Atywia-Daily

Nazwa: Atywia Daily (tabletki powlekane, lek na receptę)
Kategoria: tabletki antykoncepcyjne
Substancja czynna: etynyloestradiol, dienogest
Dawka: 0,03 mg + 2 mg
Opakowanie: 28 tabletek, 84 tabletki
Źródło: https://www.exeltis.pl/media/Atywia%20Daily%20PIL_18082021.pdf

Atywia Daily - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !

Tabletki antykoncepcyjne należą do jednej z najczęściej wybieranych metod antykoncepcji. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że charakteryzują się one bardzo wysoką skutecznością działanie. Dzięki regularnemu i prawidłowemu stosowaniu możliwe jest zagwarantowanie niemal stuprocentowej ochrony przez zajściem w niechcianą ciążę. Przed rozpoczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kuracji oraz charakterystyki tej metody antykoncepcji. W tym celu warto przeczytać przygotowane przez nad odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli zdecydują się Panie na rozpoczęcie stosowania tej metody antykoncepcji, receptę umożliwiającą zakup na przykład Atywia Daily będzie można uzyskać dzięki naszej stronie internetowej i to w zaledwie kilka minut!

Czym jest lek Atywia Daily?

Lek Atywia Daily należy do tak zwanych tabletek antykoncepcyjnych. Preparat ten można nabyć jedynie po okazaniu odpowiedniej i ważnej recepty lekarskiej. Jest stosowany jako jedna ze skutecznych metod zapobiegania ciąży.

Co zawiera lek Atywia Daily?

Wspomniany preparat zawiera aż dwie substancje czynne. Wśród nich można znaleźć etynyloestradiol oraz dienogest. Są one syntetycznymi odmianami damskich hormonów płciowych. Oprócz wspomnianych substancji czynnych, lek Atywia Daily zawiera również substancje pomocnicze, których połączenie odpowiada za zachowanie formy leku oraz jego skutecznego działanie.

Jakim działaniem charakteryzuje się lek Atywia Daily?

Atywia Daily to tabletki antykoncepcyjne, które odpowiadają za skuteczne zapobieganie zapłodnieniu. Zawarte w leku substancje czynne powodują zahamowanie owulacji, dzięki czemu komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Na proces ten wpływa również uniemożliwianie dojrzewania pęcherzyków Graafa. Regularnie stosowana Atywia Daily wpływa również na konsystencję śluzu szyjki macicy. Staje się on gęsty i nieprzepuszczalny, przez co plemniki nie mogą się swobodnie przemieszczać. Ponadto jego działanie gwarantuje również, że w razie zapłodnienia komórki jajowej nie będzie mogła ona zagnieździć się w macicy, a tym samym ciąża zostanie przerwana.

Kiedy zalecane jest stosowanie leku Atywia Daily?

Tabletki Atywia Daily są zalecane przede wszystkim u kobiet, które chcą skutecznie zabezpieczyć się przed zajściem w ciążę. Działanie antykoncepcyjne preparatu sprawdzi się również u pacjentek, które z powodu przyjmowania mocno inwazyjnych leków lub istnienia chorób nie mogą zdecydować się na posiadanie dziecka. Lek Atywia Daily może być stosowany również przez osoby zmagające się z trądzikiem, który nie może być wyleczony przez inne, łagodniejsze preparaty.

Kto nie powinien rozpoczynać kuracji lekiem Atywia Daily?

Atywia Daily charakteryzuje się niezwykle skutecznym działaniem antykoncepcyjnym, jednak nie wszystkie pacjentki mogą z niego skorzystać. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji jest przede wszystkim nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek inny składnik leku. Lek Atywia Daily nie powinien być stosowany również u kobiet zmagających się z chorobową zakrzepowo-zatorową, a także podatnych na powstawanie zakrzepów. Lek nie jest wskazany również u kobiet cierpiących na choroby wątroby oraz palących papierosy.

Jak stosować lek Atywia Daily?

Każdy blistr Atywia Daily sklada się z 28 tabletek, jednak poszczególne z nich różnią się między sobą stężeniem substancji czynnych. Pierwsze 21 tabletek zawiera pełne stężenie hormonów i należy je przyjmować przez pierwsze 21 dni cyklu. Po ich zakończeniu należy przejść do pozostałych 7 tabletek placebo. Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się w trakcie ich stosowania. Po zakończeniu opakowania należy natychmiast przystąpić do stosowania kolejnego.

Co zrobić w sytuacji pominięcia tabletki Atywia Daily?

Czasem może zdarzyć się sytuacja, że pacjentka zapomni o przyjęciu zaplanowanej dawki. W takim przypadku skuteczność kuracji zależy od czasu jaki upłynął od pominięcia tabletki. Jeśli nie przekroczył on 12 godzin, należy zastosować pominiętą tabletkę, a kolejną przyjąć już o standardowej porze. Wtedy ochrona antykoncepcyjna nadal będzie skuteczna. Jeśli jednak od pominięcia tabletki minie więcej niż 12 godzin, należy i tak przyjąć pominiętą dawkę, nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch jednocześnie, jednak wymagane jest również stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji aż do końca cyklu.

Czy Atywia Daily może wywoływać skutki uboczne?

Z racji silnego działania leku, Atywia Daily może wywoływać rożne niepożądane reakcje organizmu. Wśród najczęściej zgłaszanych przez pacjentki można wymienić ból oraz tkliwość piersi, znaczne zwiększenie się apetytu, a także widoczne zatrzymywanie się wody w organizmie. U niektórych kobiet mogą pojawić się również bóle i zawroty głowy, a także nudności oraz wymioty.Potrzebujesz E-recepty Online ? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie !