Concor Cor

Concor Cor - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nadciśnienie to dość powszechna choroba, która może wynikać przede wszystkim z niezdrowego trybu życia, ale także z posiadania wielu chorób. Co ciekawe, przez długi czas może ona nie dawać żadnych objawów, które pozwoliłyby na jej zidentyfikowanie. Kiedy już pacjent będzie miał diagnozę, że posiada nadciśnienie, powinien zastosować odpowiednie leczenie. W tym przypadku doskonale sprawdzi się lek Concor Cor. Charakteryzuje się on silnym i skutecznym działaniem, dlatego przed jego zastosowania warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego preparatu. Receptę na zakup tego leku można uzyskać dzięki naszej stronie internetowej. Cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Concor Cor?

Lek Concor Cor jest preparatem wykorzystywanym głównie w leczeniu niewydolności serca. Można go zakupić jedynie po okazaniu ważnej i odpowiedniej recepty. Dokument ten powinien być wygenerowany przez uprawnionego do tego lekarza. Preparat występuje w wielu różnych stężeniach, przez co niezbędne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji, w celu ustalenia dokładnego dawkowania tego leku.

Co zawiera lek Concor Cor?

Substancją czynną leku Concor Cor jest fumaran bisoprololu. Składnik ten należy do grupy leków zwanych beta-adrenolotykami.

Jak działa lek Concor Cor?

Działanie leku Concor Cor jest uwarunkowane zawartą w nim substancją czynną. Wpływa ona na niektóre impulsy nerwowe, przede wszystkim te, które znajdują się w sercu. W efekcie tego możliwe jest spowolnienie akcji serca, a tym samym zmniejszenie wydajności pompowanej do organizmu krwi. Dzięki temu nadciśnienie zostanie skutecznie zredukowane.

Kiedy warto zastosować lek Concor Cor?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, lek Concor Cor jest przeznaczony przede wszystkim do stosowania w leczeniu niewydolności serca. Doskonale sprawdzi się w dolegliwościach, którym towarzyszą zaburzenia skurczu lewej komory. Wspomniany preparat można stosować w leczeniu dławicy piersiowej oraz nadciśnienia tętniczego.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji lekiem Concor Cor?

Preparat Concor Cor nie może być stosowany u wszystkich pacjentów, nawet jeśli istnieją u nich wskazania do rozpoczęcia kuracji. Przede wszystkim wspomnianego leku powinny unikać osoby nadwrażliwe na substancję czynną lub którykolwiek inny jego składnik. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest są niektóre choroby serca oraz układu krążenia, takie jak spowolniona akcja, niewydolność czy zaburzenia krążenia krwi w obrębie kończyn. Lek nie powinien być stosowany przez pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową. Bezwzględnie należy unikać stosowania preparatu u osób, które zmagają się z niedociśnieniem.

Jak należy dawkować preparat Concor Cor?

W trakcie stosowania leku Concor Cor należy przede wszystkim przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Preparat powinien być przyjmowany raz dziennie, najlepiej rano. Nie ma znaczenia, czy będzie przyjęte na czczo czy podczas posiłku. Dokładna dawka powinna być ustalona indywidualnie w oparciu o rodzaj leczonej dolegliwości, a także stopień nasilenia objawów chorobowych u pacjenta. Decyzja o ilość stosowanego preparatu powinna być podjęta przez lekarza. Absolutnie nie wolno podejmować jej samodzielnie.

Czy lek Concor Cor można przedawkować?

Jeśli pacjent zastosuje zbyt dużą dawkę leku Concor Cor, może dojść do przedawkowania. W takiej sytuacji powinien on skontaktować się z lekarzem i ustalić dalszy plan działania. Objawy, które mogą wskazywać na przedawkowanie, to spowolnienie akcji serca, trudności w oddychaniu, a także zawroty głowy.

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się w trakcie kuracji lekiem Concor Cor?

Wśród najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Concor Cor znajduje się u bradykardia, czyli znacznie spowolnienie pracy pracodawców. U niektórych pacjentów występuje również zmęczenie, a także bóle i zawroty głowy. W trakcie stosowania leku może pojawić się uczucie zimna oraz drętwienie kończyn. W efekcie przeprowadzenia kuracji może mogą wystąpić problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty oraz zaparcia.

Czy w trakcie stosowania leku Concor Cor można spożywać alkohol?

Nie zaleca się spożywania alkoholu w trakcie trwania kuracji lekiem Concor Cor. Napoje alkoholowe mogą prowadzić do zwiększania ciśnienia, przez co działanie wspomnianego preparatu może zostać znacznie osłabione.

Czy lek Concor Cor może być stosowany u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Concor Cor u kobiet w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Zawarte w preparacie substancje mogą przenikać do łożyska oraz mleka, a tym samym stanowić zagrożenie dla płodu lub dziecka. W efekcie jego stosowania mogą pojawić się różne choroby oraz zaburzenia rozwoju.


Concor Cor (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nadciśnienie • Substancja czynna: fumaran bisoprololu • Dawka: 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg • Opakowanie: 56 tabletek powlekanychPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !