» Strona główna » Medyczna marihuana
Cannabis, to gatunek rośliny z rodziny konopiowatych. Rozpoznajemy trzy główne gatunki: Cannabis sativa, Cannabis indica i Cannabis ruderalis. Z tych roślin uzyskuje się susz, powszechnie znany pod nazwą ,,marihuana”, który od tysiącleci był używany do łagodzenia bólu, stymulowania apetytu, poprawy jakości snu i nastrój.
Osoby cierpiące na wiele schorzeń zarówno tych poważnych, jak i tych o łagodniejszym przebiegu, od niedawna mogą liczyć na nowatorskie i co najważniejsze, skuteczne podejście do terapii ich schorzenia z zastosowaniem medycznej marihuany. Obecnie duża liczba badań potwierdza obecność receptorów kannabinoidowych w układzie obwodowym, immunologicznym i ośrodkowym układzie nerwowym (OUN), ale także w innych tkankach, takich jak kości. Dlatego medyczna marihuana ma trzy szerokie i zachodzące na siebie funkcje, które wpływają na poprawę zdrowia organizmu człowieka. Pierwsza funkcja dotyczy regulowania stresu oraz przywracania równowagi hormonalnej i behawioralnej. Druga pomaga kontrolować bilans energetyczny poprzez regulację poboru, magazynowania i utylizacja żywności. Trzecia natomiast dotyczy regulacji immunologicznej, medyczna marihuana moduluje bowiem odpowiedź immunologiczną oraz odpowiedź zapalną organizmu.
Tematyka artykułów zawartych w kategorii medyczna marihuana obejmowała będzie charakterystykę marihuany pod kątem jej zastosowania w medycynie oraz. Wiele badań wykazuje dobroczynny wpływ substancji zawartych w konopiach na ludzki organizm oraz potwierdza skuteczność działania substancji czynnych obecnych w medycznej marihuanie w walce z wieloma schorzeniami, szczególnie tymi, gdzie terapia aktualnie dostępnymi środkami, nie przynosi zadowalających efektów. Kanabidiol okazuje się być skuteczny w leczeniu epilepsji (także lekoopornej), wykazuje działanie neuroprotekcyjne, hamuje postęp choroby Huntingtona, opóźnia wystąpienie oraz spowalnia postęp ALS (stwardnienie zanikowe boczne), łagodzi ból neuropatyczny, zapalny, jak i nowotworowy, jest immunomodulatorem, zmniejsza spastyczność mięśni w stwardnieniu rozsianym, a u chorych z zaawansowanym rozwojem choroby nowotworowej medyczna marihuana znacznie poprawia apetyt, odczuwanie smaku, zapachu, jakość snu, przez co w znacznym stopniu wpływa na regenerację tkanek i poprawę jakości życia osoby chorej. Pacjenci leczeni chemioterapią, których terapia wzbogacona jest o medyczną marihuanę odczuwają również mniej mdłości i dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Badania wskazują również na skuteczność terapii medyczną marihuaną w leczeniu objawowym choroby Leśniewskiego-Crohna (ChLC) oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Aktywność medycznej marihuany obejmuje również działanie antyproliferacyjne i proapoptotyczne (apoptoza komórki nowotworowej jest konsekwencją procesów prowadzących do aktywacji kaspaz, która następuje przy udziale aktywacji proapoptotycznych czynników mitochondrialnych). Kanabidiol poprawia także nastrój, łagodzi niepokój i stany lękowe, pomaga zwalczać uzależnienia, a w badaniach klinicznych zachowuje się jak nieszablonowy lek o działaniu przeciwpsychotycznym. Medyczna marihuana chroni również serce przed uszkodzeniami powiązanymi z niedokrwieniem oraz naczynia krwionośne, zmniejszając osadzanie się na ścianach naczyń krwionośnych cząsteczek cholesterolu odpowiadających za postępowanie miażdżycy tętnic.
Dostępne w tym rozdziale artykuły wyjaśnią czy medyczną marihuanę należy utożsamiać z używką, czy też skutecznym lekarstwem, którego zastosowanie w terapii daje szansę na pełny powrót do zdrowia pacjentom, cierpiącym na wiele różnych schorzeń. Dowiesz się z nich także jak uzyskać e-receptę na medyczną marihuanę i w jakich schorzeniach czy dolegliwościach terapia medyczną marihuaną będzie charakteryzowała się szczególną skutecznością.
Formularz zamówienia jest niedostępny. Trwają prace modernizacyjne. Przepraszamy za utrudnienia. Spróbuj ponownie później.