Zdrowie

Według definicji WHO, zdrowie, to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, sprawność do prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego, a także wymiar duchowy. Nie ulega więc wątpliwości, że nie ma nic cenniejszego w życiu, niż właśnie zdrowie. Dlatego też, aby przeprowadzić Cię przez zdrowy styl życia i udzielić wszelakich porad, popartych merytoryczną wiedzą naukową, utworzyliśmy tę blogową kategorię. Znajdziesz w niej najistotniejsze wiadomości odnośnie do zdrowia oraz informacje dotyczące wszelkich czynników, które go modulują i pozwalają zachować w dobrej kondycji.

Omówimy funkcjonowanie wszystkich układów występujących w organizmie: od oddechowego, poprzez trawienny, immunologiczny, na układzie krążenia i pozostałych kończąc. Opiszemy współzależność, jaka występuje pomiędzy każdym z układów, a zdrową, zbilansowaną dietą, odpowiednio długim i jakościowym snem, aktywnością fizyczną, satysfakcjonującymi relacjami z bliskimi i innymi czynnikami środowiskowymi. Śledź, zatem na bieżąco tę kategorię, aby mieć większą świadomość własnego stanu zdrowotnego- zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

29 grudnia 2022
choroba Duhringa

Choroba Dühringa

Zapalenie opryszczkowate skóry, nazywane inaczej chorobą Duhringa jest pęcherzowym podnaskórkowym schorzeniem autoimmunologicznym z dodatnią korelacją z układem HLA, szczególnie HLA-B8, A1, DR3 i DQ2. Charakteryzuje się obecnością swędzących polimorficznych wykwitów skórnych z charakterystyczną, polimorficzną osutką świądową.
1 grudnia 2022
kołatanie serca po alkoholu

Kołatanie serca po alkoholu

Pacjenci kardiologów regularnie skarżą się na palpitacje i kołatanie serca po alkoholu. Spożywanie napojów wyskokowych wywiera szeroki wpływ na układ krążenia i pracę mięśnia sercowego. Poznaj najbardziej niepokojące objawy i komplikacje!
1 grudnia 2022
duszność po alkoholu

Duszność po alkoholu

Jak wytłumaczyć problemy oddechowe i duszność po alkoholu? Istnieje kilka możliwości – od uczulenia i zatrucia po reakcję układu krwionośnego na trunki. Czym się różnią takie przypadki, jakie jeszcze objawy im towarzyszą? Sprawdź, jak reagować na po wypiciu alkoholu!
1 grudnia 2022
regeneracja mózgu po alkoholu

Regeneracja mózgu po alkoholu

Wielu pacjentów zastanawia się, czy jest możliwa regeneracja mózgu po alkoholu. Choć odpowiedź jest twierdząca, konieczność to całkowite zaprzestanie picia. Niektóre szkody mogą być nie do odwrócenia. Przekonaj się, jak picie alkoholu i abstynencja wpływają na neurony!
1 grudnia 2022
wysypka po alkoholu

Wysypka po alkoholu. Objawy i leczenie alergii, nietolerancji

Swędzenie i wysypka po alkoholu wskazują na alergię lub nadwrażliwość niealergiczną. Uczulenie na etanol jest niezwykle rzadkie. Częściej przyczyną dolegliwości są inne składniki trunków. Poznaj mechanizmy, które odpowiadają za alergiczne objawy po spożyciu alkoholu!
1 grudnia 2022
złe samopoczucie po alkoholu

Złe samopoczucie po alkoholu i sposoby na kaca

Dobra zabawa i mocno zakrapiana impreza wieczorem często oznaczają złe samopoczucie po alkoholu na następny dzień. Zwykle to kac, syndrom dnia następnego/poprzedniego. Może też dojść do poważnego zatrucia alkoholowego. Sprawdź, kiedy zgłosić się do lekarza!
1 grudnia 2022
ból nóg po alkoholu

Ból nóg po alkoholu – przyczyny, radzenie sobie z problemem

Suto zakrapiana impreza ma czasem niechciane skutki, np. silny ból nóg po alkoholu. Taki objaw pojawia się zarówno na kacu, jak i przy poważniejszych powikłaniach zbyt częstego picia. Poznaj sposoby łagodzenia symptomów i sprawdź, jak leczyć neuropatię alkoholową.
1 grudnia 2022
jak uspokoić serce po alkoholu

Jak uspokoić serce po alkoholu?

Niedawno była suto zakrapiana impreza, a teraz zastanawiasz się, jak uspokoić serce po alkoholu? Przywrócenie prawidłowego rytmu mięśnia sercowego i ciśnienia krwi niekoniecznie powinno być priorytetem. Poznaj związki między chorobami serca a piciem!
1 grudnia 2022
drgawki po alkoholu

Drgawki po alkoholu

Na drgawki po alkoholu najczęściej skarżą się pacjenci młodzi oraz osoby uzależnione. Stan upojenia i zatrucia bywa bardzo podobny do symptomów zespołu abstynencyjnego. Przekonaj się, jak odróżnić kaca od drżenia, które wynika z zaprzestania picia!