Nimesil

Nimesil - opis i informacje o leku

E-recepta na potrzebny lek wysłana prosto na Twój e-mail? To możliwe! Skorzystaj z teleporady i ciesz się szybką diagnozą Twoich dolegliwości!

Dokuczają Ci migrenowe bóle głowy? A może masz problem z kręgosłupem? Wypróbuj Nimesil – lek w postaci granulatu do rozcieńczania w wodzie, skutecznie działający na dolegliwości bólowe, stany zapalne i gorączkę. Przeczytaj najważniejsze informacje o tym preparacie. Masz wątpliwości? Zamów teleporadę u specjalisty z możliwością wystawienia e-recepty na zalecony lek.

Nimesil – niesteroidowy środek przeciwzapalny z zawartością nimesulidu

Nimesil to lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, który stosuje się w zwalczaniu ostrego bólu u kobiet i mężczyzn. Dzięki obecności substancji czynnej w postaci nimesulidu, neutralizuje stany zapalne i podgorączkowe. Ponieważ Nimesil to lek o bardzo silnym działaniu, zwykle zaleca się jego stosowanie w przypadku, kiedy inne metody leczenia (środki przeciwbólowe) zawodzą. Z tego względu jest on dostępny wyłącznie na receptę.

Jak działa lek przeciwbólowy Nimesil?

Nimesil to lek działający wielokierunkowo. Sprawdzi się w łagodzeniu dolegliwości bólowych, zapalnych i przy występowaniu wysokiej gorączki. Zazwyczaj specjalista decyduje o jego użyciu w przypadku pojawienia się ostrego bólu, np. podczas miesiączki. Ponieważ jego stosowanie niesie wysokie ryzyko współwystąpienia skutków ubocznych, nie powinien być pierwszym wyborem na rozwiązanie problemu podwyższonej temperatury lub stanu zapalnego.

Nimesil w saszetkach – jak go stosować?

Ponieważ Nimesil to lek przepisywany przez lekarza, to on zwykle wyznacza długość trwania lekoterapii i odpowiednie dawkowanie. Producent preparatu zaleca przyjmowanie dawki 100 mg leku 2 razy w ciągu doby (saszetka x 2) – najlepiej po posiłku. Lek przyjmuje się w formie roztworu przygotowanego z zawartości saszetki połączonej z odpowiednią ilością wody. Należy go spożyć od razu po przyrządzeniu.

Jak długo stosuje się preparat Nimesil?

Z uwagi na to, że Nimesil to lek przejawiający silne działanie przeciwbólowe, zaleca się jego przyjmowanie przez krótki czas – niezbędny do osłabienia pojawiających się dolegliwości bólowych. Im krótszy okres zażywania preparatu, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Długość kuracji lekiem Nimesil określa lekarz, który zazwyczaj rekomenduje rozpoczęcie terapii od mniejszej dawki i jej późniejsze zwiększenie – w zależności od tego, jak organizm pacjenta reaguje. Istotne jest, aby jeden cykl leczenia preparatem Nimesil nie trwał dłużej niż 15 dni.

Kiedy można spodziewać się skutków działania leku?

Zawarty w granulacie nimesulid jest szybko przyswajany przez organizm, więc efekty jego działania można odczuć nawet po 15 minutach od wypicia przygotowanego roztworu. Jego największe stężenie we krwi ma miejsce w 2-3 godzinie od podania. Lek powinien więc rozpocząć łagodzenie stanu zapalnego w czasie od 15 minut do 3 godzin od jego zażycia.

Czy można stosować Nimesil na silne, migrenowe bóle głowy?

Tak, Nimesil można stosować w przypadkach silnych, migrenowych bólów głowy pod warunkiem, że inne preparaty o słabszym działaniu okazały się nieskuteczne i nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Należy przy tym pamiętać o ograniczeniu czasowym i ilościowym jego przyjmowania, tzn., że trzeba brać możliwie najmniejszą dawkę preparatu w możliwie najkrótszym czasie trwania całej kuracji. Decyzję o zastosowaniu leku Nimesil na migrenę powinien podjąć lekarz, biorąc pod uwagę jego spodziewaną skuteczność w leczeniu indywidualnego przypadku bólowego oraz bezpieczeństwo zdrowotne pacjenta.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas terapii lekiem Nimesil?

Szczegółowe informacje na temat skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Nimesil można odnaleźć w oryginalnej ulotce dołączonej do opakowania. Wśród nich można wymienić objawy dotyczące układu pokarmowego, tj.: nudności i wymioty, zgagę, wzdęcia i biegunkę, a także zmiany skórne w postaci: świądu i wysypki, zarumienienia, obrzęków i pokrzywki. Należy pamiętać, że w przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Czy Nimesil ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?

Ponieważ stosowanie leku może prowadzić do wystąpienia objawów niepożądanych takich jak zawroty głowy lub senność, zaleca się, by przed kierowaniem pojazdem sprawdzić, czy faktycznie mają one miejsce. Jeśli po zastosowaniu preparatu pacjent ma problemy z koncentracją i samopoczuciem, powinien odstąpić od prowadzenia pojazdów.

Czy Nimesil może być stosowany przez kobietę w ciąży, np. na ból kręgosłupa?

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa to częsty problem kobiet w ciąży, dla których stosowanie wielu medykamentów w tym okresie nie jest zalecane. Podobnie jest ze stosowaniem leku Nimesil. Ze względu na jego silne działanie przeciwbólowe i wysokie ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, jego stosowanie przez kobiety ciężarne nie jest wskazane. Chociaż nie ma sprawdzonych informacji na temat jego wpływu na przebieg ciąży i rozwój płodu, lepiej go nie przyjmować w tym czasie.


Nimesil (granulat, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek przeciwbólowy Substancja czynna: nimesulid Dawka: 100 mg Opakowanie: 9 / 15 / 30 saszetekE-recepta na potrzebny lek wysłana prosto na Twój e-mail? To możliwe! Skorzystaj z teleporady i ciesz się szybką diagnozą Twoich dolegliwości!