Olfen 75 SR

Olfen 75 SR - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Bóle kręgosłupa to dość popularne zjawisko, które może być wywołane przez wiele różnych czynników. Ognisko bólowe może pojawić się w wyniku chorób i zwyrodnień, a także w efekcie prowadzenia złego trybu życia. Okazuje się, że lekka, ale codzienna, aktywność fizyczna może uchronić wiele osób przed ta dolegliwością. Pacjenci zmagający się z wyrodnieniami wymagają wprowadzenia odpowiedniego leczenia farmakologicznego, które precyzyjnie trafi w miejsce bólu oraz stan zapalny. Doskonałym wyborem może okazać się lek Olfen 75 SR. Jego silne i skuteczne działanie sprawi, że ból kręgosłupa zostanie szybko wyeliminowany. Przed rozpoczęciem stosowania tego preparatu warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego działania. Recepta, która jest niezbędne do jego zakupu, może zostać uzyskana dzięki naszej stronie internetowej!

Czym jest lek Olfen 75 SR?

Lek Olfen 75 SR jest środkiem stosowanym głównie w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych. Substancją czynną leku jest diklofenak, który wykazuje silne i skuteczne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Wspomniany lek można zakupić jedynie po okazaniu ważnej i odpowiedniej recepty wygenerowanej przez uprawnionego lekarza.

Jak dokładnie działa lek Olfen 75 SR?

Olfen 75 SR gwarantuje skuteczne działanie dzięki hamowaniu czynności prostaglandyn, czyli hormonów odpowiedzialnych za wywoływanie bólu lub stanu zapalnego. Efekt działania leku może być zaobserwowany po maksymalnie 4 godzinach.

Kiedy warto zastosować Olfen 75 SR?

Wspomniany lek jest wskazany u osób zmagających się z ostrymi stanami zapalnymi stawów oraz reumatologicznym zapaleniem stawów. Działanie Olfen 75 SR pozwala na skuteczne złagodzenie objawów zapalenia stawów kręgosłupa, a także innych chorób i dolegliwości ze strony kręgosłupa. Preparat może być stosowany również u osób, które zmagają się z kontuzją.

Kto nie powinien rozpoczynać kuracji lekiem Olfen 75 SR?

Z racji silnego działania leku, nie wszyscy pacjenci zmagający się z bólem kręgosłupa mogą z niego skorzystać. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Lek Olfen 75 SR nie powinien być stosowany przez osoby zmagające się z wrzodami żołądka lub dwunastnicy, a także innymi chorobami układu pokarmowego. Lek nie jest wskazany u pacjentów cierpiących na niewydolność nerek, wątroby lub serca.

Czy lek Olfen 75 SR może być stosowany wraz z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Olfen 75 SR pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych lekach. Pod uwagę należy wziąć również te preparaty, których stosowanie planuje on rozpocząć w najbliższym czasie. Olfen 75 SR może wchodzić w interakcje z innymi lekami, w efekcie czego zaburzone może zostać wchłanianie jednego z nich. Wspomniany preparat nie powinien być przyjmowany równolegle z alkoholem.

Czy Olfen 75 SR może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Nie zaleca się stosowania leku Olfen 75 SR w trakcie ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Substancja czynna zawarta w tym preparacie może przenikać do łożyska oraz mleka, przez co może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Nie należ stosować leku Olfen 75 SR w trakcie III trymestru ciąży. Lekarz może wyrazić zgodę na przeprowadzenie kuracji tym lekiem tylko wtedy, gdy korzyści płynące z jego stosowania przez matkę będą znacznie przewyższać potencjalne zagrożenie zaburzenia prawidłowego rozwoju dziecka.

Jak dawkować lek Olfen 75 SR?

Z reguły zaleca się przyjmowanie od 1 do 2 tabletek Olfen 75 SR na dobę. Pojedyncza dawka składa się z jednej tabletki, której odpowiada 75 mg substancji czynnej. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się zmodyfikowanie ogólnie obowiązującej dawki. Indywidualne dawkowanie powinno zostać ustalone u pacjentów zmagających się z chorobami nerek lub wątroby, a także u osób starszych.

Czy lek Olfen 75 SR może wywoływać skutki uboczne?

Lek Olfen 75 SR charakteryzuje się silnym działaniem, przez co oprócz pożądanego efektu może powodować również niepokojące reakcje organizmu. Najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi jego stosowania są bóle głowy, a także nudności i wymioty. U niektórych pacjentów może pojawić się również reakcja alergiczna, objawiająca się wysypką, obrzękiem lub zaczerwienieniem. Lek Olfen 75 SR może powodować senność, a także koszmary senne i ogólne uczucie niepokoju.

Co zrobić w razie pojawienia się niepożądanych reakcji organizmu podczas stosowania leku Olfen 75 SR?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek skutki uboczne wynikające ze stosowania leku Olfen 75 SR, powinien niezwłocznie zrezygnować z przyjmowania tego preparatu. Zalecane jest również odbycie konsultacji z lekarzem. Dzięki niej możliwe będzie podjęcie decyzji o dalszym leczeniu.


Olfen 75 SR (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból kręgosłupa • Substancja czynna: diklofenak • Dawka: 75 mg • Opakowanie: 30 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !