Spedra

Spedra - opis i informacje o leku

Za chwilę Twoje leki się skończą, a Ty nie masz jeszcze nowej recepty? Zamów e-konsultację lekarską, wypełnij prosty formularz o stanie zdrowia i otrzymaj kod do swojej e-recepty w 5 minut!

Zaburzenia erekcji to poważny i wstydliwy problem związany z męską seksualnością. Choć dotyczy wielu mężczyzn w każdym wieku, nie każdy przyznaje się do niego nawet przed lekarzem. Ponieważ aktywność seksualna obniża się wraz z wiekiem, warto już teraz poszukać odpowiedniej pomocy medycznej. Jeśli szukasz sprawdzonego leku na impotencję, sprawdź, co możesz zyskać, stosując lek Spedra. Zarezerwuj e-wizytę lekarską i dowiedz się czy ten preparat jest dla Ciebie.

W jaki sposób tabletki Spedra działają na potencję?

Spedra to preparat w postaci tabletek z wysoką zawartością avanafilu, który pod warunkiem zaistnienia pobudzenia seksualnego, zwiększa dopływ krwi do prącia, przywracając w ten sposób właściwą pracę mechanizmu erekcji u dorosłego mężczyzny. Dochodzi do tego przy udziale tlenku azotu, który uwalnia się w ciałach jamistych prącia i wywołuje przemiany chemiczne, prowadzące do rozkurczu mięśni gładkich. Erekcja powstaje w związku z wypełnieniem ciał jamistych krwią. Stosowanie leku Spedra jest wskazane u mężczyzn powyżej 18 roku życia, którzy zmagają się z nawracającymi zaburzeniami erekcji. Aby skutecznie działał, konieczna jest odpowiednia stymulacja seksualna. Warunkiem wchłonięcia się substancji czynnej preparatu z przewodu pokarmowego jest zastosowanie go na pusty żołądek. Wówczas wysokie stężenie można osiągnąć nawet po 30 minutach od podania, co gwarantuje udany stosunek seksualny.

Jak wygląda dawkowanie pigułek Spedra?

Spedra to tabletki powlekane do stosowania doustnego. Najlepiej przyjmować je na blisko 30 minut przed planowanym stosunkiem płciowym. Na rynku dostępne są różne dawki tego preparatu – od 50 mg do 200 mg. O wielkości przyjmowanej dawki decyduje lekarz. Stosowanie Spedry częściej niż raz na dobę nie jest wskazane, ponieważ może doprowadzić do nieoczekiwanego wystąpienia szeregu nieprawidłowości oraz osłabienia działania samego preparatu. Warto pamiętać, aby nie zażywać pigułki razem z posiłkiem, ponieważ może to spowodować opóźnienie w działaniu leku.

Czy Spedra to lek na receptę?

Tabletek Spedra nie można otrzymać w aptece bez recepty. Aby rozpocząć kurację tym lekiem niezbędna jest recepta wystawiona przez lekarza. Z tego powodu preparat można zakupić wyłącznie w aptekach stacjonarnych, a nie w sprzedaży wysyłkowej, np. w aptekach internetowych.

Spedra a możliwość wystąpienia skutków ubocznych

Wśród działań niepożądanych, które mogą pojawić się w związku z zażywaniem preparatu Spedra należy wymienić: bóle i zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy, niedrożność nosa, senność, problemy ze wzrokiem, uderzenia gorąca, kołatania lub przyspieszone bicie serca, objawy duszności, nudności i wymioty, zmęczenie. Przyjmowanie tabletek na potencję rzadko prowadzi do wystąpienia różnego rodzaju zapaleń, bezsenności, problemów na tle kardiologicznym oraz bólów innych części ciała, takich jak: podbrzusze, mięśnie, plecy, prącie, klatka piersiowa. Jednak w przypadku wystąpienia poważnych dolegliwości, utrudniających normalne funkcjonowanie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem stosowania leku wskazane jest zapoznanie się z ulotką producenta dołączoną do opakowania.

Spedra – przeciwwskazania do stosowania leku

Niestety nie każdy pacjent, mający wskazania do stosowania leku na potencję, może z niego korzystać. Przeciwwskazaniem do przyjmowania tabletek Spedra jest przede wszystkim stan zdrowia pacjenta. Jednym z czynników, które nie pozwalają przyjmować preparatu jest alergia na jego części składowe, a także stosowanie przez pacjenta leków z azotanami organicznymi. Lekarz nie przepisze tego leku również pacjentom cierpiącym na choroby związane z układem krążenia, zaburzeniami czynnościowymi wątroby lub nerek, a także mającym wrodzone choroby zwyrodnieniowe siatkówki. Ponieważ przeciwwskazaniem do stosowania Spedry mogą być również inne leki zażywane podczas określonej farmakoterapii, przed rozpoczęciem leczenia tym preparatem na zaburzenia erekcji, należy skonsultować z lekarzem ich ewentualne łączenie.

Czy podczas kuracji Spedrą można spożywać alkohol?

Ponieważ Spedra to lek o silnym działaniu, w połączeniu z alkoholem może niekorzystnie wpływać na stan zdrowia pacjenta, generując działania niepożądane, np. przyspieszenie bicia serca lub niedociśnienie tętnicze. Ponadto ze względu na swój skład, zwiększa ryzyko wykazania przez alkohol właściwości toksycznych dla ludzkiego organizmu. Dlatego podczas kuracji preparatem Spedra nie należy spożywać napojów alkoholowych.


Spedra (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na zaburzenia erekcji Substancja czynna: avanafil Dawka: 50 mg / 100 mg / 200 mg Opakowanie: 2 / 4 / 8 / 12 tabletekZa chwilę Twoje leki się skończą, a Ty nie masz jeszcze nowej recepty? Zamów e-konsultację lekarską, wypełnij prosty formularz o stanie zdrowia i otrzymaj kod do swojej e-recepty w 5 minut!