Nolicin

Nolicin - opis i informacje o leku

Skończyły Ci się lekarstwa na chorobę przewlekłą? Zamów e-konsultację z e-receptą na adres e-mailowy!

Zmagasz się z nieznośnym bólem i pieczeniem przy oddawaniu moczu? Dodatkowo występuje u Ciebie częstomocz i bolesne parcia na pęcherz? To mogą być objawy zapalenia pęcherza moczowego, których nie wolno lekceważyć. Skorzystaj z leku na receptę Nolicin, który skutecznie blokuje namnażanie się i działanie komórek bakteryjnych, dzięki wysokiej zawartości norfloksacyny, a zapomnisz na długi czas o przykrych dolegliwościach związanych z chorobami układu moczowego. Zarezerwuj e-wizytę u naszego specjalisty i otrzymaj e-receptę na swoje opakowanie leku Nolicin już teraz!

Nolicin – w jakich przypadkach można go stosować?

Preparat Nolicin to syntetyczny chemioterapeutyk, który doskonale sprawdza się w leczeniu przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych o ostrym przebiegu, ale również w łagodzeniu zapalenia gruczołu krokowego na tle bakteryjnym oraz jako prewencyjny środek zwalczający nawracające zakażenia tego typu. Jego działanie polega przede wszystkim na hamowaniu infekcji bakteryjnych.

Kiedy stosowanie leku Nolicin nie jest wskazane?

Nolicin to lek w postaci tabletek powlekanych, które są wydawane na receptę. Niestety nie każdy chory na zapalenie pęcherza moczowego lub na inne dolegliwości, na które działa ten preparat, może je stosować. Przede wszystkim nie powinny tego robić osoby uczulone lub nadwrażliwe na jakikolwiek składnik tego leku, a także pacjentki w ciąży lub karmiące piersią oraz dzieci i młodzież w okresie wzrostu. Takie osoby, przed zastosowaniem preparatu Nolicin, powinny zdecydować się na badania kontrolne, a w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości – skonsultować je bez zbędnej zwłoki z lekarzem.

Dlaczego kobiety w ciąży i karmiące naturalnie nie mogą stosować leku?

Tabletki Nolicin nie są lekiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży, dlatego jego producent nie zaleca stosowania tego środka farmakologicznego kobietom zarówno na wczesnym, jak i na zaawansowanym etapie ciąży. Każda pacjentka, która spodziewa się dziecka, powinna skonsultować chęć zażywania konkretnego preparatu z lekarzem, by omówić z nim ewentualne zagrożenie zdrowotne. W przypadku ciąży lub jej planowania w niedalekiej przyszłości, wskazane jest poinformowanie o tym specjalisty, który przepisuje receptę na ten lek. Ponieważ substancja czynna zawarta w tabletkach Nolicin przenika do mleka matki, należy również rozważyć jego stosowanie przez kobiety karmiące dzieci w sposób naturalny, ponieważ jego działanie może niekorzystnie wpłynąć na rozwój nowonarodzonego dziecka.

Jak dawkuje się Nolicin?

Tabletki Nolicin stosuje się doustnie według zaleceń lekarza. Aby leczenie było skuteczne należy przestrzegać i nie przekraczać zaleconego dawkowania, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pacjenta. Specjalista określa dawkowanie preparatu w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę wskazania do jego zażywania, objawy zakażenia oraz ogólny stan zdrowia chorego. Leczenie osób dorosłych opiera się zazwyczaj na stosowaniu 400 mg preparatu 2 razy na dobę, przy czym czas trwania kuracji zawsze określa lekarz. W zależności od schorzenia, na które cierpi pacjent, terapia lekiem Nolicin może trwać od 3 dni do nawet 12 tygodni. Na ogół tabletki przyjmuje się w towarzystwie posiłku – każdego dnia o stałej porze. Połyka się je w całości, popijając wodą. Niewskazane jest ani łącznie leku z mlekiem lub jogurtem, ani przyjmowanie przetworów mlecznych przez 3 godziny po jego zażyciu, ponieważ zmniejszają one skuteczność wchłaniania się jego substancji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu leku Nolicin?

Choć istnieje długa lista skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania tabletek Nolicin, należy pamiętać, że nie zawsze muszą one spotkać każdego pacjenta, któremu lekarz zaleci ich przyjmowanie. Działania niepożądane mogą wystąpić podczas terapii tym lekiem, tak jak w przypadku stosowania każdego innego preparatu na zakażenia bakteryjne. Podczas kuracji preparatem Nolicin najczęściej dochodzi do wystąpienia lżejszych dolegliwości takich jak: nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, biegunka, bóle i zawroty głowy, bezsenność lub senność, problemy z apetytem, anomalie smakowe, problemy na tle nerwowym oraz zmiany skórne. Może zdarzyć się, że u pacjenta wystąpi również gorączka, bóle mięśniowo-stawowe, zapalenie wątroby lub trzustki oraz duszności. Należy pamiętać, że zazwyczaj zalety przyjmowania tabletek, mających zatrzymać chorobę, są większe, niż wady związane z pojawieniem się skutków ubocznych. Nie oznacza to jednak, że można zbagatelizować działania niepożądane. Wręcz przeciwnie – w przypadku pojawienia się ich, należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się ze specjalistą.


Nolicin (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek przeciwbakteryjny, na zapalenie pęcherza Substancja czynna: norfloksacyna Dawka: 400 mg Opakowanie: 10 / 20 tabletekSkończyły Ci się lekarstwa na chorobę przewlekłą? Zamów e-konsultację z e-receptą na adres e-mailowy!