Clindacne

Clindacne - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Trądzik to dość powszechna dolegliwość, która jak się okazuje, dotyka nie tylko nastoletnie dojrzewające skóry, ale także dorosłe twarze. Jej leczenie jest zależne od przyczyny jej powstania. Rodzaj wymaganego leczenia zależy również od typu i nasilenia trądziku. We wszystkich rodzajach trądziku zalecane jest stosowanie leczenia miejscowego. Pozwala ono na skuteczne niwelowanie objawów. Jeśli zmagasz się z trądzikiem i szukasz rozwiązania, które pozwoli ci na szybką i widoczną poprawę stanu cery, lek Clindacne będzie dla ciebie wskazany. Przed rozpoczęciem jego stosowania warto jednak zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które przedstawiliśmy poniżej. Receptę na ten lek uzyskasz dzięki naszej stronie internetowej w zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Clindacne?

Lek Clindacne należy do grupy antybiotyków stosowanych w leczeniu trądziku pospolitego. Jest przeznaczony do stosowania miejscowego na zmienione chorobowo obszary skóry. Preparat przyjmuje formę żelu, który powinien być stosowany zewnętrznie.

Co zawiera i w jaki sposób działa lek Clindacne?

W składzie leku Clindacne możemy znaleźć substancję czynną zwaną fosforany klindamycyny. Składnik ten jest półsyntetycznym antybiotykiem. Jego działanie opiera się na hamowaniu namnażania bakterii powodujących trądzik. Wraz ze zmniejszaniem się ilości bakterii zmniejsza się również ilość wydzielanych kwasów tłuszczowych. W efekcie stan zapalny skóry zostaje złagodzone.

Kiedy warto zastosować lek Clindacne?

Preparat Clindacne w formie żelu powinien być stosowany w miejscowym leczeniu trądziku pospolitego. Z jego działania mogą skorzystać osoby zmagające się zarówno z łagodnym, jak i z umiarkowanym przebiegiem trądziku.

Kto może zastosować lek Clindacne?

Lek Clindacne jest przeznaczony do stosowania przede wszystkim przez osoby dorosłe. Istnieje możliwość stosowania go u młodzieży, jednak osoby te powinny mieć ukończone co najmniej 12. rok życia.

Kiedy nie można stosować leku Clindacne?

Jedynym przeciwwskazaniem, którego istnienie uniemożliwia rozpoczęcie kuracji lekiem Clindacne jest nadwrażliwość pacjenta na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik preparatu. Warto zaznaczyć, że żelu nie można stosować na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. Nie jest on wskazany również w leczeniu dolegliwości skóry innych niż trądzik.

Jak dokładnie stosować lek Clindacne?

Preparat powinien być stosowany 2 razy na dobę. Aplikacja powinna być poprzedzona dokładnym oczyszczeniem skóry oraz delikatnym jej osuszeniem. Preparat należy aplikować jedynie na zmienione chorobowo miejsca. Zaleca się, aby ilość preparatu odpowiadała mniej więcej wielkości opuszka. Taka ilość z pewnością starczy na pokrycie całej twarzy objętej ogniskami trądzikowymi.

Czy możliwe jest przedawkowanie leku Clindacne?

Jeśli pacjent zaaplikuje większą ilość leku Clindacne niż było to zalecane, może doprowadzić do przedawkowania. Zwiększenie dawki może powodować zwiększa wchłanianie się leku przez skórę, co w efekcie może prowadzić do skutków ubocznych działania klindamycyny w organizmie. Wśród objawów przedawkowania wspomnianego preparatu można wymienić między inni zapalenie okrężnicy.

Czy lek Clindacne może wywoływać jakieś skutki uboczne?

Lek Clindacne charakteryzuje się silnym działaniem i z łatwością wchłania się do organizmu, przez co w trakcie kuracji tym preparatem mogą wystąpić skutki uboczne. Wśród często występujących niepożądanych reakcji organizmu wymienia się swędzenie skóry oraz jej podrażnienie. U niektórych pacjentów pojawia się wysuszenie skóry. W sporadycznych przypadkach można dojść do kontaktowego zapalenia skóry lub zapalenia mieszków włosowych.

Co zrobić w razie zaobserwowania skutków ubocznych, które mogą wynikać ze stosowania leku Clindacne?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek niepożądane i niepokojące reakcje organizmu, które mogą wynikać z zastosowania leku Clindacne, powinien skontaktować się z lekarzem. W takiej sytuacji zalecamy jest również tymczasowe zrezygnowanie z aplikowania wspomnianego preparatu. W trakcie konsultacji ze specjalistą ustalony zostanie dalszy Plan działania obejmujący leczenie zaistniałych zmian skórnych.

Czy ciąża lub okres karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji lekiem Clindacne?

Teoretycznie nie istnieją źródła, które wskazywałyby na negatywny wpływ klindamycyny na zdrowie i rozwój płodu lub dziecka. Z tego względu lek może być stosowany przez Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, jednak kuracja powinna być poprzedzona dokładną konsultacją ze specjalistą.

Czy lek może być stosowany wraz z innymi środkami leczniczymi?

Lek Clindacne może być stosowany równolegle z innymi lekami, ponieważ nie wykazano istnienia w jego przypadku podatności na wchodzenie w interakcje z innymi preparatami leczniczymi.


Clindacne (roztwór na skórę, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: trądzik • Substancja czynna: klindamycyna • Dawka: 10 mg/ml • Opakowanie: 15 g, 30 gPotrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !