Telmizek

Telmizek - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nadciśnienie to dolegliwości wynikająca z nieprawidłowej pracy serca, która dotyka wiele osób. Jej przebieg może różnić się w zależności od osoby, która na nią cierpi. Z reguły jednak na początku jej pojawienia się nie wykazuje żadnych objawów, które pozwoliłyby na jej zidentyfikowanie. Kiedy pacjent dowie się, że posiada nadciśnienie, powinien udać się do lekarza i ustalić dokładny plan skutecznego leczenia tej choroby. W wielu przypadkach doskonale sprawdzi się lek zwany Telmizek. Przed rozpoczęciem stosowania tego preparatu warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które przedstawiliśmy poniżej. Do zakupu wspomnianego leku wymagana jest recepta, jednak dzięki naszej stronie internetowej można uzyskać ją w zaledwie kilka minut.

Czym jest i co zawiera lek Telmizek?

Lek Telmizek należy do grupy leków stosowanych w leczeniu chorób układu krwionośnego oraz serca. W swoim składzie zawiera substancję czynną zwaną telmisartanem. Dzięki niej lek Telmizek należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Receptory te powodują zwiększanie ciśnienia tętniczego. W efekcie pacjent może zmagać się z nadciśnieniem.

Jak działa lek Telmizek?

Dzięki wspomnianej wcześniej substancji czynnej zawartej w leku Telmizek, wykazuje on określone działania. Dzięki zastosowaniu wspomnianego preparatu możliwe jest zahamowanie działania receptorów angiotensyny, a tym samym rozkurczenie naczyń krwionośnych. W efekcie ciśnienie tętnicze krwi obniży się.

Dlaczego istotne jest wprowadzenie kuracji lekiem Telmizek?

W przypadku nadciśnienia niezwykle istotne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia, które nie tylko złagodzi objawu, ale także pozwoli na zahamowanie rozwoju choroby. Warto zastosować lek Telmizek, ponieważ nieleczone nadciśnienie może powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych. W efekcie może dojść do zawału, a także niewydolności nie tylko serca, ale także nerek. Pacjenci z nieleczonym nadciśnieniem mogą, by finalnie zmagać się z udarem, a także utratą wzroku.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie stosowania leku Telmizek?

Okazuje się, że nawet pomimo istnienia wskazań do stosowania leku, nie powinien być od zażywany przez wszystkich pacjentów. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny jego składnik. Lek Telmizek nie jest wskazany u osób cierpiących na zaburzenia czynności wątroby ora nerek. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji lekiem jest również cukrzyca oraz niskie ciśnienie krwi.

Czy lek Telmizek może być stosowany u dzieci i młodzieży?

Nie zaleca się stosowania leku Telmizek u dzieci i młodzieży. Nie zostały przeprowadzone dokładne badania, które wykazałyby jego bezpieczeństwo i skuteczność w tej grupie wiekowej. Preparat jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych, czyli takich, które ukończyły 18. rok życia.

Czy lek Telmizek może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny poinformować lekarza o swoim stanie jeszcze przed rozpoczęciem kuracji lekiem Telmizek. Z reguły nie zaleca się stosowania wspomnianego preparatu w tych okresach. Bezwzględnie należy powstrzymać się od zażywanie go od 3. miesiąca ciąży. Zastosowanie preparatu mogłoby wiązać się ze spowodowaniem dużego ryzyka pojawienia się wad rozwojowych u dziecka.

Jak należy stosować lek Telmizek?

Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki leku Telmizek na dobę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tabletka powinna zawierać 40 mg substancji czynnej. Lek Telmizek występuje w dwóch różnych stężeniach – 40 mg i 80 mg. W przypadku posiadania opakowania o większym stężeniu, należy przy tym podzielić tabletkę na pół. Wspomniana dawka preparatu może zostać zwiększona. Nie należy tej decyzji podejmować jednak samodzielnie. Jakiekolwiek modyfikacje w dawkowaniu preparatu powinny być ustalane przez lekarza.

Czy lek Telmizek może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Z racji silnego działania, lek Telmizek może wywoływać niepożądane reakcje organizmu. Wśród często występujących skutków ubocznych wynikających ze stosowania wspomnianego preparatu można wymienić zbyt niskie ciśnienie krwi, zakażenie układu moczowego oraz zakażenie górnych dróg oddechowych. U niektórych pacjentów może pojawić się ogólne uczucie zmęczenia i osłabienia. Lek może powodować również bóle mięśni oraz pleców. W niektórych przypadkach mogą pojawić się również reakcje alergiczne objawiające się swędzeniem oraz wysypką.

Jak reagować w przypadku pojawienia się skutków ubocznych?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek skutki uboczne wynikające ze stosowania leku Telmizek, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Pozwoli to na ustalenie dalszego planu działania, który może obejmować zarówno zmniejszenie dawki stosowanego już preparatu, jak i całkowitą zmianę metody leczenia.


Telmizek (tabletki, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nadciśnienie • Substancja czynna: telmisartan • Dawka: 40 mg, 80 mg • Opakowanie: 28 tabletek, 56 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !