Cetraxal Plus

Cetraxal Plus - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Ból ucha to dość uporczywy problem, który zwykle wynika z pojawienia się stanu zapalnego w narządzie słuchu. Leczenie tej dolegliwości wymaga szybkiej i odpowiedniej diagnozy, a następnie zastosowania skutecznego preparatu. U osób zmagających się z bólem ucha doskonałym wyborem może okazać się lek Cetraxal Plus. Dzięki temu, że preparat ten trafia w samo ognisko bólu, charakteryzuje się dużą skutecznością i niezawodnością. Przed rozpoczęciem kuracji tym lekiem warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania oraz działania. Receptę, która umożliwi zakup tego preparatu w aptece, można uzyskać dzięki naszej stronie internetowej w zaledwie kilka minut!

Czym jest lek Cetraxal Plus?

Cetraxal Plus to lek występujący w postaci roztworu, który powinien być podawany do ucha. Substancjami czynnimi tego preparatu są cyprofloksacyna oraz fluocynolonu acenoid. Dzięki nim lek charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym.

Kto może rozpocząć kurację lekiem Cetraxal Plus?

Lek Cetraxal Plus może być stosowany przez osoby dorosłe oraz młodzież, a także dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Wspomniany preparat jest zalecany w leczeniu zapalenia ucha zewnętrznego lub ucha środkowego. Przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie preparatu pozwala na leczenie ognisk bólowych zlokalizowanych w uchu.

Istnienie jakich przeciwwskazań uniemożliwia rozpoczęcie stosowania preparatu Cetraxal Plus?

Lek Cetraxal Plus charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem, jednak nie wszyscy pacjenci zmagający się z bólem ucha mogą z niego skorzystać. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Preparat ten nie jest wskazany również u pacjentów, u których występuje zapalenie ucha wywołane przez wirusy lub grzyby.

Czy lek Cetraxal Plus może być stosowany wraz z innymi preparatami leczniczymi?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Cetraxal Plus należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych lekach. Wspomniany preparat może wchodzić w interakcje z innymi środkami medycznymi w efekcie czego zaburzone może zostać jego wchłanianie.

Czy lek Cetraxal Plus może być stosowany u kobiet w ciąży?

Nie zaleca się stosowania leku Cetraxal Plus na własną rękę w trakcie trwania ciąży. Preparat ten jest wskazany również w okresie karmienia piersią. Dotychczas nie zostały przeprowadzone odpowiednie badania, które potwierdziłyby brak istniejących zagrożeń w trakcie takiej kuracji. Decyzja o rozpoczęciu stosowania tego preparatu powinna zostać dokładnie skonsultowana z lekarzem.

Jak prawidłowo dawkować lek Cetraxal Plus?

Lek Cetraxal Plus występuje w formie roztworu i powinien być podawany do ucha. W trakcie przeprowadzania kuracji tym preparatem należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Z reguły zaleca się podawanie od 6 do 8 kropli roztworu do chorego ucha. Dawka ta powinna zostać powtórzona dwukrotnie w ciągu doby. Kuracja tym preparatem powinna trwać około 7 dni.

Jak prawidłowo stosować lek Cetraxal Plus?

Przed użyciem krople powinny zostać ogrzane w rękach. Aby mieć pewność, że zostaną one odpowiednio wprowadzone do ucha, należy uprzednio przechylić głowę, a następnie przystąpić do podawania leku Cetraxal Plus. Po wprowadzeniu odpowiedniej ilości kropel do ucha należy jeszcze przez minutę trzymać głowę przechyloną, aby zdążyły one odpowiednio wpłynąć do kanału słuchowego.

Czy lek Cetraxal Plus może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Lek Cetraxal Plus, jak wiele innych preparatów, może wywoływać różne niepożądane działania, jednak warto zaznaczyć, że zwykle występują one bardzo rzadko i są słabo nasilone. W trakcie kuracji tym preparatem może pojawić się obrzęk dłoni, stóp, kostek lub twarzy. W efekcie mogą pojawić się również problemy z oddychaniem. Często występującym skutkiem ubocznym są reakcje alergiczne objawiające się wysypką, pokrzywką lub swędzeniem. U niektórych pacjentów może pojawić się ogólny dyskomfort w uchu. Jednym ze skutków ubocznych wynikających ze stosowania tego preparatu są również tymczasowe zaburzenia słyszenia.

Co zrobić w razie zaobserwowania u siebie jakichkolwiek skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Cetraxal Plus?

Jeśli pacjent stosujący lek Cetraxal Plus zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane i niepokojące reakcje organizmu, powinien zrezygnować z jego przyjmowania. Zalecane jest również skontaktowanie się z lekarzem. W trakcie takiej konsultacji możliwe będzie ustalenie dalszego planu leczenia, który może obejmować zmniejszenie dawki wspomnianego preparatu lub całkowitą zmianę metody leczenia.

Jak odpowiednio przechowywać lek Cetraxal Plus?

Lek Cetraxal Plus powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci. Temperatura otoczenia nie powinna być wyższa niż 30°C. Po otwarciu butelki powinna ona zostać zużyta w ciągu maksymalnie 30 dni.


Cetraxal Plus (krople do uszu, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból ucha • Substancja czynna: cyprofloksacyna, fluocynolonu acetonid • Dawka: 3 mg+0,25 mg • Opakowanie: 10 mlPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !