Lekap

Lekap - opis i informacje o leku

E-recepta w 5 minut na Twoim telefonie? Wypełnij prosty formularz i ciesz się udaną e-poradą u wybranego specjalisty!

Zmagasz się z dysfunkcją seksualną związaną z niemożnością uzyskania lub podtrzymania erekcji? Twoje życie intymne przez to Cię nie satysfakcjonuje, a Ty sam jesteś z tego powodu sfrustrowany? Zaburzenia erekcji to taka sama dolegliwość jak kaszel, migrena czy ból głowy. Dlatego warto szukać sprawdzonych informacji, które pomogą zwalczyć ten problem. Przeczytaj niezbędne szczegóły o leku Lekap, który pomaga mężczyznom takim jak Ty! Wstydzisz się pójść do lekarza po receptę na ten preparat? Nic straconego! Zamów konsultację medyczną w naszym serwisie i uzyskaj e-receptę na swoje opakowanie leku Lekap.

Na jakie schorzenia można przyjmować Lekap?

Lekap to skuteczny lek w tabletkach, który mogą stosować wyłącznie dorośli mężczyźni, zmagający się z zaburzeniami erekcji, polegającymi na niezdolności do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, który wystarcza do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Aby preparat zadziałał w sposób właściwy potrzebna jest odpowiednia stymulacja seksualna. W tabletkach doustnych Lekap znajduje się substancja czynna w postaci sildenafilu, która skutecznie i w krótkim czasie podnosi sprawność seksualną mężczyzny. Produkt leczniczy Lekap jest wydawany w aptece tylko z przepisu lekarza.

Dawkowanie leku Lekap – jak wygląda?

O właściwym dawkowaniu tabletek Lekap decyduje lekarz wydający receptę na ten preparat. Zazwyczaj na początku kuracji pacjent przyjmuje 50 mg sildenafilu w pigułce, jednak zależnie od jego skuteczności, dawka ta może zostać zmniejszona do 25 mg lub zwiększona do 100 mg. Nie należy samodzielnie ingerować w wielkość przyjmowanej dawki, ponieważ przedawkowanie preparatu może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu i przyczynić się do nasilenia możliwych skutków ubocznych. Lekap przyjmuje się maksymalnie raz na dobę, na godzinę przed planowanym stosunkiem płciowym. Najlepiej zażywać go na czczo, ponieważ spożywanie pokarmu w trakcie przyjmowania tabletki może opóźnić jej działanie. Najlepiej popijać go wodą. Ten środek medyczny nie powinien być stosowany przez osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety.

Mechanizm działania preparatu Lekap

Celem terapii przy użyciu preparatu Lekap jest leczenie zaburzeń erekcji poprzez przywrócenie jej właściwego mechanizmu. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu dopływu krwi do prącia za co odpowiada zawarty w leku sildenafil. Ta substancja czynna w warunkach pobudzenia seksualnego mężczyzny doprowadza do uwolnienia się tlenku azotu w ciałach jamistych prącia, który pobudza cyklozę guanylową i rozkurcza mięśnie gładkie, umożliwiając w ten sposób wpłynięcie krwi do prącia. Dzięki temu mężczyzna jest w stanie odbyć satysfakcjonujący stosunek płciowy. Czas działania preparatu jest różny i zależy od stopnia pobudzenia seksualnego pacjenta oraz jego warunków fizycznych.

Lekap – przeciwwskazania do stosowania

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania produktu leczniczego Lekap jest nadwrażliwość pacjenta na substancję czynną lub inne substancje pomocnicze zawarte w tabletkach. Specjalista nie przepisze tego preparatu również mężczyźnie, który ze względów zdrowotnych nie powinien podejmować aktywności seksualnej. Może to dotyczyć np. pacjentów chorujących na ciężkie schorzenia układu sercowo-naczyniowego lub nadciśnienie tętnicze. Z właściwości tego leku nie powinni również korzystać panowie, którzy utracili zdolność widzenia w jednym oku, ponieważ jednym ze skutków ubocznych stosowania sildenafilu są problemy ze wzrokiem, a także pacjenci zmagający się z niewydolnością wątroby, hipotonią lub osoby, które niedawno przeszły udar lub zawał serca. Takie osoby z pewnością nie otrzymają od swojego lekarza recepty na ten lek.

Czy w okresie przyjmowania leku można spożywać alkohol?

Podczas terapii lekiem Lekap nie jest wskazane spożywanie napojów alkoholowych, ponieważ mogą one zaburzyć zdolność mężczyzny do uzyskania erekcji. Ponadto w indywidualnych przypadkach chorobowych łączenie leku na potencję z alkoholem może być ryzykowne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Lekap a działania niepożądane

Osoby stosujące Lekap powinny liczyć się ze skutkami ubocznymi tego leku, choć należy podkreślić, że nie u każdego mogą one wystąpić. Statystyki podają, że mężczyźni, zażywający te tabletki na potencję, najczęściej spotykają się z bólami głowy. Oprócz tego skutkami ubocznymi mogą być: nudności, zawroty głowy, uderzenia gorąca, zaczerwienienie twarzy, niestrawność, problemy ze wzrokiem oraz zatkany nos. W przypadku kiedy działania niepożądane utrudniają codzienne fukcjonowanie i wpływają na komfort życia należy zgłosić je swojemu lekarzowi prowadzącemu, a w razie konieczności przerwać kurację.


Lekap (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na zaburzenia erekcji Substancja czynna: sildenafil Dawka: 50 / 100 mg Opakowanie: 1 / 2 / 4 / 8 / 12 tabletekE-recepta w 5 minut na Twoim telefonie? Wypełnij prosty formularz i ciesz się udaną e-poradą u wybranego specjalisty!