Sirdalud

Sirdalud - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Bóle i stany zapalne to dość często dolegliwości, które dotykają bardzo wielu pacjentów. Mogą one wynikać z istnienia różnych chorób, a także z prowadzenia mało aktywnego życia. Niezależnie od ich podłoża warto zastosować odpowiednie leczenie, które pozwoli pacjentowi na szybki powrót do zdrowia. Dzięki temu będzie on mógł bez problemu i bólu wykonywać codzienne czynności. Jeśli zmagasz się z bólem kręgosłupa i szukasz preparatu, który szybko i skutecznie złagodzi jego objawy, lek Sirdalud będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego preparatu. Receptę umożliwiającą zakup leku Sirdalud można uzyskać dzięki naszej stronie internetowej w zaledwie kilka minut!

Kiedy zalecane jest zastosowanie leku Sirdalud?

Lek Sirdalud jest stosowany przede wszystkim w przypadkach, w których wymagane jest obniżenie wzmożonego napięcia mięśniowego. Preparat może być stosowany przez osoby cierpiące na przewlekłe lub zwyrodnieniowe choroby rdzenia kręgowego. Lek ten doskonale sprawdzi się również u osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym. Sirdalud może być stosowany również w przypadkach mózgowego porażenia dziecięcego, a także u pacjentów po udarze mózgu.

Czy do zakupu leku Sirdalud wymagana jest recepta?

Z racji tego, że lek Sirdalud charakteryzuje się silnym działaniem, w trakcie jego zakupu niezbędne jest okazanie ważnej i odpowiedniej recepty wygenerowanej przez uprawnionego lekarza. Można ją uzyskać w trakcie wizyty w gabinecie lekarskim, a także bez wychodzenia z domu. Umożliwia to nasza strona internetowa, która zajmuje się generowaniem zamówionych recept. Lek nie jest refundowany. O refundację preparatu mogą ubiegać się jedynie osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane, które chcą zakupić opakowanie zawierające 30 tabletek.

Jak działa lek Sirdalud?

Lek Sirdalud przede wszystkim pomaga złagodzić skurcze mięśni. Preparat zawiera substancję czynną zwaną tyzanidyną, która ma zdolność bezpośredniego oddziaływania na rdzeń kręgowy. W efekcie stymuluje ona pracę niektórych receptorów, przez co zablokowane zostaje wydzielanie aminokwasów odpowiedzialnych za wywoływanie stanów bólowych oraz zapalnych.

Kiedy nie jest wskazane stosowanie leku Sirdalud?

Lek Sirdalud charakteryzuje się skutecznym i niezawodnym działaniem, jednak nie wszyscy pacjenci zmagający się z bólami i stanami zapalnymi mogą z niego skorzystać. Tego preparatu powinny unikać przede wszystkim osoby uczulone na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym lekiem są zaburzenia czynności wątroby.

Czy lek Sirdalud może być łączony z innymi preparatami?

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Sirdalud należy poinformować lekarza o wszystkich dotychczas przyjmowanych preparatach leczniczych. Wspomniany lek może wchodzić z nimi w interakcje, w efekcie czego zaburzone może zostać jego wchłanianie. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim leki należące do grupy silnych inhibitorów CYP1A2.

Jak dawkować lek Sirdalud?

Dokładna dawka, jaka powinna być stosowana przez pacjenta, powinna zostać ustalona indywidualnie w oparciu o stan jego zdrowia, rodzaj leczonej dolegliwości, a także stopień nasilenia objawów. Lek Sirdalud powinien być stosowany aż do momentu złagodzenia objawów.

Czy lek Sirdalud może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Wśród najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych działania leku Sirdalud można wymienić uczucie senności i zmęczenia, a także bóle i zawroty głowy. U niektórych pacjentów może pojawić się znaczny spadek ciśnienia. Lek może wywoływać również omamy, a także koszmary senne. Groźnymi skutkami ubocznymi stosowania tego preparatu są reakcje alergiczne, a także pojawienie się zapalenia lub niewydolności wątroby.

Co zrobić w razie pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych w trakcie stosowania leku Sirdalud?

Jeśli pacjent stosujący lek Sirdalud zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane i niepokojące reakcje organizmu, powinien niezwłocznie zrezygnować z przyjmowania tego preparatu. W takiej sytuacji zalecane jest również skontaktowanie się z lekarzem. Konsultacja ze specjalistą pozwoli na podjęcie decyzji o dalszym leczeniu.

Czy lek Sirdalud może być stosowany z alkoholem?

Lek Sirdalud może wchodzić w interakcje z alkoholem, przez co nie zaleca się spożywania tego typu napojów w trakcie jego stosowania. Takie połączenie może znacznie nasilać ryzyko skutków ubocznych.

Czy lek Sirdalud może być stosowany przez kobiety w ciąży?

Z reguły nie zaleca się stosowania leku Sirdalud w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Lekarz może zezwolić na rozpoczęcie kuracji tym preparatem jedynie wtedy, gdy korzyści z zastosowania tego leku przez matkę będą znacznie przewyższać potencjalne ryzyko zagrożenia zdrowia dziecka.


Sirdalud (tabletki lub kapsułki, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: ból kręgosłupa • Substancja czynna: tyzanidyna • Dawka: 4 mg, 6 mg • Opakowanie: 10 tabletek, 30 tabletekPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !