Debretin

Debretin - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Szacuje się, że cierpi na nią około 4% całej populacji świata. Jej objawy są dość problematyczne i obejmują różne zaburzenia pracy poszczególnych organów znajdujących się we wspomnianym układzie. Choroba ta jest ciężka do wyleczenia, jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu możliwe jest znaczne złagodzenie jej objawów. Jeśli zmagasz się z zespołem jelita drażliwego, doskonałym wyborem w Twojej sytuacji będzie lek Debretin. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem zalecane jest jednak zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego stosowania oraz działania. Jeśli zdecydujesz się na jego zastosowanie, nasza strona internetowa wygeneruje dla ciebie receptę, która umożliwi jego zakup.

Czym jest lek Debretin?

Lek Debretin jest preparatem służącym do pobudzania perystaltyki przewodu pokarmowego. Można go nabyć jedynie po okazaniu ważnej i odpowiedniej recepty. Substancją czynną tego preparatu jest maleinian trimebutyny.

Jak działa lek Debretin?

Działanie leku Debretin opiera się na przede wszystkim na właściwościach jego substancji czynnej. Po zastosowaniu tego preparatu oddziałuje on na przewód pokarmowy poprzez pobudzanie lub hamowanie perystaltyki jelit. Jego działanie jest zależne od stanu przewodu pokarmowego, które odczytuje on po połączeniu się z odpowiednimi receptorami w układzie pokarmowym. Działanie leku polega również na normalizacji tak zwanego dolnego zwieracza oraz opróżnianiu żołądka.

Po jakim czasie od zastosowania można zaobserwować działanie leku Debretin?

Lek Debretin bardzo dobrze się wchłania, a tym samym szybko wykazuje swoje działanie. Okazuje się, że już po upływie maksymalnie dwóch godzin od zastosowania preparatu można zaobserwować jego skutki. Po wchłonięciu i zmetabolizowaniu, jest wydalany z organizmu z moczem.

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Debretin?

Preparat powinien być stosowany przede wszystkim w leczeniu zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Wśród najczęstszych zastosowanie leku Debretin znajdują się zaburzenia motoryki, zwane również zespołem jelita drażliwego lub zaburzenia czynnościowe, takie jak skurcze jelit, bóle brzucha czy inne dolegliwości wynikające z pracy przewodu pokarmowego.

Kiedy nie warto stosować leku Debretin?

Okazuje się, że do stosowania leku Debretin nie istnieje wiele przeciwwskazań. Preparat ten nie powinien być stosowany jedynie u osób, u których występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek inny jego składnik.

Jak prawidłowo dawkować lek Debretin?

Podczas kuracji lekiem Debretin należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń lekarza. Tabletki powinny być stosowane w całości bez kruszenia czy rozpuszczania. Należy połykać je, a następnie popijać sporą ilością wody. Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki do 3 razy na dobę. Dawka ta może zostać zmodyfikowana w zależności od rodzaju leczonej dolegliwości, a także w stopniu nasilenia jej objawów. Decyzji ten nie powinien jednak podejmować pacjent. Dawka może zostać zmodyfikowana tylko i wyłącznie przez lekarza. Maksymalne ilość leku, jaką można przyjąć w ciągu doby, wynosi 6 tabletek.

Co zrobić w razie przedawkowania preparatu Debretin?

Jeśli pacjent przyjmie większą ilość leku Debretin niż było to zalecone, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Po tak zwanym przedawkowanie mogą pojawić się charakterystyczne objawy wskazujące na ten stan.

Czy lek Debretin może wywoływać skutki uboczne?

Lek Debretin charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem, jednak w trakcie jego stosowania rzadko występują jakiekolwiek skutki uboczne. U jednej na tysiąc osób stosujących ten preparat odnotowano pojawienie się zmęczenia oraz senności. W bardzo sporadycznych przypadkach pojawiały się również nudności oraz nieznaczne reakcje alergiczne. Warto zaznaczyć, że jeśli w trakcie stosowania leku Debretin pojawią się skutki uboczne, to z pewnością będą one łagodne i z łatwością będzie można je wyleczyć.

Czy lek Debretin może być stosowany u kobiet w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią?

Z reguły nie zaleca się stosowania leku Debretin w trakcie ciąży. Tego preparatu należy szczególnie unikać w pierwszym trymestrze. W przypadku kobiet karmiących piersią stosowanie wspomnianego preparatu jest możliwe i zwykle nie wymaga odstawiania dziecka od pokarmu.

Czy lek Debretin może wchodzić w interakcje z innymi środkami?

W trakcie stosowania leku Debretin może dojść do interakcji z innymi lekami, dlatego przed rozpoczęciem kuracji warto poinformować lekarza o wszystkich dotychczas stosowanych preparatach. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim leki przeciwcholinergiczne oraz preparaty stosowane w leczeniu migrenowych bólów głowy.


Debretin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: zespół jelita drażliwego • Substancja czynna: maleinian trimebutyny • Dawka: 100 mg • Opakowanie: 30 tabletek, 100 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !