Coffecorn Forte

Coffecorn Forte - opis i informacje o leku

Masz dość długich kolejek w przychodni i odległych terminów konsultacji u specjalistów? Zarejestruj się i zamów wizytę lekarską online! Szybko, tanio i bez wychodzenia z domu!

Miewasz napady migreny lub inne bóle głowy pochodzenia naczyniowego? Tradycyjne środki przeciwbólowe nie skutkują i potrzebujesz silnego leku na receptę, który pozwoli Ci uśmierzyć dokuczliwe dolegliwości? Dowiedz się na czym polega działanie tabletek drażowanych Coffecorn Forte. Masz pytania? Skonsultuj je podczas konsultacji lekarskiej online, którą możesz zamówić w naszym serwisie medycznym.

Coffecorn Forte – skład i działanie preparatu

Coffecorn Forte to lek produkowany na bazie winianu ergotaminy i kofeiny. Tego rodzaju substancje czynne działają na organizm człowieka, silnie kurcząc naczynia krwionośne w mózgu i generując wzrost ciśnienia tętniczego, ale również rozkurczając te same naczynia. Wybrane działanie zależy od oporu naczyniowego organizmu. W ten sposób preparat ten zmniejsza dokuczliwe objawy migreny, wpływa na poprawę koncentracji i procesu myślenia, zmniejsza zmęczenie psychiczne i objawy senności. Coffecorn Forte stosuje się zazwyczaj w przypadkach kiedy inne, słabsze środki przeciwbólowe nie skutkują. Można go nabyć w aptece za okazaniem recepty. Dlatego przed rozpoczęciem kuracji tym lekiem potrzebna jest diagnoza specjalisty.

Jak dawkować Coffecorn Forte?

Coffecorn Forte to lek przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci po 12 roku życia. Można go otrzymać w formie tabletek podawanych doustnie. Należy przyjmować je przed posiłkiem, chyba że pacjent choruje na dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Wówczas możliwe jest przyjmowanie leku wraz z posiłkiem. Nie należy łączyć preparatu z sokiem grejpfrutowym i alkoholem. Coffecorn Forte stosuje się, by załagodzić migrenowe bóle głowy. Początkowo terapia opiera się na stosowaniu 1-2 tabletek w chwili wystąpienia pierwszych bólów oraz 1 tabletki w odstępach 30-minutowych (jeśli napad migreny nie ustępuje). Można przyjąć maksymalnie 4 tabletki na dobę, jednak nie wolno tego robić codziennie. Podczas stosowania zalecana jest przynajmniej 4-dniowa przerwa między kolejnymi maksymalnymi dawkami preparatu. W przypadku innych bólów naczyniowych można brać 1 tabletkę 2 razy na dobę. W takich przypadkach kuracja może trwać maksymalnie 4 dni. Nie wolno zażywać dawek większych niż zalecane, a jeśli tak się zdarzy, trzeba natychmiast zasięgnąć porady lekarza, ponieważ przedawkowanie preparatu Coffecorn Forte może wiązać się z wystąpieniem stanów depresyjnych, majaczeniem, ciężką dusznością, omdleniem, a nawet śmiercią.

Kiedy nie stosować leku Coffecorn Forte?

Istnieje kilka poważnych przeciwwskazań do stosowania preparatu Coffecorn Forte. Przede wszystkim terapii tym lekiem nie powinny rozpoczynać osoby, które wykazują nadwrażliwość na alkaloidy sporyszu lub inne składniki znajdujące się w tym preparacie. Drugą grupą pacjentów, dla których przyjmowanie tego leku nie jest wskazane, są osoby z nieunormowanym ciśnieniem tętniczym oraz z chorobami naczyń obwodowych. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Coffecorn Forte są również przebyte zabiegi chirurgiczne naczyń krwionośnych, przebyty zawał serca i choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Dyskwalifikujące są schorzenia, takie jak niedotlenienie mięśnia sercowego, zaburzenia wątrobowe lub nerkowe, posocznica, a nawet jaskra. Lekarz nie zaleci stosowania Coffecornu Forte kobiecie w ciąży lub karmiącej piersią. Niewskazane jest także łączenie tego leku z inhibitorami izoenzymu CYP3A oraz preparatami, których działanie zwęża naczynia krwionośne.

Coffecorn Forte a działania niepożądane

Stosowanie tabletek Coffecorn Forte może przyczynić się do wystąpienia u pacjenta skutków ubocznych, choć należy podkreślić, że nie u każdego mogą się one pojawić. Zwykle wiążą się one z: drętwieniem lub osłabieniem kończyn, bólami i zawrotami głowy, dezorientacją, sennością, nudnościami i wymiotami, bólami brzucha, zaburzeniami na tle żołądkowo-jelitowym. Ponadto pacjent może mieć dolegliwości skórne, takie jak: obrzęk, rumień, trądzik, a nawet martwica naskórka. Ze względu na obecność kofeiny w składzie leku osoba go stosująca jest narażona na występowanie bezsenności, drażliwości, drgawek mięśniowych, zaburzenia rytmu serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, itp. Długoterminowe stosowanie preparatu może przyczynić się do trwałego uszkodzenia wątroby i nerek. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, natychmiast zgłosić się do specjalisty.

Jak należy przechowywać lek Coffecorn Forte?

Z oczywistych względów opakowanie z tabletkami Coffecorn Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Ponadto nie należy zażywać pigułek po upływie ich terminu ważności, który jest zawarty na pudełku preparatu.


Coffecorn Forte (tabletki drażowane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek przeciwmigrenowy Substancja czynna: winian ergotaminy + kofeina bezwodna Dawka: 1 mg + 100 mg Opakowanie: 12 tabletekMasz dość długich kolejek w przychodni i odległych terminów konsultacji u specjalistów? Zarejestruj się i zamów wizytę lekarską online! Szybko, tanio i bez wychodzenia z domu!