Skudexa

Skudexa - opis i informacje o leku

Konsultacje medyczne z możliwością uzyskania e-recepty. Zamów e-wizytę bez wychodzenia z domu i uzyskaj szybką diagnozę z planem leczenia i kodem do e-recepty.

Szukasz sprawdzonego leku, który pomoże Ci złagodzić ostry ból kręgosłupa? Sięgnij po Skudexę – tabletki działające wielokierunkowo – które zneutralizują nawet ciężki ból pleców. Sprawdź, jak działa lek Skudexa, skontaktuj się z naszym specjalistą i zamów e-receptę na preparat, dzięki któremu zapomnisz o uciążliwych dolegliwościach.

Skudexa – tabletki zwalczające nawet ostry ból kręgosłupa

Zadaniem leku Skudexa jest osłabienie występującego w kręgosłupie i plecach bólu o natężeniu umiarkowanym bądź ciężkim. Sprawdza się w objawowym leczeniu dolegliwości i wydawany jest wyłącznie z przepisu lekarza. W skład leku wchodzą dwie substancje czynne: chlorowodorek tramadolu, którego działanie wpływa na komórki nerwowe mózgu i rdzenia kręgowego oraz deksketoprofen o działaniu przeciwbólowym. Połączenie tych dwóch substancji pozwala skutecznie łagodzić ból kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Skudexa przeznaczony jest do krótkoterminowego leczenia objawów ostrego bólu kręgosłupa u osób dorosłych.

Jak stosować tabletki przeciwbólowe Skudexa, by skutecznie łagodzić bóle kręgosłupa?

Tabletki doustne Skudexa powinny być dawkowane (liczba tabletek i długość leczenia) według zaleceń lekarza, który decyduje o wydaniu recepty. Ich dawkowanie zależy przede wszystkim od typu oraz poziomu tolerancji pacjenta na ból, a także od okresu jego trwania. Według producenta liczba przyjmowanych pigułek nie powinna przekroczyć 3 sztuk na dobę i powinny być one stosowane pojedynczo w odstępach 8-godzinnych. Ponieważ wchodzący w skład preparatu deksketoprofen wchodzi w interakcje z pożywieniem, najlepiej przyjmować całą tabletkę minimum 30 minut przed jedzeniem. Ma to wpływ na jego wchłanianie. Kuracja lekiem nie powinna trwać dłużej niż 5 dni. W przypadku gdy po tym czasie bóle nie ustępują lub wręcz się nasilają, trzeba bez zwłoki udać się do lekarza.

Czy podczas terapii lekiem Skudexa mogą wystąpić skutki uboczne?

Skudexa, tak jak inne leki, może przyczynić się do występowania działań niepożądanych. Co ważne, nie wystąpią one u każdej osoby stosującej preparat. Po jego zastosowaniu mogą wystąpić typowe objawy alergiczne takie jak obrzmiałość twarzy, gardła i języka i związane z tym problemy w połykaniu i oddychaniu, a także pokrzywka. W takich przypadkach należy niezwłocznie skorzystać z pomocy medycznej. Drugim skutkiem ubocznym są nudności i zawroty głowy, które mogą pojawić się u więcej niż 1 osoby na 10. Z uwagi na obecność w składzie leku tramadolu, który wpływa na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, możliwe jest występowanie zaburzeń neurologicznych, które mogą mieć wpływ na prowadzenie środków lokomocji i obsługę maszyn. W przypadku zauważenia objawów niepożądanych należy zrezygnować z tych czynności.

Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania Skudexy?

Z przyjmowania leku Skudexa powinny zrezygnować przede wszystkim osoby, które mają alergię lub nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze zawarte w leku. Nie jest również wskazany u pacjentów cierpiących na choroby wrzodowe żołądka, niestrawność, choroby jelit, niewydolność serca lub nerek, a także stosujących leki psychotropowe, chorujących na padaczkę i problemy z oddychaniem.

Czy lek Skudexa mogą stosować seniorzy w wieku powyżej 75 roku życia?

U osób po 75 roku życia stosowanie leku Skudexa jest możliwe, ale po przeprowadzeniu wnikliwych badań pozwalających ocenić potrzebę i ryzyko zdrowotne związane z jego zażywaniem. Osobom w tym wieku bardzo często towarzyszą już choroby współistniejące i charakterystyczne dla wieku dolegliwości, które wykluczają stosowanie wielu silnych leków. Dlatego jeśli lekarz zdecyduje o podawaniu Skudexy pacjentowi, może wiązać się to z innym, rzadszym dawkowaniem medykamentu niż jest to opisane np. w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy Skudexa nadaje się do stosowania u kobiet w ciąży?

Wiele kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży skarży się na bóle kręgosłupa. Jednak ze względu na swój skład preparat Skudexa nie jest polecany tej grupie pacjentek. Z właściwości leku nie powinny również korzystać kobiety, które planują ciążę lub podejrzewają, że w niej są oraz kobiety karmiące piersią, ponieważ substancje zawarte w tabletkach mogą poprzez pokarm przedostać się do organizmu dziecka i niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie i rozwój. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej zgłosić się z uciążliwym bólem do fizjoterapeuty lub rehabilitanta, niż korzystać z leków o silnym działaniu.

Czy w okresie przyjmowania leku można spożywać alkohol?

Nie, w czasie kuracji preparatem Skudexa nie wolno spożywać alkoholu, ponieważ składniki zawarte w leku mogą wchodzić w interakcje nawet z jego najmniejszą ilością, co może wzmocnić działanie alkoholu i spowolnić działanie Skudexy. Podczas stosowania tabletek na dolegliwości bólowe kręgosłupa należy unikać picia napojów wysokoprocentowych.


Skudexa (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: tabletki na ból kręgosłupa Substancje czynne: chlorowodorek tramadolu + deksketoprofen Dawka: 75 mg + 25 mg Opakowanie: 10 / 20 tabletek



Konsultacje medyczne z możliwością uzyskania e-recepty. Zamów e-wizytę bez wychodzenia z domu i uzyskaj szybką diagnozę z planem leczenia i kodem do e-recepty.