Zineryt

Zineryt - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Trądzik to dość problematyczna i wstydliwa dolegliwość, która dotyczy nie tylko nastolatków, ale także osób dorosłych. Jej przyczyn może być wiele, dlatego tak istotne jest zidentyfikowanie źródła tego problemu. Dzięki temu możliwe będzie utworzenie pisałam zarodek, a tym samym skuteczne wyeliminowanie nie tylko objawów, ale także całej choroby. W tym celu niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Z pewnością doskonale sprawdzi się tutaj lek Zineryt. Charakteryzuje się silnym i skutecznym działaniem, dzięki czemu trądzik zostanie szybko pokonany, a skóra zyska, zdrowy i promienny wygląd. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi między innymi jego działania. Jeśli zmagasz się z trądzikiem i chcesz uzyskać receptę na zakup leku Zineryt, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową, na której możesz uzyskać ten dokument w zaledwie kilka minut.

Czym jest lek Zineryt?

Lek Zineryt jest preparatem stosowanym w leczeniu trądziku. Należy do grupy antybiotyków. Jest przeznaczony do miejscowego stosowania na zmienioną chorobowo skórę.

Co zawiera lek Zineryt?

Wśród substancji czynnych zawartych w leku Zineryt możemy znaleźć erytromycynę oraz octan cynku. Dzięki tym składnikom preparat wykazuje silne działanie antybakteryjne. Zmiany trądzikowe oraz Stany zapalne zostają szybko wyleczone.

Kiedy warto zastosować lek Zineryt?

Lek Zineryt powinien być stosowany u osób cierpiących na trądzik. Preparat powinien być stosowany w miejscowym leczeniu tej dolegliwości. Wspomniany lek doskonale sprawdzi się zarówno w umiarkowanej odmianie trądziku, jak i w tej ciężkiej. Zineryt powinien być zastosowany dopiero wtedy, gdy aplikowanie preparatów bez antybiotyku nie przyniosło pożądanych efektów.

Jak długo należy stosować lek Zineryt?

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak długo należy stosować lek Zineryt, aby zauważyć widoczne efekty jego działania. Okazuje się, że poprawa skóry następuje już w pierwszych 12 tygodniach stosowania leku.

Kiedy nie należy stosować leku Zineryt?

Nie istnieje wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby stosowanie leku Zineryt. Jedynym ograniczeniem do rozpoczęcia kuracji wspomnianym preparatem jest posiadanie uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku.

Jak przygotować roztwór do podania leku Zineryt na skórę?

Kupując lek Zineryt, pacjent otrzymuje opakowanie z proszkiem oraz butelkę z specjalnym rozpuszczalnikiem. Aby przygotować roztwór, który będzie można nałożyć na skórę, należy przelać płyn do wspomnianego wcześniej opakowania z proszkiem. Butelkę z oboma składnikami należy zakręcić, a następnie energicznie nią potrząsać. Mieszanie powinno trwać około minutę. Po tym czasie oba składniki powinny odpowiednio się połączyć. Po odkręceniu butelki, w której znajduje się roztwór, należy umieścić w jej szyjce aplikator. Tak przygotowany produkt jest gotowy do użycia.

Jak prawidłowo dawkować lek Zineryt?

Kiedy roztwór będzie już przygotowany, należy przystąpić do aplikowania leku Zineryt na skórę. Aplikacja powinna być poprzedzona dokładnym oczyszczeniem i usłyszeniem skóry. Jednorazowa dawka powinna obejmować około 0,5 ml przygotowanego wcześniej płynu. Preparat powinien być stosowany na zmienione chorobowo części ciała. Można nakładać go nie tylko na twarz, ale także na inne zmienione chorobowo obszary.

Jak często stosować lek Zineryt?

Lek Zineryt powinien być stosowany dwa razy na dobę. Cała kuracja powinna trwać tak długo, aż pacjent uzyska satysfakcjonujące efekt leczenia. Z reguły okres ten trwa od 10 do 12 tygodni. W trakcie trwania kuracji należy pamiętać o przygotowaniu kolejnej porcji roztworu. Jedna butelka starcza około na 5 tygodni stosowania.

Czy w trakcie stosowania leku Zineryt mogą pojawić się jakieś skutki uboczne?

Z racji silnego działania leku, u niektórych pacjentów mogą pojawić się niepożądane reakcje organizmu. Warto jednak zaznaczyć, że preparat Zineryt bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne, a nawet jeśli, to są one słabo nasilone i łatwe do wyleczenia. Wśród zgłaszanych skutków ubocznych można wymienić podrażnienia skóry, na którą został zaaplikowany preparat. U niektórych pacjentów pojawiało się również uczucie pieczenia, kłucia lub swędzenia po nałożeniu leku. W bardzo sporadycznych przypadkach skóra złuszczała się.

Co zrobić w razie pojawienia się skutków ubocznych wynikających ze stosowania leku Zineryt?

Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie skutki uboczne, które będą dla niego niepokojące, powinien skontaktować się z lekarzem. Konsultacja ze specjalistą powinna być przeprowadza szczególnie wtedy, gdy u pacjenta pojawi się silna reakcja alergiczna objawiająca się łuszczeniem skóry, któremu towarzyszą bolesne pęcherze. W takiej sytuacji lekarz najprawdopodobniej zmieni metodę leczenia.


Zineryt (roztwór do stosowania na skórę, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: trądzik • Substancja czynna: erytromycyna, octan cynku • Dawka: 40 mg+12 mg/ml • Opakowanie: 30 ml



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !