Poltram Combo Forte

Poltram Combo Forte - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Bóle o silnym nasileniu to dość problematyczne i uporczywe zjawisko. Często obejmują one kręgosłup. Tego typu dolegliwości znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a nawet uniemożliwiają wykonywanie prostych czynności. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest pokonanie bólu lub chociaż złagodzenie jego nasilenia. Jeśli zmagasz się z bólem kręgosłupa, lek Poltram Combo Forte będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Przed rozpoczęciem stosowania tego preparatu warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego dawkowania oraz działania. Receptę, która umożliwi zakup tego leku w aptece, uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej.

Czym jest Poltram Combo Forte?

Poltram Combo Forte jest jednym z leków przeciwbólowych. Preparat ten charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem, dzięki czemu nawet mocno nasilony ból może zostać szybko złagodzony.

Co zawiera lek Poltram Combo Forte?

Lek Poltram Combo Forte zawiera dwie substancje czynne – tramadol oraz paracetamol. Połączenie tych składników gwarantuje skuteczne działanie nawet w leczeniu mocno nasilonego bólu. Kompleksowe i silne działanie pozwala na leczenie ognisk bólowych różnego pochodzenia.

Jak działa Poltram Combo Forte?

Za silne i skuteczne działanie leku Poltram Combo Forte odpowiada zawarty z nim tramadol oraz paracetamol. Substancje te wchodzą między sobą w interakcje, dzięki czemu precyzyjnie i skutecznie trafiają w ognisko bólu. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerkowy poprzez wpływanie na działanie receptorów komórek nerwowych, a także hamowanie aktywności niektórych enzymów.

Kiedy warto zastosować lek Poltram Combo Forte?

Poltram Combo Forte może być stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, którym towarzyszy ból. Lek doskonale sprawdzi się w leczeniu bólu kręgosłupa, a także choroby zwyrodnieniowej stawów. Preparat ten powinien być stosowany przez osoby zmagające się z umiarkowanym i silnym bólem, którego nie złagodziły żadne inne leki.

Jak prawidłowo dawkować lek Poltram Combo Forte?

Dawkowanie leku Poltram Combo Forte powinno być ustalone indywidualnie, w oparciu o stan zdrowia pacjenta, rodzaj leczonej dolegliwości, a także stopień nasilenia bólu. Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki leku na dobę. Nie należy przekraczać 4 tabletek na dobę. Pomiędzy kolejnymi dawkami powinno upłynąć minimum 6 godzin.

Jak długo powinna trwać kuracja lekiem Poltram Combo Forte?

Stosowanie leku Poltram Combo Forte powinna trwać najkrócej jak to możliwe. Należy obserwować efekty leczenia, by w momencie spełnienia jego założeń móc odstawić ten preparat.

Czy lek Poltram Combo Forte może być stosowany przez dzieci?

Lek Poltram Combo Forte jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia. Niewskazane jest stosowanie tego preparatu u młodszych dzieci, ponieważ nie są dokładnie znane efekty działanie w tej grupie wiekowej.

Czy lek Poltram Combo Forte może być łączony z alkoholem?

W trakcie kuracji lekiem Poltram Combo Forte nie należy spożywać żadnych napojów wysokoprocentowych. Połączenie wspomnianego preparatu z alkoholem może znacznie nasilić jego działanie. W efekcie może prowadzić to do nadmiernej senności, a nawet problemów z oddychaniem.

Czy lek Poltram Combo Forte może być stosowany u kobiet w ciąży?

Poltram Combo Forte charakteryzuje się silnym i zaawansowanym działaniem, przez co nie jest wskazany w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Zawarty we wspomnianym preparacie tramadol przenika do mleka oraz łożyska, przez co może wywoływać negatywne zmiany w prawidłowym rozwoju dziecka.

Czy po zastosowaniu leku Poltram Combo Forte można podjąć się kierowania pojazdem?

Lek Poltram Combo Forte może wywoływać senność, a także zaburzenia koncentracji, przez co niewskazane jest prowadzenie auta lub innych maszyn po jego zastosowaniu. Po przyjęciu dawki preparatu należy odczekać odpowiednią ilość godzin, aby działanie preparatu zostało złagodzone. Dopiero wtedy możliwe jest bezpieczne kierowanie pojazdem.

Czy lek Poltram Combo Forte może uzależniać?

Lek zawiera tramadol, czyli substancję należącą do grupy leków opioidowych. Charakteryzuje się ona silnym oddziaływaniem na ośrodkowy układ nerwowy, przez co może powodować uzależnienie. Z tego powodu należy unikać stosowania wspomnianego preparatu u osób posiadających skłonność do popadania w uzależnienia.

Czy lek Poltram Combo Forte może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Lek Poltram Combo Forte charakteryzuje się silnym działaniem, a także oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, przez co może powodować niepożądane reakcje organizmu. Często zgłaszanymi skutkami ubocznymi, wynikającymi ze stosowania tego preparatu są nudności, zawroty głowy, a także uczucie senności. Niektórzy pacjenci zmagają się również z zaburzeniami trawienia oraz zmianami nastroju.


Poltram Combo Forte (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból kręgosłupa • Substancja czynna: chlorowodorek tramadolu, paracetamol • Dawka: 75 mg + 650 mg • Opakowanie: 10, 20, 30, 60, 90 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !