Furaginum Teva

Furaginum Teva - opis i informacje o leku

Potrzebujesz szybkiej diagnozy, e-recepty, a może e-zwolnienia lekarskiego? Skorzystaj z usług poradni lekarskiej online. Szybka i bezpieczna realizacja w kilka minut!

Masz już dość nawracających zapaleń pęcherza moczowego? Naturalne sposoby leczenia nie pomagają, więc potrzebujesz sprawdzonego leku na receptę, który pomoże Ci pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z zakażeniem bakteryjnym układu moczowego? Przeczytaj opis leku na receptę Furaginum Teva i dowiedz się, czy jest dla Ciebie. Masz wątpliwości? Umów konsultację lekarską online, a jeśli lekarz zaleci Ci jego stosowanie, w cenie e-wizyty otrzymasz e-receptę na ten lek.

Furaginum Teva – kiedy stosować?

Furaginum Teva to lek wydawany na receptę, w którego skład wchodzi substancja czynna w postaci furazydyny, charakteryzująca się szerokim działaniem przeciwbakteryjnym. Dzięki jej obecności preparat może być używany w czynnym leczeniu i profilaktyce zakażeń dolnych dróg moczowych o charakterze ostrym i przewlekłym, a także w terapii nawracających zakażeń układu moczowego spowodowanych przez pałeczki okrężnicy. Tabletki skutecznie hamują namnażanie się szkodliwych bakterii i pobudzają układ odpornościowy organizmu do prawidłowego działania. Zwalczają nieprzyjemne dolegliwości takie jak np. ból, pieczenie i kłucie podczas oddawania moczu, parcie i dyskomfort odczuwany w dolnej partii brzucha oraz częstomocz. Mimo że Furaginum Teva to lek przeciwbakteryjny, nie jest to antybiotyk, lecz preparat syntetyczny.

Przeciwwskazania do stosowania leku Furaginum Teva

Chociaż Furaginum Teva to skuteczny lek przeciwbakteryjny, nie każdy może go stosować. Podstawowym przeciwwskazaniem do przyjmowania tabletek jest alergia lub nadwrażliwość pacjenta na jakikolwiek składnik znajdujący się w preparacie. Ponadto stosowanie leku wykluczają wrodzone lub nabyte choroby, wśród których można wymienić polineuropatię obwodową i niewydolność nerek. Z leku nie mogą również korzystać niemowlęta poniżej 3 miesiąca życia oraz kobiety w ciąży – szczególnie te, będące w I trymestrze, jak i pacjentki w 38 tygodniu ciąży. Preparatu nie należy stosować również w okresie karmienia piersią. W innych przypadkach chorobowych lub okolicznościach to lekarz decyduje o tym, czy pacjent może stosować lek. W pewnych sytuacjach niezbędne może okazać się nawet wykonanie konkretnych badań kontrolnych.

Jak wygląda dawkowanie preparatu Furaginum Teva?

Furaginum Teva to lek produkowany w postaci tabletek stosowanych doustnie. Ponieważ jest to preparat przepisywany przez lekarza na receptę, to on określa jego właściwe dawkowanie, którego nie należy samodzielnie modyfikować, ponieważ może to wpłynąć na jego skuteczność. Terapia lekiem Furaginum Teva trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni i opiera się na stosowaniu dawki 100 mg 4 razy przez jeden dzień, a następnie 3 razy na dobę przez pozostały czas kuracji. Dawkowanie modyfikuje się w zależności od wieku pacjenta oraz tego czy leczy on nowe, czy nawracające zakażenie. Wskazane jest przyjmowanie preparatu podczas posiłków wysokobiałkowych, ponieważ białko korzystnie wpływa na wchłanianie się substancji zawartych w leku.

Furaginum Teva a skutki uboczne leczenia

Stosowanie leku Furaginum Teva może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, chociaż należy podkreślić, że nie wszystkie osoby chore stosujące ten preparat mogą ich doświadczyć. Do najczęściej występujących skutków ubocznych można zaliczyć: bóle i zawroty głowy, senność, problemy ze wzrokiem i neuropatię obwodową. Ze strony układu pokarmowego mogą pojawić się: nudności i wymioty, zaparcia, niestrawność, biegunka, bóle brzucha, zmniejszenie apetytu, zapalenie trzustki bądź jelit. Czasem zażywanie preparatu może wiązać się z wystąpieniem zmian skórnych takich jak: swędzenie, wysypka czy pokrzywka. W przypadku pojawienia się takich lub innych działań niepożądanych wymienionych w ulotce producenta należy odstawić produkt leczniczy i niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Na zmniejszenie ryzyka wystąpienia skutków ubocznych związanych ze stosowaniem leku Furaginum Teva może wpłynąć spożywanie dużej ilości wody oraz równoległe przyjmowanie witaminy z grupy B i leków przeciwhistaminowych. Jednak taką praktykę należy najpierw skonsultować ze specjalistą.

Czy podczas terapii lekiem Furaginum Teva można pić alkohol?

Przyjmowanie leku Furaginum Teva przy równoczesnym spożywaniu napojów alkoholowych może być niebezpieczne dla zdrowia z powodu możliwego zahamowania metabolizmu alkoholu w organizmie. W związku z tym pacjent może nabawić się silnych bólów brzucha, nudności i wymiotów, uderzeń gorąca, a nawet doświadczyć przyspieszonego rytmu serca. Z uwagi na to, że objawy te mogą być bardzo dotkliwe dla pacjenta, nie zaleca się łączenia preparatu zawierającego furazydynę nawet z najmniejszą dawką alkoholu.


Furaginum Teva (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek przeciwbakteryjny Substancja czynna: furazydyna Dawka: 50 mg / 100 mg Opakowanie: 30 tabletek



Potrzebujesz szybkiej diagnozy, e-recepty, a może e-zwolnienia lekarskiego? Skorzystaj z usług poradni lekarskiej online. Szybka i bezpieczna realizacja w kilka minut!