Refastin

Refastin - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Stany zapalne wywoływane przez bakterie to dość powszechne zjawisko, z którym zmaga się bardzo wielu pacjentów. Tego typu dolegliwością towarzyszą zwykle nasilone bóle oraz ogólny dyskomfort. Często występującym stanem zapalnym może być zapalenie ucha. W trakcie tej dolegliwości pacjent najczęściej zmaga się z bólem ucha oraz pogorszeniem słuchu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest znaczne złagodzenie wspomnianych symptomów, a także całkowite pokonanie choroby. Doskonałym wyborem dla osób zmagających się z bólem ucha może okazać się lek Refastin. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego dawkowania oraz działania. Do jego zakupu niezbędna jest recepta, jednak może ona zostać wygenerowana w zaledwie kilka minut dzięki naszej stronie internetowej.

Czym jest lek Refastin?

Lek Refastin należy do grupy leków przeciwbólowych. Wykazuje on również działanie przeciwzapalne. Wspomniany preparat charakteryzuje się kompleksowym zastosowaniem, dzięki czemu można wykorzystać go w leczeniu wielu różnych dolegliwości, którym towarzyszy ból. Doskonale sprawdzi się zarówno w reumatoidalnych lub zwyrodnieniowych zapaleniach stawów, bólach menstruacyjnych, jak i w leczeniu ognisk bólowych, które towarzyszą na przykład zapaleniu ucha.

Jakie działanie wykazuje lek Refastin?

Lek Refastin zawiera substancję czynną zwaną ketoprofenem. Jego działanie polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn, czyli hormonów odpowiedzialnych za pojawianie się z tym zapalnego. W efekcie pacjent może cieszyć się silnym i skutecznym działaniem przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Jak prawidłowo dawkować lek Refastin?

Nie istnieje jeden standardowy schemat dawkowania leku Refastin, którego powinni przestrzegać wszyscy pacjenci. Ilość przyjmowanego preparatu powinna zostać dostosowana indywidualnie, w oparciu o rodzaj dolegliwości, stopień nasilenia objawów, a także ogólny stan zdrowia pacjenta. Lek powinien być stosowany doustnie wraz z odpowiednią ilością wody.

Kto nie powinien rozpoczynać kuracji lekiem Refastin?

Lek Refastin charakteryzuje się skutecznym i niezawodnym działaniem przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym, jednak nie wszyscy pacjenci zmagający się z bólami różnego pochodzenia mogą z niego skorzystać. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na którykolwiek składnik tego preparatu. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym lekiem jest również występowanie w przeszłości uczulenia na jakikolwiek inny lek przeciwbólowy lub przeciwzapalny. Preparatu nie powinny stosować osoby zmagające się z wrzodami żołądka lub dwunastnicy, a także z innymi chorobami układu pokarmowego. Refastin nie może być stosowany u osób cierpiących na niewydolność nerek, wątroby lub serca.

Czy lek Refastin może być stosowany w trakcie ciąży?

Z reguły odradza się stosowanie leku Refastin u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Szczególnie należy unikać go w III trymestrze ciąży. Zawarte w preparacie substancje mogą przenikać do mleka oraz łożyska, a tym samym stanowić zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka.

Czy lek Refastin może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Wśród najczęściej występujących skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Refastin są nudności, bóle brzucha, a także wymioty. Niektórzy pacjenci skarżą się również na zawroty i bóle głowy. W części przypadków mogą pojawić się zaburzenia widzenia lub słuchu. Warto znaczyć, że skutki uboczne zwykle występują bardzo rzadko, a jeśli już to są słabo nasilone.

Co zrobić w razie pojawienia się skutków ubocznych w trakcie stosowania leku Refastin?

Jeśli pacjent stosujący lek Refastin zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepokojące reakcje, powinien chociaż tymczasowo zrezygnować z przyjmowania wspomnianego preparatu. Zalecane jest również skontaktowanie się z lekarzem, dzięki czemu możliwe będzie ustalenie nowej dawki lub zmienienie metody leczenia.

Czy lek Refastin może być stosowany wraz z innymi preparatami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Refastin warto poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych dotychczas przebarwienia aparatach. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia groźnej interakcji. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, moczopędne oraz te stosowane w leczeniu nadciśnienia i cukrzycy.

Czy w trakcie stosowania leku Refastin można podejmować się kierowania pojazdami?

Działanie leku Refastin może powodować zaburzenia koncentracji, a także senność. Niektórzy pacjenci mogą zmagać się również z zaburzeniami widzenia. Z tego powodu niewskazane jest prowadzenie pojazdów po zastosowaniu preparatu. Po przyjęciu dawki leku należy odczekać odpowiednią ilość czasu, aby jego działanie zostało złagodzone. Dopiero wtedy kierowanie przejazdami będzie bezpieczne.


Refastin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból ucha • Substancja czynna: ketoprofen • Dawka: 100 mg • Opakowanie: 30 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !