Vizarsin

Vizarsin - opis i informacje o leku

Lekarz do Twojej dyspozycji nawet 7 dni w tygodniu? To możliwe! Zamów konsultację online u specjalisty wszędzie tam, gdzie potrzebujesz szybkiej pomocy lekarskiej.

Zmagasz się z zaburzeniami erekcji? Nie ukrywaj tego problemu, lecz skorzystaj ze sprawdzonego leku na potencję, dzięki któremu Twoje życie seksualne wróci do normy. Wybierz Vizarsin – preparat w wygodnej formie tabletek doustnych do stosowania na godzinę przed planowanym stosunkiem. Masz wątpliwości, czy ten farmaceutyk jest dla Ciebie? Zamów e-wizytę lekarską u naszego specjalisty i dowiedz się jakie korzyści przyniesie Ci kuracja tym preparatem.

Kiedy stosuje się Vizarsin?

Vizarsin to preparat dla dojrzałych mężczyzn, mających problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. W jego skład wchodzi substancja czynna w postaci sildenafilu. Lek przy współudziale pobudzenia seksualnego, będącego wynikiem odpowiedniej stymulacji, wywołuje przemiany chemiczne w organizmie mężczyzny i wpływa korzystnie na sposób działania męskich organów płciowych, doprowadzając do prawidłowej erekcji, która powoduje, że stosunek seksualny jest udany. Ponieważ Vizarsin jest przeznaczony dla mężczyzn ze zdiagnozowanymi zaburzeniami erekcji, jego stosowanie może zalecić wyłącznie lekarz, wystawiając na niego receptę. Na tej podstawie pacjent może zakupić preparat w aptece.

Kiedy nie stosować leku Vizarsin?

Tabletki powlekane Vizarsin nie są dedykowane osobom wykazującym nadwrażliwość na substancję czynną bądź inne składniki zawarte w preparacie, pacjentom w trakcie kuracji innymi preparatami działającymi w podobny sposób, jak Vizarsin, osobom, u których ze względów zdrowotnych nie jest wskazane podejmowanie czynności seksualnych, pacjentom, którzy nie widzą na jedno oko lub mają stwierdzone dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki, cierpią na niewydolność wątroby lub niedociśnienie, a także mężczyznom, którzy niedawno przeszli udar lub zawał serca. Ponadto szczególną ostrożność podczas stosowania leku powinny zachować osoby, u których zdiagnozowano ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, zaburzenia krzepnięcia, choroby wrzodowe lub anatomiczne deformacje prącia. Z tego powodu niejednokrotnie przed przepisaniem Vizarsinu konieczne jest wykonanie konkretnych badań. Z preparatu nie powinny korzystać kobiety oraz młodzi mężczyźni, którzy nie mają problemów z potencją.

Vizarsin – dawkowanie tabletek powlekanych

Ponieważ lek Vizarsin ma formułę tabletek, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej, należy go stosować właśnie metodą doustną. Zabronione jest przekraczanie dawek określonych przez lekarza, ponieważ takie postępowanie może zaszkodzić zdrowiu i życiu pacjenta. Wszelkie wątpliwości dotyczące przyjmowania preparatu należy konsultować ze specjalistą. Zazwyczaj wskazane jest przyjmowanie dawki 50 mg na około godzinę przed planowanym stosunkiem płciowym. Lekarz może w szczególnych przypadkach zalecić zastosowanie maksymalnej możliwej dawki, czyli 100 mg dobowo. Ponieważ przyjęcie tabletki podczas spożywania posiłku może doprowadzić do opóźnienia w działaniu preparatu, najlepiej nie stosować go w towarzystwie jedzenia.

Czy w okresie przyjmowania Vizarsinu można stosować inne leki?

Podczas wywiadu lekarskiego pacjent powinien poinformować swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio preparatach. Dotyczy to również leków wydawanych bez recepty, a także tych, które pacjent zamierza stosować w niedalekiej przyszłości. Na wielkość dawki Vizarsinu może wpłynąć równoległe stosowanie ketokonazolu, erytromycyny czy cymetydyny. Wówczas specjalista może zalecić dawkę początkową leku na potencję w wymiarze 25 mg. Niewskazane jest równoległe stosowanie innych azotanów.

Vizarsin a działania niepożądane

Stosowanie leku Vizarsin może wiązać się z występowaniem u pacjenta działań niepożądanych. Nie jest to jednak powodem, dla którego należy całkowicie zrezygnować z leczenia tym medykamentem. Bardzo często korzyści związane z przyjmowaniem tego leku są większe niż ryzyko pojawienia się uciążliwych skutków ubocznych. Zdarza się wręcz, że u pacjenta nie występują żadne niepokojące objawy. Podczas terapii lekiem Vizarsin u pacjenta mogą wystąpić: bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia i widzenia barwnego, wysoka temperatura ciała, odczucie zatkanego nosa, zgaga i niestrawność. Zdarza się, że mogą mu dokuczać: senność, zaburzenia spojówek i łzawienia, nudności i wymioty. Rzadko dochodzi do wystąpienia wysypki skórnej, bólów mięśniowych oraz problemów fizykalnych prącia, ale nie są one wykluczone. Ponieważ stosowanie leku może wiązać się również z innymi poważniejszymi dolegliwościami, warto mieć je na uwadze i w przypadku ich wystąpienia – zgłosić się z nimi do specjalisty, a jeśli są one bardzo uciążliwe – wówczas wskazane jest odstawienie leku.


Vizarsin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na zaburzenia erekcji Substancja czynna: sildenafil Dawka: 25 / 50 / 100 mg Opakowanie: 1 / 4 / 8 / 12 tabletekLekarz do Twojej dyspozycji nawet 7 dni w tygodniu? To możliwe! Zamów konsultację online u specjalisty wszędzie tam, gdzie potrzebujesz szybkiej pomocy lekarskiej.