Elicea

Elicea - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Depresja należy do chorób cywilizacyjnych. Jej przebieg zwykle jest bardzo ciężki i znacznie utrudnia pacjentom codzienne funkcjonowanie. Ponadto nieleczona może prowadzić do powstania wielu innych chorób. Obecnie na rynku istnieje wiele preparatów do leczenia tego typu dolegliwości, jednak nie wszystkie okazują się skuteczne. Doskonałym wyborem dla osób zmagających się z depresją mogą okazać się lek Elicea. Charakteryzuje się kompleksowym i niezawodnym działaniem. Jego regularne stosowanie pozwala na złagodzenie objawów depresji, a nawet całkowite wyleczenie tej choroby. Przed rozpoczęciem stosowania leku Elicea zalecamy zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego leku. Nasza strona internetowa chętnie wygeneruje receptę, która umożliwi zakup tego preparatu w aptece!

Kiedy zalecane jest stosowanie leku Elicea?

Elicea jest lekiem stosowanym głównie w leczeniu depresji. Preparat ten sprawdza się również u osób zmagających się ze Stanami Lękowymi. Dzięki oddziaływaniu na ośrodkowy układ nerwowy, preparat może być wykorzystywany również w leczeniu innych zaburzeń natury psychicznej. Może do nich należeć fobia społeczna, a także zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Co zawiera lek Elicea?

Substancją czynną leku Elicea jest escytalopram. Należy on do grupy leków przeciwdepresyjnych, które są nazywane również selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny. Jak sama nazwa wskazuje, oddziałuje on na układ serotoninergiczny znajdujący się w mózgu. W efekcie wydziela on znacznie więcej serotoniny, która wywołuje poprawę samopoczucia.

Kto nie powinien stosować leku Elicea?

Pomimo skutecznego i niezawodnego działania, lek Elicea nie może być stosowany przez wszystkich pacjentów zmagających się z depresją. Przede wszystkim powinny unikać go osoby uczulone na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik leku. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia kuracji tym preparatem jest posiadanie zaburzeń rytmu serca.

Jak dokładnie należy stosować lek Elicea?

Z reguły zaleca się stosowanie jednej tabletki leku Elicea na dobę. Taka dawka zawiera 10 mg substancji czynnej, która powinna być wystarczająca, aby złagodzić objawy choroby. W razie potrzeby można zwiększyć dawkę dobową do 20 mg. Tego typu modyfikacje nie powinny być jednak przeprowadzane bez konsultacji z lekarzem.

Jak długo powinna trwać kuracja lekiem Elicea?

Efekty stosowania leku Elicea mogą zostać zaobserwowane dopiero po kilku miesiącach. Zaleca się wiec prowadzenie kuracji aż do momentu, do kiedy nie nastąpi widoczna poprawa. Stosowanie leku jest również wskazane przez 6 miesięcy po złagodzeniu objawów depresji. Dzięki temu działanie preparatu zostaje utrzymane, a pokonane objawy nie wrócą.

Czy lek Elicea może być stosowany wraz z innymi preparatami?

Substancja czynna zawarta w leku Elicea może wchodzić w interakcje z innymi substancjami czynnymi zawartymi w niektórych preparatach. Wspomniany lek nie powinien być łączony wraz z innymi preparatami oddziałującymi na układ serotoninergiczny. Wśród nich mogą znaleźć się niektóre antybiotyki, a także leki przeznaczone do leczenia choroby Parkinsona lub depresji. Lek Elicea nie powinien być stosowany również podczas kuracji preparatami przeznaczonymi do leczenia zaburzeń rytmu serca.

Czy lek Elicea może wywoływać jakieś negatywne skutki wynikające z jego stosowania?

Lek Elicea charakteryzuje się skutecznym i niezawodnym działaniem, jednak jego silne oddziaływanie na układ serotoninergiczny oraz ośrodkowy układ nerwowy może być powodem pojawienia się skutków ubocznych. U niektórych osób stosujących ten lek mogą pojawić się tak zwane zaburzenia maniakalne. W efekcie pacjent może zmagać się z natłokiem myśli, a także nadmierną aktywnością ruchową i psychiczną. Wśród skutków ubocznych występujących podczas stosowania leku Elicea można wymieniać również nudności, a także inne zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać również znaczne zmęczenie, a także obserwować zaburzenia seksualne, takie jak zmniejszony popęd oraz utrudnione osiąganie orgazmu.

Czy lek Elicea wchodzi w interakcje z alkoholem?

Wzajemne oddziaływanie na siebie leku Elicea oraz alkoholu nie zostało jeszcze dokładnie zbadane, przez co nieznane są dokładne skutki takiego połączenia. Z reguły nie zaleca się jednak stosowania tego typu leków podczas spożywania napojów wysokoprocentowych. Niewskazane jest również stosowanie leku Elicea wraz z innymi substancjami oddziałujący mi na układ nerwowy.

Co zrobić w sytuacji przyjęcia większej dawki leku Elicea niż była zalecana?

Jeśli pacjent zastosuje większą dawkę niż była zalecona przez lekarza, powinien on niezwłocznie się z nim kontaktować. Konsultacja ze specjalistą powinna zostać bezwzględnie przeprowadzona, nawet jeśli pacjent nie obserwuje u siebie objawów przedawkowania, takich jak zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca czy wymioty.


Elicea (tabletki powlekane, lek na receptę) – podstawowe informacje: • Kategoria: depresja • Substancja czynna: escitalopram • Dawka: 10 mg • Opakowanie: 28 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !