Dionelle

Nazwa Dionelle
Kategoria tabletki antykoncepcyjne
Substancja czynna etynyloestradiol (ethinylestradiolum) oraz dienogest (dienogestum)
Dawka 0,03 mg + 2 mg
Opakowanie 21/63 lub 126 tabletek

Źródło: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/42262/leaflet

Dionelle - opis i informacje o leku

Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!

Znalezienie tabletek antykoncepcyjnych, które będą w stanie skutecznie poradzić sobie także z problemami wynikającymi ze zmianami skórnymi spowodowanymi trądzikiem, nie jest proste. Na szczęście dobrym wyborem w tej kwestii jest stosownie leku Dionelle. O tym, jak działa, kto może go stosować i jak go przyjmować można dowiedzieć się z opisu poniżej, a także z ulotki dołączonej do opakowania leku. By w łatwy sposób zdobyć lek, umów się na e-wizytę i otrzymaj receptę szybko i bez problemów!

Dionelle – czym jest ten lek?

Dionelle to medykament służący jako metodę zapobiegania ciąży. Jest tabletką antykoncepcyjną, która w swoim składzie zawiera hormony żeńskie. To lek, który może pomóc w leczeniu trądziku o nienasilonym stadium. Jest jednak rozwiązaniem stosowanym zwykle dopiero wtedy, gdy antybiotyki oraz leczenie miejscowe nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Przeznaczenie leku Dionelle

Dionelle stosowany jest przede wszystkim jako lek antykoncepcyjny pomagający w leczeniu zmian skórnych, takich jak trądzik. Badania wskazały także, że jest w stanie pomóc łagodzić zmiany skórne w przypadku, gdy zdiagnozowano u kobiety nasilone działania męskich hormonów płciowych.

Czy lek ten jest skuteczny w leczeniu trądziku?

Tak, medykament ten jest skutecznym preparatem, który może być stosowane przez pacjentki w leczeniu trądziku o nienasilonym stadium, ale zazwyczaj tylko w sytuacji, gdy lekarz stwierdzi, że poprzednio stosowane antybiotyki oraz leczenie miejscowe nie przynoszą zadowalających rezultatów.

Jak działa lek? Po jakim czasie można zauważyć efekty jego przyjmowania?

Ze względu na to, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych związane jest terapią hormonalną, poprawa w przypadku leczenia trądziku jest zwykle widoczna dopiero po co najmniej 3 miesiącach ich stosowania. Zazwyczaj stosowaną praktyką w przypadku lekarzy jest weryfikacja efektów dopiero po tym czasie. Decyzja o dalszej terapii i skutkach stosowania leku podejmowana jest zwykle po okresie od 3 do 6 miesięcy stosowania Dionelle. Należy pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do przeciwdziałania chorobom przenoszonym drogą płciową oraz zakażeniu wirusem HIV. Jego stosowanie, podobnie jak w przypadku innych tabletek antykoncepcyjnych zawierających hormony, nie ochroni kobiety przed zachorowaniem.

Przeciwskazania do stosowania leku

Nie należy stosować go w przypadku zaobserwowania zakrzepów krwi w organach lub przy zwiększonym prawdopodobieństwie krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem jest także zaplanowany zabieg chirurgiczny bądź fakt, że pacjentka nie będzie przez długi czas chodziła. Nie należy stosować go także w przypadku udaru bądź zawału serca, wysokiego ciśnienia tętniczego, ciężkiej cukrzycy, migren z aurą, ciężkiej choroby wątroby, nowotworów wątroby oraz narządów płciowych czy piersi oraz krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie. Wszelkie przeciwwskazania co do stosowania leku znajdują się na ulotce od producenta.

Jak stosować lek Dionelle?

Lek Dionelle należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Dawkowanie leku polega na przyjmowaniu jednej tabletki dziennie, niezależnie od posiłków lub wraz z nimi, popijając kapsułkę odpowiednią ilością płynów w razie wystąpienia takiej potrzeby. Podobnie do innych leków antykoncepcyjnych, każda tabletka oznaczona jest danym dniem tygodnia, w jakim należy ja przyjąć. Konieczne jest stosowanie ich po kolei. Należy przestrzegać stałej pory przyjmowania leku Dionelle. Po 21 dniach stosowania tabletek następuje 7-dniowa przerwa, podczas której powinno nastąpić krwawienie.

Co należy zrobić w przypadku pominięcia dawki leku?

Jeśli nie minęło jeszcze ponad 12 godzin od momentu, w ciągu których kobieta powinna przyjąć kolejną dawkę leku, należy zastosować ją jak najszybciej. W tym przypadku nie powinno dojść do zmniejszenia skuteczności tabletki antykoncepcyjnej. Jeśli jednak czas ten przekracza 12 godzin, skuteczność może zostać zmniejszona. Ponadto ryzyko zajścia w ciążę w tym przypadku jest znacznie większe.

Krwawienie przy stosowaniu Dionelle. Kiedy się pojawia i o czym może świadczyć jego brak?

Krwawienie powinno się pojawić w trakcie 7-dniowej przerwy między kolejnymi blistrami opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Zaczyna się zazwyczaj w przeciągu 2-3 dni od rozpoczęcia tej tygodniowej przerwy i może potrwać do początku kolejnego cyklu przyjmowania kapsułek. W przypadku gdy nie pojawia się w pierwszym cyklu, nie powinno być to powodem do obaw, jeśli nie wystąpiły żadne z czynników wpływających na zmniejszenie skuteczności leku. Z kolei, jeśli nie ma krwawienia przez dwa cykle z rzędu, warto wtedy wykonać badania, które wykluczą zajście przez kobietę w ciąży.

O czym może świadczyć plamienie podczas stosowania leku?

Wystąpienie plamienia jest całkowicie naturalne i wynika z przyzwyczajania się organizmu do zwiększonej ilości znajdujących się w nim hormonów. Jeśli jednak po kilku miesiącach nadal kobieta jest w stanie je zaobserwować, warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie ustalić przyczynę tego stanu.Potrzebujesz E-recepty Online? Już dziś zamów ją i otrzymaj kod sms nawet w 5 minut w naszym serwisie!