Diprophos

Diprophos - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Znalezienie skutecznego leku o właściwościach przeciwzapalnych, immunosupresyjnych oraz przeciwuczuleniowych nie jest proste. Diprophos to jednak lek, który ma szerokie zastosowanie zarówno w powyższych aspektach, jak i w leczeniu ostrych stanów wielu zaburzeń i chorób. Ze względu na znajdujące się składniki czynne zakres wskazań do przyjmowania szeroki. Dla kogo jest przeznaczony i jakie efekty daje leczenie z jego pomocą? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w opisie poniżej oraz w ulotce dołączonej do opakowania. Umów się na teleporadę i zdobądź receptę na lek.

Skład i zawartość opakowania leku Diprophos

Diprophos to lek sprzedawany jako zawiesina do wstrzykiwań. Jest zatem bezbarwną, lepką cieczą, która po przejściu w zawiesinę zmienia się w białe bądź niemal białe cząstki. Jedna ampułka leku zawiera 1 mg substancji czynnych, którymi są dipropionian betametazonu i fosforan betametazonu sodu. Wśród pozostałych składników znajdujących się w leku wyróżnić można między innymi chlorek sodu, alkohol benzylowy, kwas solny czy karboksymetulocelulozę sodową. Pełna lista składników stanowiących skład leku znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Czym jest lek Diprophos? W jakich celach można go stosować?

Lek Diprophos to medykament przeznaczony do leczenia ostrych i przyległych stanów, które wymagają leczenia z pomocą kortykosteroidów. Z pomocą leczenia hormonalneg,o skutecznie przeciwdziała wszelkim chorobom układu mięśniowo-szkieletowego np. zapalenia kości i stawów, lumbago czy reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Pomoże także jako lek na niektóre choroby alergiczne i choroby skóry, takie jak przewlekła astma oskrzelowa, katar sienny, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę czy trądzik torbielowaty. Jest w stanie skutecznie przeciwdziałać chorobom stóp czy wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego. Pełna lista schorzeń, którym może skutecznie przeciwdziałać, znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Przeciwskazania do stosowania leku Diprophos

Głównymi przeciwskazaniami do stosowania leku Diprophos jest uczulenie na substancję czynną bądź jakiejkolwiek inny składnik pomocniczy oraz ogólnoustrojowa grzybica. Pacjenci nie powinni stosować tego leku także w przypadku jaskry pierwotnej, zakażenia bakteryjnego, grzybiczego bądź wirusowego osteoporozy, bądź cukrzycy. Istotną kwestią jest fakt, że lek ten nie nadaje się do wstrzykiwania dożylnego ani podskórnego, w związku z tym lek podaje się go jako zastrzyk do dużych mas mięśniowych. Nie należy go aplikować do ścięgien, niestabilnych stawów, zakażonych miejsc czy przestrzeni międzykręgowych. Należy zachować także wszelkie środki ostrożności w przypadku przechodzenia przez leczenie guza nadnercza, zespołu błon szklistych po urodzeniu, idiopatycznej plamicy małopłytkowej, niektórych rodzajów gruźlicy czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Pełna lista pełna lista przeciwwskazań oraz środków ostrożności dotyczących stosowania leku podczas przechodzenia niektórych chorób i dolegliwości znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Jakie mogą być działania niepożądane wynikające ze stosowania leku?

W zależności od długości okresu przyjmowania leku oraz jego dawkowania mogą wystąpić różne działania niepożądane. Mogą one mieć różny rodzaj oraz nasilenie. długotrwałe przyjmowanie leku może doprowadzić do cięższych skutków ubocznych wynikających z leczenia. Do działań niepożądanych wynikających z przyjmowania zastrzyków leku Diprophos zaliczyć można między innymi reakcję alergiczną, zatrzymywanie płynów i sodu, bóle głowy, zaburzenia równowagi, zauważenie objawów utajonej cukrzycy, niestabilność stawów, wzdęcia brzucha, nadpotliwość, zaburzenia miesiączkowania, nagłe zmiany nastroju, wrzody przewodu pokarmowego, osteoporozę czy zaczerwienienie skóry. Pełna lista skutków ubocznych przyjmowania leku znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Jak przyjmować Diprophos? Prawidłowe dawkowanie leku

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, ponieważ dawkowanie różni się w zależności od pacjenta i rodzaju choroby, którą przechodzi. Należy ustalić najmniejszą skuteczną dawkę leku. W leczeniu ogólnym zalecana jest zwykle początkowa dawka od 1 do 2 ml zawiesiny wstrzykiwanej w mięsień pośladkowy. W przypadku leczenia miejscowego częstym zabiegiem jest podanie także środka znieczulającego, działającego miejscowo i najczęściej wstrzykiwany jest on do stawu. W zależności od tego, jaka jest jego wielkość, stosuje się dawki od 1-2 mg do 0,25–0,5 ml. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania leku i sposobu jego aplikacji w przypadku poszczególnych schorzeń i dolegliwości znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.


Diprophos– podstawowe informacje
· Kategoria: lek na astmę, lek na reumatoidalne zapalenie stawów, lek na opryszczkowe zapalenie skóry, lek na atopowe zapalenie skóry
· Substancja czynna: dipropionian betametazonu (Betamethasoni dipropionas) oraz sól sodowa fosforanu betametazonu (Betamethasoni natrii phosphas)
· Dawka: 6,43 mg + 2,63 mg/ml
· Opakowanie: 1 lub 5 ampułek (każda po 1 ml)



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!