Macromax

Macromax - opis i informacje o leku

Nie możesz dostać się do swojej przychodni? Zamów e-konsultacje u lekarza dostępne 24 h / 7! Szybka diagnoza bez dodatkowych opłat!

Potrzebujesz skutecznego antybiotyku, który działa na różne zakażenia bakteryjne? Twoja dotychczasowa kuracja zawiodła i zamiast ciągle zmagać się z uporczywymi objawami infekcji, chcesz spróbować czegoś nowego? Sprawdź, czy warto zastosować preparat Macromax, który działa na wszystkie bakterie wrażliwe na azytromycynę. Masz pytania? Zarezerwuj e-wizytę lekarską, na której zamówisz e-receptę na Macromax.

Macromax – wielokierunkowy preparat do stosowania doustnego

Macromax to lek na infekcje bakteryjne o różnych źródłach występowania. Zaleca się jego przyjmowanie m.in. w przypadku zakażeń bakteryjnych górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia zatok i ucha środkowego, a także w leczeniu objawów chorób wenerycznych takich jak np. chlamydioza. Środek z azytromycyną dostępny jest w dawce 500 mg i można go uzyskać tylko z przepisu lekarza.

Jak działa antybiotyk Macromax?

Macromax zalicza się do antybiotyków makrolidowych, jest on półsyntetyczną pochodną erytromycyny. Jego zadaniem jest osłabienie syntezy białek, z których zbudowane są komórki bakterii. Takie działanie sprawia, że drobnoustroje przestają się namnażać. W określonych przypadkach zawarta w preparacie azytromycyna działa bakteriobójczo, jednak najczęściej ma ona właśnie działanie bakteriostatyczne – nie zabija istniejących komórek mikroorganizmów, lecz wstrzymuje ich wzrost. Ponieważ ta substancja czynna wchłania się i przenika do krwi w szybkim tempie, jej stężenie utrzymuje się dość długo w organizmie, co wpływa skutecznie na całą lekoterapię.

Na co można stosować preparat Macromax?

Macromax jest skuteczny w zwalczaniu infekcji bakteryjnych będących skutkiem pojawienia się i namnażania bakterii wrażliwych na azytromycynę. Zazwyczaj lekarz zaleca jego stosowanie w przypadkach: zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych wywołanych przez drobnoustroje, ostrego zapalenia ucha środkowego i zatok, problemów skórnych, np. liszajca lub trądziku pospolitego, a także chorób wenerycznych przenoszonych drogą płciową, np. chlamydii.

W jaki sposób leczy się chlamydię przy użyciu leku Macromax?

Ponieważ Macromax jest preparatem stosowanym doustnie, leczenie chlamydii przy jego użyciu jest proste i nieinwazyjne. W kuracji zazwyczaj wystarczają 2 tabletki specyfiku o łącznej dawce 1 g substancji czynnej. Należy przyjmować je pojedynczo, a po pewnym czasie poddać się okresowej kontroli, aby ocenić, czy terapia przyniosła spodziewane rezultaty.

Czy można kupić tabletki Macromax w aptece bez recepty?

Nie, Macromax z azytromycyną z uwagi na ograniczenie stosowania i konieczność zmniejszenia nasilenia zjawiska antybiotykooporności, został umieszczony wśród leków dostępnych wyłącznie na receptę. Można go otrzymać jedynie na wyraźne wskazanie lekarza w oparciu o diagnozę choroby i jej istniejących objawów.

Jak wygląda prawidłowe dawkowanie antybiotyku Macromax?

Tabletki Macromax są przeznaczone do stosowania doustnego dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci, których masa ciała jest niższa niż 45 kg. W zależności od nabytej infekcji, objawów i warunków fizycznych – schemat stosowania preparatu oraz długość całego leczenia są uzgadniane indywidualnie. Zwykle trwa ono kilka dni. Wyjątek stanowi leczenie trądziku pospolitego u osób dorosłych, które może trwać nawet 9 tygodni. Pigułki przyjmuje się w całości raz na dobę, niezależnie od przyjmowanych posiłków. Najlepiej popijać je wodą.

Czy Macromax jest wskazany do stosowania u dzieci?

Tak, pod warunkiem, że ich masa ciała nie przekracza 45 kg. Ważne, aby preparat stosować pod nadzorem lekarza i w oparciu o zaproponowany przez niego plan leczenia. Przy przyjmowaniu leku należy uważać na ryzyko zakrztuszenia się.

Czy można prowadzić pojazd po zażyciu antybiotyku Macromax?

Podczas zażywania antybiotyków należy mieć na uwadze, że mogą być one powodem do pojawienia się działań niepożądanych. Dlatego zanim pacjent zdecyduje się na kierowanie pojazdem powinien ocenić, czy przyjmowany preparat nie ma negatywnego wpływu na jego organizm, tzn., czy po jego zażyciu nie występują u niego zawroty lub bóle głowy, drgawki lub problemy z koncentracją.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania Macromaxu w okresie ciąży?

Ponieważ Macromax zawiera w swoim składzie azytromycynę, która ma wpływ na cały organizm, konieczność jego stosowania w okresie ciąży powinna zostać przedyskutowana z lekarzem. Nie wykazano, aby miał on szkodliwy wpływ na rozwój ciąży i płodu, jednak w przypadku zaleceń stosowania leku, najlepiej wystrzegać się jego przyjmowania w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy to dochodzi do największych zmian w organizmie przyszłej matki.


Macromax (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: antybiotyk, lek przeciwbakteryjny, leczenie chlamydii Substancja czynna: azytromycyna Dawka: 500 g Opakowanie: 2 / 3 / 6 tabletekNie możesz dostać się do swojej przychodni? Zamów e-konsultacje u lekarza dostępne 24 h / 7! Szybka diagnoza bez dodatkowych opłat!