduje się aż 12,5 miligrama substancji czynnej. Dzięki temu lek charakteryzuje się wysoką skutecznością.

Jakie działanie wykazuje lek Tianesal?

Głównym działaniem leku Tianesal jest działanie przeciwdepresyjne oraz przeciwlękowe. Co ciekawe, wspomniany lek może być stosowany w leczeniu bezsenności, jednak nie wpływa on bezpośrednio na poprawę jakości snu.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie kuracji lekiem Tianesal?

Nawet jeśli u pacjenta istnieją jasne wskazania do rozpoczęcia kuracji lekiem Tianesal, równocześnie mogą istnieć przeciwwskazania, które rozpoczęcie takiej kuracji uniemożliwiają. Nie należy ich ignorować. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, dzięki czemu kuracja będzie bezpieczna. Wspomniany lek nie jest wskazany przede wszystkim dla osób nadwrażliwych na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Preparat jest wskazany również u dzieci poniżej 15. roku życia.

Czy lek Tianesal może być stosowany wraz z innymi preparatami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Tianesal należy przeanalizować wszystkie dotychczas stosowane preparaty. Jest to istotne, ponieważ wspomniany preparat może wchodzić ze niektórymi środkami medycznymi w interakcje. Te z kolei mogą prowadzić do osłabienia wchłaniania jednego z preparatów, a tym samym do złagodzenia działania. W trakcie analizy należy wziąć pod uwagę przede wszystkim lek nie należące do grupy inhibitorów MAO. Preparaty te są zwykle stosowane w leczeniu depresji. Połączenie ich z lekiem Tianesal może skutkować znacznym podwyższeniem się ciśnienia krwi, podwyższeniem temperatury ciała, a nawet zgonem. Dlatego istotne jest poinformowanie lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych lekach. Jeszcze przed rozpoczęciem kuracji wspomnianym preparatem. Dzięki temu będzie on mógł dokładnie przeanalizować ich działanie oraz oddziaływanie na siebie nawzajem, a tym samym stwierdzić, czy dana kuracja będzie bezpieczna.

Czy lek Tianesal może być stosowany w trakcie ciąży lub w okresie karmienia piersią?

W trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków czy preparatów samodzielnie i bez konsultacji z lekarzem. Z reguły nie zaleca się stosowania leku Tianesal w wspomnianych okresach. Wynika to z faktu, że nie istnieją dokładne badania, które potwierdziłyby brak oddziaływania jego składników na płód lub dziecko. Z tego względu nie warto ryzykować. Podczas konsultacji z lekarzem, z pewnością znajdzie on inne rozwiązanie, które umożliwi leczenie bezsenności u pacjentki.

Czy lek Tianesal może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów?

Teoretycznie nie istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby prowadzenie pojazdów po zastosowaniu leku Tianesal. W praktyce jednak w trakcie kuracji wspomnianym preparatem mogą pojawić się skutki uboczne wpływające na zaburzenia sprawności psychomotorycznej oraz koordynacji. W efekcie prowadzenie maszyn może być niebezpieczne. Z tego względu należy odczekać odpowiednią ilość czasu po zastosowaniu preparatu. Dzięki temu działanie leku zostanie złagodzone, a pokonana trasa będzie bezpieczna.

Jak prawidłowo i bezpiecznie stosować lek Tianesal?

Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki do 3 razy na dobę. Taka dawka dotyczy oczywiście osób dorosłych. Lek Tianesal powinien być stosowany przed posiłkami. Nie należy samodzielnie dokonywać jakichkolwiek modyfikacji w dawkowaniu leku. Jeśli przyjmowana ilość okaże się zbyt mała lub zbyt duża, należy skonsultować się z lekarzem. To specjalista powinien podjąć decyzję o ewentualnych zmianach.

Co zrobić w razie przyjęcia większej dawki leku Tianesal niż była zalecona?

Jeśli pacjent przypadkiem lub specjalnie zastosuje większą ilość leku Tianesal niż byłam u zalecona, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Jeśli zastosowana dawka doprowadzi do przedawkowania, pacjent z pewnością będzie wymagał ścisłej obserwacji. Wśród objawów przedawkowania można wymienić zaburzenia oddychania, zaburzenia pracy, nerek, a także inne zaburzenia metaboliczne.


Tianesal (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: bezsenność • Substancja czynna: sól sodowa tianeptyny • Dawka: 12,5 mg • Opakowanie: 30 tabletek powlekanychPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !