Debridat

Debridat - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Zespół jelita drażliwego to jedna z najczęściej występujących dolegliwości wynikająca z nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Charakteryzuje się ona między innymi biegunką, zaparciami, wzdęciami czy silnymi bólami brzucha. U każdego pacjenta dolegliwość ta może jednak przebiegać inaczej, a tym samym wykazywać inne symptomy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest szybkie wyeliminowanie tej choroby, a także wielu innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Doskonałym wyborem dla osób zmagających się z tą chorobą będzie lek Debridat. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto jednak zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego preparatu. Receptę, która umożliwi zakup leku w aptece można uzyskać dzięki naszej stronie internetowej.

Czym jest lek Debridat?

Lek Debridat to kompleksowo działający preparat stosowany w leczeniu różnych zaburzeń pracy układu pokarmowego. Preparat można zakupić w dwóch formach. Na rynku dostępne są tabletki powlekane, a także granulat służący do sporządzania zawiesiny doustnej. Forma leku pwonna być dobrana indywidualnie w oparciu o stan zdrowia pacjenta, rodzaj dolegliwości z jaką się zmaga, a także jego preferencje.

Co zawiera lek Debridat?

W składzie leku Debridat znajduje się trimebutyna. Składnik ten wpływa na regulowanie motoryki przewodu pokarmowego. Jej działanie opiera się na wiązaniu z receptorami opioidowymi znajdującymi się ścianie jelit. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lek Debridat może hamować lub pobudzać perystaltykę jelit.

Kiedy dokładnie warto zastosować lek Debridat?

Głównym zastosowaniem leku Debridat jest leczenie zaburzeń motoryki jelit oraz przewodu pokarmowego. Wspomniany preparat pozwoli również na leczenie bólu spowodowanego dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Lek może być stosowany w leczeniu wielu dolegliwości, w których zaburzona została perystaltyka jelit, w tym na przykład w leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Kiedy można zaobserwować działanie leku Debridat?

Okazuje się, że lek Debridat bardzo szybko się wchłania, dzięki czemu jego działanie może zostać szybko zaobserwowane przez pacjenta. Najwyższe stężenie substancji czynnej następuje już po około godzinie od zażycia tabletki.

Jak dawkować lek Debridat?

Dokładna dawka, jaka powinna być stosowana przez pacjenta, powinna zostać ustalona przez lekarza. Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki leku Debridat, odpowiadającej 100 mg substancji czynnej, aż trzy razy na dobę. W razie potrzeby, dawka ta może być zwiększona do nawet 6 tabletek na dobę, jednak decyzja o modyfikacji ilości przyjmowanego przez pacjenta leku powinna być podjęta przez lekarza. Bezwzględnie należy unikach zmieniania sposobu dawkowania na własną rękę.

Czy lek Debridat może być stosowany u dzieci?

Możliwe jest stosowanie leku Debridat u dzieci. Dzięki temu preparat ten może być stosowany na przykład w leczeniu kolki. Dokładna dawka, jaką może przyjąć dziecko powinna być ustalona przez lekarza. Zazwyczaj zaleca się stosowanie 1 ml zawiesiny na każdy kilogram ciała dziecka. Taka ilość preparatu powinna być podzielona na 2 lub 3 części i przyjęta w kilku dawkach.

Czy lek Debridat może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Okazuje się, że nie istnieją badania, które jednoznacznie potwierdziłyby brak przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji lekiem Debridat u kobiet w ciąży. Teoretycznie dotychczas przeprowadzone badania wykazały, że substancje zawarte we wspomnianym preparacie nie wpływają negatywnie na rozwijający się płód. Mimo to warto zachować odpowiednią ostrożność i rozpoczynać kurację lekiem Debridat tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie będą istniały żadne inne metody do wyleczenia dolegliwości, z jaką zmaga się matka.

Czy lek Debridat może być stosowany przez kobiety karmiące piersią?

Dokładne oddziaływanie leku Debridat na dziecko karmione piersią nie zostało jeszcze przebadane. Z reguły zaleca się jednak stosowanie preparatu tylko i wyłącznie wtedy, gdy korzyści dla matki będą znacznie przewyższały ryzyko, jakiemu poddane będzie dziecko. Lekarz może zezwolić na przeprowadzenie kuracji wspomnianym lekiem tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie to konieczne.

Czy lek Debridat może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Jak wiele innych leków, lek Debridat również może wywoływać skutki uboczne. Warto zaznaczyć, że występują one bardzo rzadko i zwykle charakteryzują się łagodnym przebiegiem. Wśród najczęściej występujących skutków ubocznych można wymienić skórne reakcje alergiczne. Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane i niepokojące reakcje organizmu na przyjmowany lek, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, a także tymczasowo zrezygnować ze stosowania preparatu.


Debridat (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: zespół jelita drażliwego • Substancja czynna: trimebutyna • Dawka: 100 mg • Opakowanie: 30 tabletek powlekanychPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !