Heparegen

Heparegen - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Szukasz odpowiedniego leku, który pomoże przeciwdziałać chorobom wątroby? Dotychczasowe tabletki na dolegliwości pochodzenia wątrobowego nie pomagały w 100%? Jeśli tak, warto zastanowić się nad przyjmowaniem leku Heparegen. Jest to bowiem medykament wspomagający rozkład toksycznych związków. Jakie jest jego dokładne działanie, jak go dawkować oraz dla kogo jest przeznaczony dowiesz się z ulotki od producenta oraz poniższego opisu. Umów się na wizytę już dziś i zdobądź receptę na lek!

Heparegen– co to jest i jakie jest zastosowanie tego leku?

Podstawowym działaniem leku Heparegen jest wspomaganie rozkładu toksycznych związków. Stanowi on tym samym medykament na choroby wątroby, jej uszkodzenie czy marskość. Właściwości leku opierają się na ochronie organów przed działaniem toksyn bakteryjnych, wirusowych i przemysłowych oraz alkoholu i leków. Dzięki substancjom czynnym znajdującym się w medykamencie pobudza się wydzielanie żółci przez wątrobę i tym samym chroni ją przed uszkodzeniem. Heparegen może być stosowany jako lek pomocniczy w leczeniu schorzeń wątroby oraz pomagać w usuwaniu toksycznych związków z organizmu, wynikających ze stosowania leków, picia alkoholu czy przyjmowania substancji chemicznych.

Kto nie może go przyjmować?

Leku Heparegen nie mogą stosować osoby, które uczulone są na którykolwiek ze składników znajdujących się w leku, a szczególnie na substancję czynną. Nie można go także podawać dzieciom poniżej szóstego roku życia. Należy podjąć także wszelkie środki ostrożności w przypadku przyjmowania leku ze względu na znaczne obciążenie wątroby. W związku z tym zaleca się wykonywanie badań kontrolnych co 4 tygodnie. Heparegen w swym składzie zawiera także laktozę, dlatego w przypadku nietolerancji na ten składnik, warto skonsultować się w sprawie jego przyjmowania z lekarzem i przedyskutować wraz z nim zagrożenia wynikające ze stosowania leku.

Heparegen– odpowiednie dawkowanie leku

Jeśli chodzi o Heparegen, zalecana dawka jest zwykle uzależniona od wieku pacjenta oraz stopniowo zmniejszana wraz z postępem leczenia. W przypadku przepisania leku przez lekarza należy zatem bezwzględnie stosować się do zaleceń przedstawionych przez niego podczas wizyty medycznej. U osób dorosłych oraz dzieci powyżej 15. roku życia zalecaną dawką jest 200 mg leku przyjmowanego 2 lub 3 razy w ciągu dnia, która wraz z ustępowaniem objawów może zostać zmniejszona do 100 mg do stosowania 2 razy na dobę. Z kolei dzieci poniżej 15. roku życia mogą spożyć 50 mg na 10 kg masy ciała na dobę. Lek zazwyczaj przepisywany w 2 lub 3 podzielonych dawkach. Heparegen należy przyjmować wraz z posiłkiem. W przypadku przedawkowania leku należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą. Działanie to może bowiem powodować zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, przez które może rozwinąć się stan padaczkowy. Skutkiem ubocznym może być także osłabienie słuchu, a nawet głuchota.

Skład i zawartość opakowania leku Heparegen

Lek Heparegen zawiera substancję czynną, którą jest kwas tiazolidynokarboksylowy. Do pozostałych składników należą celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu czy talk. Z wyglądu są to białe, okrągłe obustronnie wypukłe tabletki występujące w opakowaniach z 30, 90 bądź 100 kapsułkami w blistrach.

Czy można stosować lek Heparegen w ciąży i w okresie laktacji?

Wszelkie leki przyjmowane podczas ciąży i okresu karmienia piersią powinny zostać wcześniej skonsultowane z lekarzem bądź farmaceutą. Stosowanie leku Heparegen w tym czasie powinno być zaprzestane ze względu na brak danych odwiedzających bezpieczeństwo przyjmowania medykamentu zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Lek Heparegen a prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku konieczności prowadzenia i obsługiwania maszyn podczas przyjmowania leku Heparegen nie wykazano żadnych skutków ubocznych, które miałyby ograniczyć zdolności psychofizyczne. Tym samym jego stosowanie nie wpływa na zdolność do prowadzenia i obsługi maszyn i jest bezpieczne.

Jakie mogą być działania niepożądane wynikające ze stosowania leku Heparegen?

Podobnie jak w przypadku innych leków, stosowanie Heparegen może to prowadzić do powstania działań niepożądanych. Nie u każdego pacjenta przyjmującego ten medykament mogą one jednak wystąpić. W przypadku tego leku, do zaobserwowanych skutków ubocznych można zaliczyć m.in. nudności oraz zaburzenia skóry i tkanki podskórnej w postaci odczynów. Częstość ich występowania jest jednak nieznana. Jeśli u pacjenta wystąpią jakieś działania niepożądane, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza bądź farmaceutę. W przypadku potwierdzonych skutków ubocznych, które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta, wiele z nich wynika z przyjmowania dawki większej niż zalecana. Ich konsekwencją może być bowiem wystąpienie stanu padaczkowego trwającego nawet dłużej niż 30 minut, a nawet przejście pacjenta w stan śpiączki bezpośrednio zagrażającej jego życiu. Ryzyko osłabienia słuchu, a nawet głuchota stanowiące inny skutek przedawkowania leku, mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci ze względu na dużo łatwiejszy przepływ substancji przez barierę krew-mózg.


Heparegen– podstawowe informacje
Kategoria: lek na choroby wątroby, lek na uszkodzenie wątroby, lek na marskość wątroby
Substancja czynna: kwas tiazolidynokarboksylowy (Timonacicum)
Dawka: 100 mg
Opakowanie: 30, 90 lub 100 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!