Miscardis

Miscardis - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Choroby układu krążenia lub serca są dość powszechne i dotyczą dużej części społeczeństwa. Wśród jednej z najczęstszych dolegliwości wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania układu krążenia można wymienić nadciśnienie. Choroba ta często nie daje od razu objawów, przez co jest ciężka do zidentyfikowania. Po jej rozpoznaniu istotne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia, które pozwoli na skuteczne złagodzenie jej przebiegu. Oprócz wprowadzenia zdrowych nawyków warto zastosować również leki, takie jak na przykład Miscardis. Pozwoli on złagodzić objawy choroby, a także zahamować jej rozwój. Dzięki naszej stronie internetowej recepta umożliwiające zakup wspomnianego preparatu może zostać wygenerowana w zaledwie kilka minut.

Czym jest i co zawiera lek Miscardis?

Lek Miscardis zawiera substancję czynną zwaną telmisartanem. Składnik ten należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Dzięki zastosowaniu tego preparatu możliwe jest blokowanie funkcjonowania wspomnianych receptorów. Te z kolei są odpowiedzialne za wywoływanie nadciśnienia poprzez skurcze naczyń krwionośnych.

Jak działa lek Miscardis?

Dzięki substancji czynnej zawartej w leku Miscardis, preparat ten skutecznie obniża ciśnienie tętnicze. Działanie to jest wykorzystywane w leczeniu wielu chorób układu krążenia. Właściwości preparatu pozwalają na znaczną poprawę pracy całego układu. Ponadto preparat często jest stosowany również zapobiegawczo, dzięki czemu pacjent zapewnia ochronę przed negatywnym wpływem ciśnienia na nerki.

Po jakim czasie od zastosowania można zaobserwować efekty działania leku Miscardis?

Lek Miscardis wchłania się bardzo szybko, a tym samym już po krótkim czasie można zauważyć jego działanie. Obniżenie ciśnienia tętniczego można zaobserwować już po około 3 godzinach od przyjęcia tabletki. Wspomniane działanie może utrzymywać się nawet do 24 godzin. Aby móc skorzystać z pełnego działania preparatu, należy stosować go regularnie i systematycznie przez okres około od 4 do 8 tygodni.

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Miscardis?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, lek Miscardis jest stosowany przede wszystkim w leczeniu chorób i zaburzeń wynikających z pracy układu krwionośnego. Preparat ten doskonale sprawdzi się w leczeniu nadciśnienia. Może on być stosowany również zapobiegawczo, dzięki czemu pacjent zmniejszy ryzyko zachorowania na chorobę miażdżycową.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiają pacjentowi zastosowanie leku Miscardis?

Okazuje się, że nawet pomimo istnienia wskazań, nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać z działania leku Miscardis. Przede wszystkim należy unikać go u osób uczulonych na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik. Lek nie może być stosowany również u osób cierpiących na zaburzenia wątroby. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem są zaburzenia w odpływie żółci.

Czy lek Miscardis może być stosowany u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią?

Z reguły zaleca się, aby było powstrzymać się od stosowania leku Miscardis przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zawarte w nim składniki mogą przenikać do łożyska oraz mleka, przez co mogą mieć negatywny wpływ na płód lub dziecko.

Jak prawidłowo dawkować lek Miscardis?

Z reguły zaleca się stosowanie 40 mg substancji czynnej i raz na dobę. W zależności od stężenia składnika w preparacie, ilość ta dpowiada jednej tabletce lub połowie tabletki. Jeśli taka dawka będzie niewystarczająca, lekarz może ją zmodyfikować. Bardzo istotne jest jednak to, aby nie robić tego samodzielnie, na własną rękę.

Czy lek może być stosowany wraz z innymi lekami?

Okazuje się, że lek Miscardis może wchodzić w interakcje z różnymi środkami medycznymi, w efekcie których jego wchłanianie może zostać znacznie zaburzone. Przed rozpoczęciem kuracji wspomnianym preparatem warto więc skonsultować się z lekarzem i przedstawić mu wszystkie dotychczas stosowane leki. Dzięki temu będzie on mógł przeanalizować ich działanie, a także szanse wejścia w interakcje z lekiem Miscardis. Dzięki temu kuracja będzie bezpieczna i skuteczna.

Czy lek Miscardis może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Lek Miscardis charakteryzuje się silnym działaniem, przez co oprócz pożądanych działań może wywoływać również różne skutki uboczne. Wśród najczęściej występujących niepożądanych reakcji organizmu można wymienić zawroty głowy, omdlenia oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, biegunki czy niestrawność. U niektórych pacjentów mogą pojawić się również reakcje alergiczne objawiające się wysypką, swędzeniem oraz zaczerwienieniem skóry. Warto zaznaczyć, że skutki uboczne występują bardzo rzadko i zwykle mają łagodny przebieg. Ponadto są łatwe do wyleczenia.


Miscardis (tabletki, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nadciśnienie • Substancja czynna: telmisartan • Dawka: 40 mg, 80 mg • Opakowanie: 14 tabletek, 28 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !