Amotaks

Amotaks - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Bakterie mogą wywoływać różne stany zapalne prowadzące do pojawienia się wielu problematycznych objawów. Zapalenie bakteryjne często obejmuje narząd słuchu. W efekcie pacjent zmaga się z bólem ucha, a także problemami ze słyszeniem. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest znaczne złagodzenie tych objawów, a także całkowite wyeliminowanie wspomnianej dolegliwości. Jeśli zmagasz się z bólem ucha, lek Amotaks będzie dla ciebie doskonałym wyborem. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania. W razie potrzeby recepta umożliwiający zakup tego leku w aptece zostanie wygenerowana na naszej stronie internetowej.

Czym jest lek Amotaks?

Lek Amotaks należy do grupy antybiotyków i charakteryzuje się bakteriobójczym działaniem. Substancją czynną tego preparatu jest amoksycylina. Składnik ten hamuje syntezę ściany komórkowej drobnoustrojów, takich jak bakterie, przez co zahamowany zostaje ich rozwój. W efekcie infekcja bakteryjna nie pogłębia się i może zostać łatwo wyeliminowana.

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Amotaks?

Lek Amotaks charakteryzuje się szerokim działaniem, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu wielu chorób i dolegliwości wywołanych przez bakterie. Wspomniany preparat doskonale sprawdzi się w leczeniu zapalenia ucha. Inne dolegliwości, w których może zostać wykorzystane to zapalenie migdałków i gardła, a także zapalenie płuc. Amotaks może być wykorzystany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, a także innych chorób układu pokarmowego. Co ciekawe, wspomniany preparat charakteryzuje się skutecznym działaniem również w leczeniu boreliozy.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie kuracji lekiem Amotaks?

Pomimo silnego, skutecznego i kompleksowego działania, nie wszystkie osoby zmagające się z bakteryjnymi zakażeniami mogą skorzystać z tego preparatu. Przede wszystkim powinny unikać go osoby nadwrażliwe na substancję czynną lub którykolwiek inny jego składnik. Lek Amotaks nie powinien być stosowany u pacjentów uczulonych na inne penicyliny, a także osób, u których wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna na podobne leki.

Jak prawidłowo dawkować lek Amotaks?

Dawkowanie leku Amotaks powinno zostać ustalone w oparciu o stan zdrowia pacjenta, rodzaj zwalczanej choroby, a także stopień nasilenia jego objawów. Z reguły zaleca się stosowanie od 500 mg do 750 mg substancji czynnej w trzech dawkach. Tabletki tego preparatu zawierają wgłębienie, dzięki któremu można z łatwością podzielić je na dwie równe części.

Co zrobić w razie pominięcia zaplanowanej dawki leku Amotaks?

Jeśli pacjent zapomni o przyjęciu zaplanowanej wcześniej dawki leku Amotaks, powinien udostępnić ją najszybciej jak tylko sobie przypomni. Kolejna dawka leku powinna zostać przyjęta nie wcześniej niż po upływie około 4 godzin.

Co zrobić w razie przyjęcia większej dawki leku Amotaks niż była zalecana?

Zastosowanie większej dawki leku amotaks może prowadzić do przedawkowania. W takiej sytuacji mogą pojawić się charakterystyczne objawy, takie jak nudności, biegunka i wymioty. W moczu pacjenta mogą pojawić się kryształki. W razie sytuacji przyjęcia zbyt dużej dawki leku Amotaks zaleca się niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem.

Czy lek Amotaks może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Z racji silnego działania leku, Amotaks może wywoływać różne skutki uboczne. Najczęściej zgłaszanymi niepożądanymi reakcjami organizmu są reakcje uczuleniowe objawiające się swędzeniem i wysypką, a także utrudnionym oddychaniem. U niektórych pacjentów może pojawić się również rumień, a także charakterystyczne grudki pod skórą. W niektórych przypadkach mogą pojawić się objawy wskazujące na grypę. Skutkiem ubocznym, wynikającym ze stosowania leku Amotaks może być również zaburzenie pracy wątroby. W razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek niepożądanych reakcji organizmu należy odstawić wspomniany preparat i skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Amotaks wchodzi w interakcji z innymi środkami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Amotaks należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych preparatach. Wspomniany lek może łączyć się z innymi środkami i wchodzić z nim w interakcje, które mogą zaburzać wchłanianie jednego z preparatów. Tego typu połączenia mogą również wpływać na znaczne zwiększenie ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

Czy lek Amotaks może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią?

Z reguły odradza się stosowanie leku Amotaks u kobiet w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Wspomniany preparat może przenikać przez błony, a następnie trafiać do łożyska oraz mleka, co w efekcie może prowadzić do pojawienia się wad u dziecka. Lekarz może zezwolić na rozpoczęcie kuracji tym preparatem tylko i wyłącznie wtedy, jeśli korzyści z leczenia matki znacznie będą przewyższać potencjalne ryzyko dla zdrowia dziecka.


Amotaks (tabletki, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból ucha • Substancja czynna: amoksycylina • Dawka: 1 g • Opakowanie: 16 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !