Bibloc

Bibloc - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nadciśnienie to bardzo powszechna dolegliwość, która towarzyszy dużej części społeczeństwa. Często nie wykazuje żadnych objawów, przez co jest trudna do zdiagnozowania. W dodatku nieleczona może prowadzić do wielu powikłań i dodatkowych chorób. W wielu przypadkach, aby złagodzić dolegliwości nadciśnienia, wystarczy zmiana nawyków oraz prowadzonego stylu życia. Jeśli zmiany te nie pomogą, niezbędne można okazać się wprowadzenie leczenia farmakologicznego. W takiej sytuacji doskonałym wyborem będzie lek Bibloc. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania oraz działania. Jeśli lek ten okaże się wskazany w leczeniu Państwa dolegliwości, recepta na jego zakup będzie mogła zostać uzyskana dzięki naszej stronie internetowej w zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Bibloc?

Lek Bibloc należy do grupy beta-adrenolityków, które są stosowane w celu zwalniania czynności i pracy serca. Preparat ten można zakupić tylko i wyłącznie po okazaniu ważnej recepty. Lek występuje w kilku stężeniach, dlatego niezwykle istotne jest zastanowienie się, jakiej dokładnie dawki potrzebujemy.

Co zawiera lek Bibloc?

Substancją czynną, którą zawiera lek Bibloc, jest fumaran bisoprololu. Jego działanie opiera się na obniżaniu aktywności reniny w osoczu krwi. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest spowolnienie pracy mięśnia sercowego, a tym samym zmniejszenie zapotrzebowania tego narządu na tlen.

Kiedy warto zastosować lek Bibloc?

Lek Bibloc może być stosowany przede wszystkim w leczeniu nadciśnienia. Preparat ten doskonale sprawdzi się również w leczeniu przewlekłej niewydolności serca. Można zastosować go również w leczeniu dławicy piersiowej.

Czy istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji lekiem Bibloc?

Wspomnianego preparatu nie powinny przede wszystkim zażywać osoby uczulone na jego substancję, czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji lekiem Bibloc są niektóre choroby serca oraz układu krążenia, takie jak ostra niewydolność serca, wstrząs kardiogenny czy bradykardia. Bezwzględnie należy unikać stosowania wspomnianego preparatu u osób zmagających się z niedociśnieniem. Preparat nie powinien być stosowany u osób cierpiących na astmę, a także obturacyjną chorobę płuc.

Jak prawidłowo dawkować lek Bibloc?

Z reguły zaleca się stosowanie od 5 mg do 20 mg preparatu na dobę. Dawka ta nie powinna być przekraczana. Dokładna ilość leku, jaka powinna być przyjmowana przez pacjenta, powinna zostać ustalona indywidualnie przez lekarza, w oparciu o stan zdrowia chorego, rodzaj leczonej dolegliwości, a także stopień nasilenia jego objawów chorobowych.

Jak bezpiecznie odstawić lek Bibloc?

W trakcie odstawiania leku Bibloc niezwykle istotne jest przeprowadzenie tego procesu stopniowo. Nie należy rezygnować ze stosowania wspomnianego preparatu z dnia na dzień. Takie działanie mogłoby wywoływać wiele skutków ubocznych. Ponadto mogłoby zwiększyć się ryzyko pojawienia się groźnego zawału mięśnia sercowego. Zaleca się, aby lek Bibloc był odstawiany stopniowo, najlepiej poprzez zmniejszanie dawki co tydzień o połowę.

Czy lek Bibloc może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Lek Bibloc, jak wiele innych preparatów, może powodować skutki uboczne. Wśród najczęściej zgłaszanych niepożądanych reakcji organizmu, wynikających ze stosowaniem wspomnianego leku, można wymienić bóle i zawroty głowy, a także problemy wynikające z pracy układu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty czy biegunki. U niektórych pacjentów pojawiły się również objawy takie jak drętwienie kończyn oraz niedociśnienie. W bardzo rzadkich przypadkach lek może nasilać i pogłębiać występującą chorobę.

Co zrobić w razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Bibloc?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane i niepokojące skutki wynikające z zażywania leku Bibloc, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może on zalecić tymczasowe powstrzymanie się od stosowania preparatu, zmniejszenie zażywanej dawki lub całkowitą zmianę metody leczenia.

Czy lek Bibloc może wchodzić w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Bibloc należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych preparatach. Wspomniany lek może wchodzić z nimi w interakcję, co z kolei może skutkować zagrożeniem dla zdrowia pacjenta. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na leci, leki przeciwarytmiczne oraz leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym.

Czy w trakcie stosowania leku Bibloc można spożywać alkohol?

Podczas kuracji lekiem Bibloc należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Wynika to z faktu, że połączenie tych dwóch substancji może wywoływać różne niepożądane reakcje. Ponadto spożywanie alkoholu może prowadzić do znacznego wzrostu ciśnienia tętniczego. To z kolei może osłabiać działanie wspomnianego preparatu.


Bibloc (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nadciśnienie • Substancja czynna: fumaran bisoprololu • Dawka: 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7 mg, 10 mg • Opakowanie: 30 tabletek, 60 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !