Lamegom

Lamegom - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Zmagasz się z depresją? Potrzebujesz leku, który będzie w stanie niwelować jej objawy? Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie w tym celu leku Lamegom. O tym jak go stosować i dla kogo jest przeznaczony, dowiesz się z ulotki producenta i opisu poniżej. Umów się na teleporadę i zdobądź receptę na lek już dziś.

Lamegom — czym jest i jakie wykazuje działanie?

Lek Lamegon należy do grupy leków przeciwdepresyjnych i jest stworzony w celu jej leczenia. Pomaga wpływać i niwelować objawy depresji, takie jak zaburzenia snu, lęki, zmiany masy ciała czy poczucie braku wartości. Odpowiednie stosowanie leku zmniejsza nasilenie i stopniowo doprowadza do ustąpienia objawów.

Jak przyjmować lek Lamegom?

Lek należy przyjmować doustnie, połykając tabletkę w całości i popijając odpowiednią ilością płynów, na przykład szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek ten przyjmowany jest w trakcie posiłku, czy niezależnie od nich. W czasie przyjmowania leku należy sprawdzać, czy wątroba pacjenta funkcjonuje prawidłowo, dlatego zwykle po 3, 6, 12 i 24 tygodniach stosowania zleca się badania laboratoryjne. Lekarz kieruje pacjenta na nie także w przypadku decyzji o zwiększeniu dawki.

Jakie są przeciwskazania do stosowania leku?

Nie należy stosować leku w przypadku, gdy pacjent ma uczulenie na substancję czynną w niej zawartą lub którykolwiek z pozostałych składników znajdujących się w leku. Nie wolno także przyjmować Lamegomu, jeśli wątroba pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo i występują w niej zaburzenia czynności. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie innych leków stosowanych w leczeniu depresji lub cyprofloksacyny. Stosowanie leku musi być także ściśle skonsultowane z lekarzem w przypadku, gdy pacjent zażywa inne leki na wątrobę, jest otyły lub ma nadwagę, choruje na cukrzyce, ma afektywną chorobę dwubiegunową lub przed leczeniem stwierdzono u niego zwiększoną aktywność enzymów wątrobowych. Przeciwwskazaniem może być także stosowanie innych leków — zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Należy pamiętać, by powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjmuje stosowany w leczeniu nadciśnienia propranolol oraz enoksacynę.

Czy można stosować lek Lamegom w ciąży?

Stosowanie wszelkich leków przez kobiety planujące lub będące w ciąży, a także te karmiące piersią, powinno zostać z lekarzem lub farmaceutą. Z ulotki dołączonej do opakowania głównym przeciwwskazaniem jest karmienie piersią. W sytuacji, gdy pacjentka jest w okresie laktacji, nie powinna przyjmować leku.

Jakie jest prawidłowe dawkowanie leku Lamegom?

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka o mocy 25 mg przed snem. Czasem przyjmuje się także podwójną dawkę leku w postaci dwóch tabletek (50 mg) przyjmowanych jednocześnie. W przypadku pominięcia dawki leku nie należy przyjmować jej podwójnej ilości w celu uzupełnienia tej brakującej. Kolejną należy zastosować zgodnie z przyjętym schematem leczenia. Lamegon zaczyna niwelować objawy depresji zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni po rozpoczęciu stosowania. Jest to jednak choroba, która wymaga długotrwałego leczenia, zatem należy przyjmować medykamenty przynajmniej przez pół roku, by upewnić się, że objawy choroby ustępują. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawka leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższej placówki medycznej. Do najczęstszych objawów przedawkowania należy ból górnej części żołądka, zawroty głowy, senność, napięcie czy złe samopoczucie.

Jakie są działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku?

Tak, jak w przypadku każdego leku, ten też może powodować skutki uboczne, jednak nie u każdego one wystąpią. Do bardzo często występujących należy ból głowy, zawroty głowy, nudności, ból brzucha, zmęczenie, wymioty czy trudności w zasypianiu. Niezbyt często pacjenci skarżą się także na migrenę, niewyraźne widzenie, dzwonienie w uszach, drażliwość, niepokój, koszmary senne, myśli samobójcze bądź zachowania samobójcze czy zespół niespokojnych nóg Rzadko można spotkać się także z poważnymi wykwitami skórnymi, obrzękiem twarzy, zażółceniem skóry lub oczu, omamami czy trudnością z oddychaniem bądź połykaniem. Są to tylko niektóre ze skutków ubocznych, które mogą pojawić się w przypadku stosowania leku. Większość z nich jest łagodna lub umiarkowana i występuje zazwyczaj w ciągu dwóch pierwszych tygodniu od rozpoczęcia leczenia. Po tym czasie zwykle przemijają.

Skład leku Lamegom

Substancją czynną znajdującą się w leku jest agomelatyna występująca z kwasem cytrynowym. Każda z tabletek znajdujących się w opakowaniu leku zawiera 25 mg substancji czynnej. Do pozostałych składników tworzących rdzeń tabletki oraz jego otoczkę należą celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, mannitol, powidon 30, hypromeloza, makrogol czy talk. Lista składników pomocniczych znajduje się w na ulotce od producenta. Opakowanie leku zawiera 28,30, 56, 84 lub 98 tabletek powlekanych. Są to żółte, podłużne i dwuwypukłe kapsułki, każda zawierająca 25 miligramów leku.

Czy można kupić Lamegom bez recepty?

Nie, lek ten dostępny jest do kupienia jedynie po uprzednim przepisaniu go przez lekarza na receptę.


Lamegom – podstawowe informacje
• Kategoria: leki przeciwdepresyjne
• Substancja czynna: agomelatyna (agomelatinum)
• Dawka: 25 mg
• Opakowanie: 28/30/56/84/98 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!