Tritace

Tritace - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Nadciśnienie to powszechna dolegliwość, która dotyka dużej części społeczeństwa. Nieleczona może prowadzić do znacznych zaburzeń pracy serca, wielu chorób, a nawet do śmierci. W wielu przypadkach, w celu jej wyleczenia lub złagodzenia objawów, wystarczy wprowadzenie zmiany w prowadzonym trybie życia oraz zdrowych nawyków. Może zdarzyć jednak tak, że zmiany te nie poskutkują i niezbędne będzie wprowadzenie leczenia farmakologicznego. Czy w takim przypadku doskonale sprawdzi się lek Tritace. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które przedstawiliśmy poniżej. Jeśli lek okaże się wskazany w Państwa sytuacji, receptę na jego zakup będzie można uzyskać na naszej stronie internetowej.

Czym jest i jak działa lek Tritace?

Lek Tritace jest preparatem należącym do grupy leków zwanych inhibitorami ACE. Jego składzie możemy znaleźć substancję czynną zwaną ramiprylem. Wspomniany preparat charakteryzuje się skutecznym działaniem. Wynika ono ze zmniejszania wytwarzania w organizmie substancji podwyższających ciśnienie, a także niwelowania napięcia naczyń krwionośnych. W efekcie serce dużo łatwiej pompuje krew, a tym samym unormowana zostaje praca całego układu krwionośnego.

Kiedy warto zastosować lek Tritace?

Lek Tritace powinien być stosowany przede wszystkim w leczeniu zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Tak stan nazywany jest właśnie nadciśnieniem. Wspomniany preparat może być stosowany zapobiegawczo w celu zmniejszania ryzyka zawału, udaru, a nawet nasilania zaburzeń czynności nerek. Lek Tritace doskonale sprawdzi się w leczeniu chorób serca wynikających ze zbyt małej ilości pompowanej krwi. Preparat ten sprawdzi się również w leczeniu serca po zawale.

Kiedy nie warto stosować leku Tritace?

Okazuje się, że nawet jeśli istnieją wskazania do rozpoczęcia stosowania leku Tritace, nie wszyscy pacjenci mogą z niego skorzystać. Przede wszystkim powinno unikać go osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik preparatu. Lek nie jest wskazany również u pacjentów, u których w przeszłości wystąpiła reakcja alergiczna zwana obrzękiem naczynioruchowym. Leku absolutnie nie wolno stosować u osób zmagających się z zaburzeniami czynności nerek. Preparat nie powinien być przyjmowany przez osoby cierpiące na cukrzycę oraz niedociśnienie.

Czy lek Tritace może być stosowany przez dzieci i młodzież?

Nie zaleca się stosowania wspomnianego preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Działanie leku Tritace nie zostało dokładnie zbadane, przez co nie wiadomo, czy jest on bezpieczny i skuteczny tych grupach wiekowych.

Czy lek Tritace może wchodzić w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Tritace należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych preparatach, a także tych lekach, które planujemy rozpocząć stosować w bliskiej przyszłości. Okazuje się, że lek Tritace może wchodzić z nimi w interakcje, które mogą powodować zaburzenia jego wchłaniania, a tym samym działania. W trakcie konsultacji pod uwagę należy wziąć przede wszystkim leki działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie, leki stosowane w leczeniu niskiego ciśnienia tętniczego, a także astmy.

Czy lek Tritace może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Z reguły odradza się stosowania leku Tritace w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Lek może przenikać do organizmu w taki sposób, że może stanowić zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Bezwzględnie należy unikać stosowania wspomnianego preparatu od 13. tygodnia ciąży.

Czy lek Tritace może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów?

W trakcie kuracji lekiem Tritace mogą pojawić się zawroty głowy, które mogą wpływać na zmniejszenie koncentracji pacjenta. Z tego powodu nie należy prowadzić pojazdów po zastosowaniu preparatu. Po zażyciu dawki należy odczekać kilka godzin, aż jej działanie zostanie złagodzone. Dopiero wtedy możliwe będzie bezpieczne kierowanie samochodem oraz innymi pojazdami.

Jak należy dawkować lek Tritace?

Dokładna dawka leku Tritace, jaka powinna być przyjmowana przez pacjenta, powinna zostać ustalona indywidualnie przez lekarza. Z reguły zaleca się stosowanie od 1,25 mg, a do 2,5 mg leku na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg substancji czynnej. Niezwykle istotne jest, aby lek był przyjmowany codziennie o tej samej porze. Należy przyjmować jego w całości, popijając wodą.

Czy lek Tritace może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Z racji silnego działania, lek Tritace może wywoływać nie tylko pożądane reakcje, ale także różne skutki uboczne. U pacjentów może wystąpić obrzęk twarzy lub gardła, który będzie utrudniał oddychanie. W niektórych przypadkach może pojawić się reakcja alergiczna, objawiająca się wysypką, swędzeniem czy zaczerwienieniem skóry. W efekcie stosowania leku może dojść do przyspieszonej akcji serca, a także jego nierównego bicia. Często zgłaszanym skutkiem ubocznym są również duszności oraz kaszel.


Tritace (roztwór na skórę, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: nadciśnienie • Substancja czynna: ramipryl • Dawka: 2,5 mg, 5 mg, 10 mg • Opakowanie: 28 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !