POLTRAM COMBO

POLTRAM COMBO - opis i informacje o leku

Konsultacje medyczne z możliwością uzyskania e-recepty. Zamów e-wizytę bez wychodzenia z domu i uzyskaj szybką diagnozę z planem leczenia i kodem do e-recepty.

POLTRAM COMBO to lek o działaniu przeciwbólowym, który zawiera połączenie dwóch silnie działających substancji czynnych. Charakteryzuje się on wysoką skutecznością, dzięki czemu osoby zmagające się z umiarkowanym i silnym bólem nareszcie będą mogły odetchnąć z ulgą. Ból może mieć podłoże fizyczne, czyli może być powodowany przez bodźce takie jak temperatura czy kontakt z różnymi substancjami, ale może mieć również podłoże zapalne. Taki ból jest identyfikowany jako sygnał, że z organizmem jest coś nie tak. Stanom bólowym towarzyszą nieprzyjemne przeżycia, które mogą wpływać nie tylko na osobę, która się z nim zmaga, ale także jej bliskich. Warto więc zadbać o swój komfort i znaleźć sposób na zwalczenie bólu. Doskonałym wyborem może okazać się właśnie przedstawiony lek. Podwójna substancja trafi precyzyjnie w miejsce bólu i szybko go zneutralizuje przywracając choremu spokój i lepsze samopoczucie.

Czym jest POLTRAM COMBO?

POLTRAM COMBO to lek o działaniu przeciwbólowym. Charakteryzuje się on wysoką skutecznością, a także szybkim działaniem. Wszystko za sprawą połączenia dwóch substancji czynnych – paracetamolu oraz tramadolu. Lek należy stosować doraźnie, w leczeniu objawowego, okresowego bólu. Nie wolno wprowadzać go na stałe do suplementacji lecz stosować jedynie wtedy, kiedy wymagane jest przyjęcie mieszanki dwóch wcześniej wspomnianych substancji czynnych. Lek doskonale sprawdzi się u osób zmagających się z umiarkowanym i nasilonym bólem. Preparat występuje w postaci tabletek powlekanych. Można go nabyć w wybranych aptekach, jednak do sfinalizowania zakupu wymagana jest odpowiednia recepta. Lek występuje w kilku pojemnościach – najmniejsze opakowanie zawiera 10 tabletek, natomiast największe aż 90.

Jaki skład ma ten lek?

Wspomniany lek przeciwbólowy zawiera dwie substancje czynne. Paracetamol występuje w stężeniu 325 mg na tabletkę. Składnik ten działa przeciwbólowo, a także przeciwgorączkowo. Druga substancja czynna, czyli tramadol występuje w stężeniu 37,5 mg na tabletkę. Składnik ten również charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, jednak jest on nieco silniejszy niż paracetamol. Należy on do grup leków opioidowych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jego stosowania. Okazuje się, że jest to substancja, od której bardzo łatwo się uzależnić, dlatego lek bezwzględnie powinien być stosowany jedynie doraźnie. Każda tabletka zawiera również inne substancje pomocnicze, takie jak skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian. Otoczka tabletki składa się z hypromelozy, makrogolu, dwutlenku tytanu oraz tlenku żelaza. Przed rozpoczęciem kuracji tym lekiem należy wykluczyć istnienie nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Dzięki temu pacjent uniknie reakcji alergicznej w przypadku uczulenia.

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się po zażyciu POLTRAM COMBO?

POLTRAM COMBO jest silnym lekiem, a podczas jego stosowania mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęściej występującymi reakcjami niepożądanymi są zawroty głowy, nudności, a także wymioty. Wiele pacjentów twierdzi, że zaobserwowało u siebie również zaburzenia trawienia, bóle głowy oraz nadmierne pocenie. Może zdarzyć się, że u chorego po zastosowaniu leku znacznie obniży się nastrój i samopoczucie. Lek może powodować również zaburzenia snu objawiające się nadmierną sennością lub bezsennością. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży. Można to zrobić jedynie za zgodą lekarza, gdy ból wydaje się być nie do zniesienia. W trakcie kuracji lekiem nie wolno spożywać alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. Połączenie wspomnianego preparatu z takimi substancjami może znacznie nasilić skutki uboczne jego stosowania.

Czy istnieją przeciwskazania do stosowania leku?

Leku przeciwbólowego nie powinny stosować przede wszystkim osoby uczulone na jego substancje czynne lub jakiekolwiek inny składnik. Przeciwskazaniem do przyjmowania leku jest ciężka niewydolność wątroby. Preparatu powinny unikać również osoby cierpiące na padaczkę oporną na leczenie. Pomimo częstych i ciężkich dolegliwości bólowych, lek jest zabroniony u osób w stanach zatrucia alkoholem lub lekami nasennymi. Połączenie preparatu ze wspomnianymi substancjami może mieć niebezpieczne konsekwencje, które mogą prowadzić nawet do śpiączki. Ze stosowania leku powinny zrezygnować również osoby, które są w trakcie terapii inhibitorowej MAO, czyli antydepresantów stosowanych do leczenia depresji, choroby Parkinsona lub niedociśnienia. Od przyjmowania leku przeciwbólowego należy powstrzymać się również przez dwa tygodnie po zakończeniu terapii. Z powodu silnego działania i uzależniających substancji czynnych, lek nie jest wskazany również u osób, które nie ukończyły 12. roku życia.

Konsultacje medyczne z możliwością uzyskania e-recepty. Zamów e-wizytę bez wychodzenia z domu i uzyskaj szybką diagnozę z planem leczenia i kodem do e-recepty.