Differin

Differin

Recepta na potrzebny lek bez osobistej wizyty w gabinecie? To możliwe! Kliknij, umów się i odbierz e-receptę na preparat, którego potrzebujesz!

Potrzebujesz sprawdzonego preparatu na trądzik, działającego podobnie do dobrze znanych retinoidów? Sprawdź informacje na temat kremu Differin, który jest wskazany w leczeniu różnych rodzajów trądziku: pospolitego, łagodnego, zaskórnikowego, itd. Masz pytania? Zarezerwuj e-konsultacje medyczne i dowiedz się, czy ten lek sprawdzi się przy Twoich dolegliwościach skórnych.

Differin – krem przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego

Differin to preparat, który stosuje się w zwalczaniu chorób skóry, a za sprawą adapalenu, substancji czynnej zawartej w jego składzie, jego działanie jest zbliżone do działania retinoidów – pochodnych witaminy A. Ten lek w postaci kremu mogą stosować osoby w wieku powyżej 12 roku życia w łagodnych i średnio nasilonych stanach chorobowych skóry. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę i powinien być stosowany pod kontrolą lekarską.

Jakie działanie ma lek na trądzik Differin?

Za skuteczne działanie leku Differin odpowiada jego główny składnik – adapalen – silna substancja o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i przeciwłojotokowych. Dzięki niej chorobowe zmiany skórne w postaci zrogowaceń, wykwitów i zaskórników zmniejszają się lub całkowicie znikają.

Czy Differin to krem dostępny tylko na receptę?

Krem Differin jest dostępny w dwóch wielkościach opakowań, które są wydawane wyłącznie na receptę. Lekarz decyduje o przepisaniu leku w oparciu o historię chorób pacjenta, objawów trądzikowych, a czasami – zlecając odpowiednie badania dermatologiczne. Ponieważ Differin ma w swoim składzie wysoko selektywny adapalen, wskazaniem do jego stosowania jest diagnoza lekarska. Lekarz powinien również określić w jaki sposób i jak długo pacjent powinien stosować lek, aby przyniósł on jak najlepsze efekty terapeutyczne.

W jakim wieku można używać kremu Differin na zmiany trądzikowe?

Ze względu na swoje silne działanie krem na trądzik Differin mogą stosować osoby w wieku powyżej 12 lat na wyraźne wskazanie specjalisty. Niewskazane jest stosowanie preparatu u osób młodszych oraz kobiet w ciąży.

Jak długo trwa terapia lekiem przeciwtrądzikowym Differin?

Aby ocenić pierwsze efekty stosowania leku, należy używać go przynajmniej przez 3 miesiące. Jeśli po tym czasie nie będą one widoczne, lekarz przeanalizuje działanie leku i podejmie decyzję o kontynuacji terapii lub o zmianie preparatu.

Kiedy stosowanie leku Differin nie jest wskazane?

Chociaż Differin można stosować na wiele przypadków zmian trądzikowych, na niektóre postaci trądziku lepiej go nie używać. Zaliczyć do nich można np. ciężką postać trądziku pospolitego. Nie jest wskazane również stosowanie kremu w przypadku, kiedy zmiany chorobowe dotyczą dużej powierzchni skórnej.

Jak należy stosować krem Differin?

Dawkowanie oraz okres stosowania kremu Differin określa lekarz na podstawie historii choroby oraz dolegliwości skórnych pacjenta. Aby leczenie było skuteczne należy trzymać się wskazówek specjalisty. Krem Differin przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Aplikuje się go raz na dobę, najlepiej przed snem, po wnikliwym umyciu i wysuszeniu skóry twarzy. Preparat nakłada się, pomijając okolice ust i oczu, na zmienione chorobowo miejsca. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce.

Czy można stosować Differin na uszkodzoną skórę?

Differin to lek do stosowania zewnętrznego. Jednak nie oznacza to, że można go używać na każdą zmianę skórną. Przede wszystkim nie zaleca się jego stosowania w przypadku, kiedy mamy do czynienia ze skórą nadmiernie opaloną, uszkodzoną, z otwartymi ranami oraz kiedy pojawiające się wykwity mają postać inną niż typowo trądzikową.

Czy Differin może wywołać podrażnienia skórne i inne skutki uboczne?

Przy aplikacji kremu Differin należy unikać jego styczności z błonami śluzowymi nosa, oczami i ustami, a jeśli przypadkowo do tego dojdzie – trzeba je opłukać dużą ilością wody. Po pierwszych kilku zastosowaniach skóra może stać się podrażniona, zarumieniona i wysuszona. W takim przypadku należy odstawić preparat i po kilku dniach wznowić jego stosowanie. Jeśli po wznowieniu objawy nadal występują, trzeba zwrócić się o pomoc do lekarza, z którym należy konsultować wszelkie reakcje alergiczne.

Czy w okresie leczenia preparatem Differin można się opalać?

Podczas leczenia trądziku preaparatem Differin nie jest wskazane nadmierne wystawianie się na działanie promieni słonecznych, gdyż może to doprowadzić do wystąpienia podrażnień. Właściwości leku sprawiają, że skóra jest wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego podczas stosowania kremu Differin należy wystrzegać się opalania i używać kremów z filtrem.

Czy używanie kremu Differin nie jest zalecane kobietom w ciąży?

Ponieważ wiele leków dostępnych na rynku może mieć wpływ na przebieg ciąży i rozwój płodu, możliwość zastosowania kremu Differin przez kobietę w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem. Według producenta preparatu lek nie powinien być stosowany ani przez kobiety w ciąży, ani przez kobiety, które w niedalekiej przyszłości planują zostać matkami.


Differin (krem, lek na receptę) – podstawowe informacje: Kategoria: lek na trądzik Substancja czynna: adapalen Dawka: 1 mg / g Opakowanie: 15 / 30 gRecepta na potrzebny lek bez osobistej wizyty w gabinecie? To możliwe! Kliknij, umów się i odbierz e-receptę na preparat, którego potrzebujesz!