Erlis

Erlis - opis i informacje o leku

Potrzebujesz pilnie skontaktować się z lekarzem? Umów się na wizytę lekarską online z możliwością wydania e-recepty lub e-zwolnienia w kilka minut! Szybko, łatwo i bezpiecznie!

Zaburzenia erekcji to problemy, z którymi spotyka się nawet 16% mężczyzn w przedziale wiekowym 20 – 75 lat. Myślisz, że należych do tej grupy? Jeśli masz trudności z uzyskaniem i podtrzymaniem wzwodu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić, przeczytaj najważniejsze informacje o leku Erlis. Chcesz otrzymać e-receptę na ten preparat? Umów się na konsultację online ze specjalistą, a otrzymasz ją w kilka minut na swój telefon lub e-mail.

Erlis – cel stosowania

Erlis to doustne tabletki powlekane, które za zgodą lekarza, mogą stosować mężczyźni w wieku powyżej 18 lat, którzy zmagają się z zaburzeniami erekcji, polegającymi na niemożności osiągnięcia i utrzymania wzwodu, dzięki któremu mogą odbyć stosunek płciowy. Erlis to preparat, który korzystnie wpływa na zdolność uzyskania wzwodu, co oddziałuje pozytywnie na satysfakcję seksualną. Substancją czynną preparatu jest tadalafil, który przy współudziale odpowiedniej stymulacji seksualnej, wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych w członku, co powoduje lepszy napływ krwi do niego. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa erekcja i bezproblemowy stosunek płciowy. Lek nie działa u pacjentów, którzy nie mają problemów z zaburzeniami erekcji oraz u osób, które aby osiągnąć wzwód, nie korzystają ze stymulacji seksualnej.

Kiedy nie powinno stosować się leku Erlis?

Preparat Erlis jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów płci męskiej w wieku powyżej 18 lat. Z leku nie powinny korzystać kobiety oraz osoby mające alergię lub nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek inną substancję pomocniczą, będącą składową tabletek na potencję. Produkt ten nie jest wskazany do przyjmowania przez osoby stosujące jakąkolwiek postać azotanów organicznych oraz chorujące na ciężkie choroby układu krążenia. Z Erlisu nie powinni również korzystać mężczyźni, którzy niedawno przeszli zawał serca lub udar oraz miewają niekontrolowane problemy z ciśnieniem. Wątpliwości dotyczące wrodzonych bądź nabytych schorzeń oraz przyjmowanych leków powinny być skonsultowane z lekarzem jeszcze przed wypisaniem recepty na lek i rozpoczęciem terapii.

Jak należy przechowywać tabletki Erlis?

Jak każdy lek, tabletki Erlis należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie istnieją szczególne wymogi, zgodnie z którymi należy przechowywać preparat. Ważne, aby było to suche miejsce o temperaturze pokojowej. Nie należy przyjmować pigułek na potencję po upływie ich terminu ważności.

Czy podczas terapii lekiem Erlis można prowadzić pojazdy?

Ponieważ w niektórych przypadkach przyjmowanie leku Erlis może wiązać się z występowaniem działań niepożądanych, takich jak bóle i zawroty głowy, przez rozpoczęciem czynności związanych z prowadzeniem pojazdów lub obsługą maszyn należy sprawdzić, jak organizm pacjenta reaguje na kurację i od tego uzależnić swoją decyzję odnośnie podjęcia się tych czynności.

Jak stosuje się tabletki Erlis na zaburzenia erekcji?

Ponieważ preparat Erlis jest lekiem wydawanym na receptę w oparciu o zalecenia medyczne, o sposobie jego stosowania decyduje lekarz. Tabletki na potencję przyjmuje się metodą doustną w całości, popijając wodą. Nie ma znaczenia, czy pacjent zrobi to przed, podczas czy po spożyciu posiłku. Na początku kuracji zazwyczaj zaleca się przyjmowanie jednej tabletki w dawce 10 mg. Należy to robić przynajmniej na 30 minut przed planowanym podjęciem aktywności seksualnej. Ważne jest, aby wiedzieć, że Erlis może działać nawet do 36 godzin od podania. Dlatego nie zaleca się ani przyjmowania dawek większych niż wskazana przez lekarza, ani stosowania preparatu codziennie. Ponieważ spożywanie alkoholu w okresie terapii lekiem Erlis może niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie pacjenta, nie zaleca się pić wtedy dużej ilości alkoholu. To samo dotyczy soku grejpfrutowego, którego należy unikać.

Erlis a występowanie skutków ubocznych

Stosowanie leku Erlis może wpłynąć na pojawienie się działań niepożądanych. Zazwyczaj mają one charakter łagodny bądź umiarkowany. Najczęściej pacjenci przyjmujący tabletki na potencję mierzą się z reakcjami na tle alergicznym, bólami w klatce piersiowej oraz bolesną erekcją. Choć rzadko można spotkać się z nagłą utratą wzroku, pacjenci często doświadczają bólów głowy, mięśni, kończyn i zaczerwienienia twarzy. Ponieważ skutki uboczne, występujące po zażyciu Erlisu, mogą wiązać się także z dolegliwościami dotyczącymi układu pokarmowego i krążenia, warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania preparatu, a wszelkie wątpliwości zgłaszać bezpośrednio do lekarza.


Erlis (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na zaburzenia erekcji Substancja czynna: tadalafil Dawka: 2,5 mg / 5 mg / 10 mg / 20 mg Opakowanie: 2 / 4 / 8 / 12 / 14 / 28 / 84 tabletkiPotrzebujesz pilnie skontaktować się z lekarzem? Umów się na wizytę lekarską online z możliwością wydania e-recepty lub e-zwolnienia w kilka minut! Szybko, łatwo i bezpiecznie!