» Strona główna » Dietetyka kliniczna
Najnowsze badania wskazują, że wpływ czynników genetycznych na nasze zdrowie mieści się w przedziale zaledwie 10 – 15% ze wszystkich branych pod uwagę. Kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia ma więc dieta, styl życia, jakość snu i środowisko. W Polsce najwięcej ludzi obecnie choruje i umiera na choroby układu krążenia oraz na choroby nowotworowe. Właściwym podejściem do naszej diety oraz stylu życia możemy więc zapobiegać wielu chorobom. Dlatego też bilansowane i zindywidualizowane żywienie chorego, to część procesu leczenia i rekonwalescencji zapewniającej pełny powrót do zdrowia.
W tym rozdziale omówimy, jak jeść, kiedy męczą Cię dolegliwości natury psychicznej m.in. mgła mózgowa, ADHD, stany lękowe, bezsenność, depresja i wiele innych. Podpowiemy, jakie wykonać badania i jak komponować dietę, kiedy chorujesz na nadciśnienie tętnicze, insulinooporność, cukrzycę typu I i typu II, Hashimoto (przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy), IBS (zespół jelita drażliwego) i wszelkie choroby dietozależne. Wskażemy też drogę do uzyskania elektronicznego zwolnienia lekarskiego w przypadku nasilenia się objawów choroby bądź złego samopoczucia, umożliwimy Ci również wygodne uzyskanie e-recepty na niezbędne dla Ciebie środki farmakologiczne.
Ciekawostka: przeciętny 70-latek w ciągu całego swojego życia spożywa ok. 75 ton pożywienia i picia. To tyle, co 16 dorosłych słoni. Całą tę masę jedzenia, przerabiamy za pomocą naszego przewodu pokarmowego, który od poczęcia aż do śmierci pracuje non- stop. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nasz układ pokarmowy.
Formularz zamówienia jest niedostępny. Trwają prace modernizacyjne. Przepraszamy za utrudnienia. Spróbuj ponownie później.