Aknemycin Plus

Aknemycin Plus - opis i informacje o leku

Problem z dostępem do lekarza? Brak terminów w przychodni? Zarejestruj się i umów e-wizytę u specjalisty gdziekolwiek jesteś!

Od dłuższego czasu zmagasz się z dokuczliwymi objawami trądziku i szukasz skutecznego preparatu do stosowania zewnętrznego, który pomoże Ci uporać się z tym problemem? Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść Ci stosowanie leku Aknemycin Plus w płynie, a w przypadku pytań zarezerwuj telekonsultację u specjalisty, na której zamówisz również e-receptę na niezbędny lek.

Aknemycin Plus – lek z antybiotykiem do stosowania miejscowego

Aknemycin Plus to płyn na skórę będący skojarzeniem 2 substancji czynnych: erytromycyny, która jest antybiotykiem i tretynoiny o właściwościach złuszczających. Połączenie tych 2 substancji pomaga łagodzić zmiany trądzikowe i wpływa na poprawę kondycji skóry. Lek można otrzymać pod postacią płynu do stosowania miejscowego. Dostępny jest wyłącznie na receptę.

Na jakie dolegliwości stosuje się lek Aknemycin Plus?

W składzie leku Aknemycin Plus odnaleźć można erytromycynę, która skutecznie oddziałuje na bakterie z grupy Gram-dodatnich i niektóre jednostki bakterii Gram-ujemnych. Wśród nich znajdują się drobnoustroje Propionibacterium acnes, które w dużej mierze są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Płyn Aknemycin Plus spowalnia rozkwit zmian trądzikowych i polepsza stan skóry. Tretynoina (kwas retinowy) – druga substancja czynna wchodząca w skład leku – spowalnia proces rogowacenia naskórka, wpływa na złuszczanie się skóry i likwiduje zaskórniki. Dzięki jej działaniu stan i wygląd cery ulegają znacznej poprawie. Aknemycin Plus to lek, który można stosować na wszystkie rodzaje trądziku, a także na stany zapalne związane z występowaniem zaskórników i grudek krostkowych. Sprawdza się zwłaszcza u osób zmagających się z uciążliwym łojotokiem.

Czy Aknemycin Plus można otrzymać wyłącznie na receptę?

Tak, ponieważ preparat na trądzik Aknemycin Plus jest antybiotykiem z retinoidami w składzie, które silnie działają na skórę. Dlatego można go stosować tylko pod nadzorem lekarza, zgodne z zaleceniami i na jego wyraźne wskazanie.

Czy Aknemycin Plus sprawdzi się na wszystkie rodzaje trądziku?

Chociaż Aknemycin Plus sprawdza się w wielu przypadkach trądziku, nie zaleca się jego stosowania w leczeniu trądziku różowatego oraz ostrego, przewlekłego wyprysku i w stanach zapalnych skóry występujących w pobliżu ust (okołowargowe zapalenie skóry).

Jak długo trwa leczenie płynem Aknemycin Plus?

Długość terapii lekiem Aknemycin Plus powinna wynikać z zaleceń lekarza, który ustala to w oparciu o objawy chorobowe i indywidualny stan zdrowia pacjenta. Jednak według producenta nie należy stosować preparatu dłużej niż 12 tygodni.

Jak stosować lek Aknemycin Plus w leczeniu trądziku?

Aknemycin Plus jest przeznaczony dla osób dorosłych z problemami skórnymi. Odpowiednie dawkowanie leku powinno być ustalone przez lekarza, który zaleca pacjentowi jego stosowanie w leczeniu trądziku. Zwykle rekomenduje się nanoszenie płynu na miejsca zmienione chorobowo raz lub 2 razy na dobę. Najlepiej aplikować go na umytą skórę twarzy przy pomocy specjalnego aplikatora dołączonego do opakowania, tak aby płyn nie dostał się do oczu, ust i nosa. Jeśli dochodzi do kontaktu płynu z rękoma, należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody. W pierwszym etapie leczenia lekiem Aknemycin Plus objawy trądziku mogą się spotęgować. Jest to normalna reakcja skóry na właściwości preparatu i nie należy się tym przejmować i przerywać z tego powodu kuracji. W większości przypadków jest to oznaka, że lek działa. Jednak jeśli zmiany trądzikowe zaostrzą się i stan skóry z czasem nie będzie ulegał poprawie, wówczas zaleca się kontakt z lekarzem, który zmieni dawkowanie leku.

Czy podczas kuracji preparatem Aknemycin Plus można się opalać?

Jednym ze skutków ubocznych stosowania leku Aknemycin Plus może być wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego w okresie jego stosowania lepiej nie korzystać z opalania w solarium i unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Jest to szczególnie ważne w początkowym okresie kuracji, kiedy pod wpływem preparatu stan zapalny może zintensyfikować swoje objawy. Kontakt skóry ze światłem UV, promieniowaniem RTG, słoną lub chlorowaną wodą może niekorzystnie wpłynąć na jej kondycję. Dlatego w czasie stosowania leku Aknemycin Plus wskazana jest szczególna ostrożność.

Czy można stosować płyn Aknemycin Plus w okresie ciąży?

Chociaż Aknemycin Plus jest preparatem do stosowania zewnętrznego, nie wolno go używać w okresie ciąży, a szczególnie podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Jeśli lekarz zaleci jego stosowanie – należy zachować szczególną ostrożność podczas jego aplikacji na skórę. Jeśli podczas kuracji lekiem Aknemycin Plus pacjentka zajdzie w ciążę, leczenie powinno zostać przerwane. Jeśli istnieje konieczność i kobieta stosuje lek w okresie laktacji, powinna uważać, aby nie doszło do kontaktu płynu ze skórą noworodka.


Aknemycin Plus (płyn na skórę, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na trądzik Substancje czynne: erytromycyna + tretynoina Dawka: (40 mg + 0,25 mg) / g Opakowanie: 25 mlProblem z dostępem do lekarza? Brak terminów w przychodni? Zarejestruj się i umów e-wizytę u specjalisty gdziekolwiek jesteś!