Wystawianie recept online

Spis treści 1. Wystawianie recept online 1.1. Jak odbywa się wystawianie recept online? 1.2. Możliwa e-konsultacja 1.3. Zdobycie dokumentu krok po kroku 1.4. Zalety wystawiania recept online 1.5. Przewaga rozwiązania […]

Wystawianie recept online

Wystawianie recept online

Wystawianie recept online jest współczesnym, bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Wyobraź sobie, że nie musisz umawiać się na wizytę i czekać w kolejce, a potem pilnować, żeby nie zgubić otrzymanej karteczki z zapisanymi lekami. Zamiast tego możesz załatwić sprawę internetowo, a do apteki udać się z uzyskanym kodem. Od razu widać, że jest to wariant, z którym wiąże się szereg zalet

Jak odbywa się wystawianie recept online?

Wystawianie recept online, na przykładzie naszej strony, jest przejrzyste i intuicyjne. Potrzebujesz na to zaledwie kilka minut i nie musisz zakładać w tym celu żadnego konta. Nie jest to zatem nic skomplikowanego, a możesz przy tym liczyć na konsultację lekarską przed podjęciem decyzji o wypisaniu leków czy zwolnienia, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszystko odbywa się niezwykle szybko i co ważne – bez wychodzenia z domu.

Możliwa e-konsultacja

W oczywistych przypadkach po podaniu bazowych informacji może dojść od razu do wydania stosownego zlecenia. E-konsultacja jest uznana za zrealizowaną w chwili, gdy nasz lekarz skontaktował się z pacjentem bądź wystawił e-receptę lub e-zwolnienie. Jeżeli chodzi o sam kontakt, to może się on odbyć poprzez SMS, e-mail czy w formie telefonicznej. Lekarz może odmówić wystawienia recepty, jeśli nie widzi wskazań do wypisania danych leków lub zauważy przeciwwskazania względem ich przypisania.

Zdobycie dokumentu krok po kroku

Nie wymagamy zakładania konta czy logowania się w celu skorzystania z naszych usług, co jest niezwykle praktyczne i skraca czas całego procesu. Wystarczy zatem, że wybierzesz odpowiednią ofertę na stronie, a następnie uzupełnisz formularz medyczny oraz dane pacjenta. Całość powinna zająć zaledwie kilka minut. W kolejnym kroku przejdziesz do opłacenia zamówienia. Korzystamy przy tym z PayU, zatem możesz zapłacić kartą, szybkim przelewem czy nowoczesnymi formami płatności, takimi jak BLIK, Apple Pay lub GPay. Już 5 minut po opłaceniu otrzymasz kod dostępu, będący kluczem do zrealizowania elektronicznej recepty (w aptece podaje się ten kod oraz numer PESEL). Jest on wysyłany SMS-em lub e-mailem. Otrzymasz dodatkowo rabat -25% na kolejne zamówienie.

Zobacz też  Bakteryjne zapalenie pochwy

Zalety wystawiania recept online

Korzystanie z wystawiania recept online wiąże się z licznymi atutami. Pierwsze widoczne są już w samej elektronicznej formie takich dokumentów. Z perspektywy pacjenta jest to bardzo komfortowe, ponieważ nie musi on nigdzie jeździć, zatem nie męczy się podróżą, gdy jest chory, i nie traci swojego czasu. Nie musi on również martwić się, czy uda się zapisać na wizytę w trakcie godzin funkcjonowania przychodni, gdyż z naszych usług można skorzystać w każdym momencie.

Przewaga rozwiązania elektronicznego nad tradycyjnym

Nieprzypadkowo system elektronicznych recept jest już powszechnie obowiązujący i wyparł tradycyjne, papierowe dokumenty. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie z perspektywy lekarzy, którzy mają podgląd na pacjenta bezpośrednio w systemie, a sami zainteresowani nie muszą się z kolei przejmować tym, czy odczytają, co zostało zapisane, lub ewentualnym zgubieniem recepty. Pracownikom apteki wystarczy podanie kodu otrzymanego wiadomością tekstową czy mailową oraz numeru PESEL, ponieważ taką formę sprzedaży leków mają już obowiązek akceptować wszystkie placówki sprzedające leki.

Oszczędność czasu i wysiłku

Rejestrowanie się na wizyty w przychodniach jest zawsze uciążliwe ze względu na pozajmowane linie telefoniczne i problemy z terminami. Nawet po zapisaniu się trzeba jechać na miejsce i to o określonej godzinie, co może kolidować z innymi obowiązkami. Natomiast w przypadku pozyskiwania recept z naszej strony e-lekarz24h.pl wszystko odbywa się internetowo, bez wychodzenia z domu, a zatem w zasadzie bez jakiegokolwiek wysiłku, a do tego nieporównywalnie szybciej niż w stacjonarnych punktach. Zdecydowanie warto się zatem zdecydować na taką opcję i przekonać się, jaki komfort zapewnia nasza usługa.

Dostępne w każdej chwili

Przychodnie medyczne, oprócz tego, że mają ściśle określone godziny otwarcia, są otwarte wyłącznie w dni robocze, co sprawia, że w weekend nie możesz się zaopatrzyć w potrzebne lekarstwa. Korzystając z naszego serwisu, pozbawiasz się takiego dylematu, ponieważ strona działa przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Możesz zatem uzyskać receptę, gdy tylko będziesz chciał, bez osobistego odwiedzania lekarza.

Zobacz też  Bezsenność

Wystawianie e-recept za naszym pośrednictwem odbywa się bardzo sprawnie, ponieważ zgłoszenie zajmuje zaledwie kilka minut, a już po 5 minutach od opłacenia zamówienia otrzymasz swój kod dostępu. Z tym zrealizujesz już receptę w dowolnej aptece, nie przejmując się rozczytywaniem i przechowywaniem papierowego wypisu. Nie zwlekaj zatem i skorzystaj usług e-lekarz24h.pl.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /alt/home/webmaster.clinicmed/www/domeny/e-lekarz24h.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
CM
CM

Dział "Blog" na stronie e-lekarz24h.pl zawiera informacje wyłącznie o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Treści oraz porady, które się tam znajdują, nie mogą w żadnym wypadku zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem i nie powinny być traktowane jako profesjonalna porada medyczna. Wydawca serwisu e-lekarz24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad z materiałów informacyjno-edukacyjnych bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.