Lerivon

Lerivon - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Jeśli szukasz skutecznego leku na depresję, który pomoże także w przeciwdziałaniu stanom lękowym, jednym ze skuteczniejszych medykamentów na rynku jest Lerivon. Preparat ten jest w stanie bowiem przywrócić prawidłowe funkcjonowanie mózgu i doprowadzić do znacznej poprawy już po kilku tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Jak konkretnie działa, kto może go przyjmować, dla kogo jest przeciwwskazany oraz z czym wiąże się jego stosowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w opisie poniżej oraz ulotce od producenta dołączonej do opakowania. Umów się na teleporadę i dowiedz się, czy lek ten jest odpowiedni dla ciebie.

Czym jest lek Lerivon?

Lerivon jest medykamentem stosowanym w przeciwdziałaniu depresji oraz stanom lękowym, przeznaczonym do regularnego i długotrwałego przyjmowania. Ze względu na substancję czynną znajdującą się w jego składzie przywrócone zostaje poprawne funkcjonowanie mózgu. Lek zwiększa także ilość zawartych w mózgu substancji czynnych, których zadaniem jest komunikacja komórek nerwowych między sobą. Dzięki swojemu działaniu jest w stanie poprawić stan pacjenta już w po około 2-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

Kto może stosować lek Lerivon?

Lerivon jest lekiem przepisywanym jedynie na receptę po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Mogą go stosować jedynie osoby, które osiągnęły już wiek pełnoletności, chyba że lekarz stwierdzi inaczej. Istnieje możliwość przepisania tego leku także pacjentom poniżej 18. roku życia w sytuacji, gdy korzyści będą przeważać nad możliwym zagrożeniami wynikającymi z przyjmowania medykamentu. Osoby, które nie ukończyły jeszcze wieku pełnoletności, narażone są bowiem na zwiększone ryzyko skutków ubocznych, takich jak zachowania buntownicze, myśli samobójcze, agresja, a nawet próby odebrania sobie życia i w związku z nimi należy przeprowadzić dokładny wywiad lekarski przed przepisaniem dla nich tabletek Lerivon.

Lerivon – przeciwwskazania do stosowania leku

Nie można stosować leku Lerivon, jeśli u pacjenta występuje prawdopodobieństwo reakcji alergicznej na substancję czynną bądź którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem jest także zdiagnozowania mania, niewydolność wątroby oraz przyjmowanie w ostatnim czasie inhibitorów monoaminooksydazy. Należy także skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent spożywa także inne leki, ponieważ ich składniki mogą bezpośrednio oddziaływać na siebie i wpływać niekorzystnie na życie i zdrowie pacjenta oraz skuteczne działanie leków. Należy także zachować środki ostrożności co do stosowania leku w przypadku chorowania na cukrzycę, padaczkę, choroby serca, jaskrę, problemów z oddawaniem moczu czy nadciśnieniem tętniczym. Pełna lista przeciwwskazań oraz ostrzeżeń dotyczących stosowania leku Lerivon znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Lerivon a ciąża i okres karmienia piersią

Według badań przeprowadzonych przez specjalistów, substancja czynna zawarta w leku nie wykazuje szkodliwych konsekwencji zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Podczas planowania ciąży, podejrzeń na temat zajścia w nią oraz trwania okresu karmienia piersią należy jednak skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia decyzji na temat stosowania tabletek Lerivon.

Jakie jest prawidłowe dawkowanie leku?

Lek ten podobnie jak inne należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Specjalista jest bowiem w stanie dobrać odpowiednią dawkę leku dostosowaną indywidualnie pod każdego pacjenta i związaną z jego objawami oraz intensywnością ich przechodzenia. Zazwyczaj kuracja lekiem Lerivon zaczyna się od stosowania najmniejszej dawki, która z biegiem leczenia, jeśli wystąpi taka potrzeba, jest zwiększana pod okiem lekarza. Zwykle jest to 30 mg leku dziennie. Tabletkę tę należy przyjmować codziennie o tej samej porze i stosować w kolejnych dniach zgodnie z przyjętym schematem ich spożywania. Nie należy rozgniatać, żuć czy rozgryzać tabletek, a połykać je w całości i popić odpowiednią ilością płynów. W chwili przedawkowania leku należy jak najszybciej poinformować o tym fakcie lekarza i wywołać wymioty, by pozbyć się z organizmu zbyt dużej dawki leku, której obecność jest w stanie spowodować takie skutki uboczne, jak omdlenie, senność, a nawet arytmię serca.

Możliwe działania niepożądane po zażyciu leku Lerivon

Podobnie jak w przypadku innych leków, Lerivon może wywołać działania niepożądane, choć nie u każdego można będzie je zaobserwować. Do najczęściej pojawiających się zaliczyć można senność, ospałość, myśli samobójcze czy tycie. Pojawić się mogą też drgawki, obniżone ciśnienie krwi, wysypka czy bóle stawów. Pełna lista skutków ubocznych znajduje się na ulotce od producenta.

Skład i zawartość opakowania leku Lerivon

Substancją czynną zawartą w leku jest chlorowodorek mianseryny. Każda z tabletek wchodząca w skład opakowania Lerivon zawiera dawkę 10, 30 bądź 60 mg. Oprócz substancji czynnej w składzie znajdują się także skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, wodofosforan wapnia dwuwodny czy krzemionka koloidalna bezwodna. Szczegółowa lista składników tworzących Lerivon znajduje się na ulotce od producenta.


Lerivon– podstawowe informacje
Kategoria: lek na depresję
Substancja czynna: chlorowodorek mianseryny
Dawka: 10 mg, 30 mg, 60 mg
Opakowanie: 3 blistry po 10 tabletek



Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!